Polskie seriale komediowe

Dział poświęcony filmom i innym programom telewizyjnym.
ODPOWIEDZ
DeaconFan
Moderator
Posty: 11931
Rejestracja: 05 lip 2007, 21:32
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
x 9
Wiek: 31

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DeaconFan »

Szkoda oczywiście Anny Przybylskiej, ale ona w ostatnich latach istnienia DoN i tak występowała sporadycznie i nie była aż tak kluczowa dla fabuły jak np. postacie Ordynatora, dra Kidlera, siostry Basen czy dra Basena. Ta czwórka jak dla mnie to filary serialu. Oni występują od samego początku i bez któregoś z nich to już naprawdę nie byłoby to samo. To tak jak postacie Ferdka, Haliny, Paździocha i Boczka w "Świecie wg Kiepskich" (Paździochowa czy Mariola nie są tak kluczowe, a Waldka wiele lat nie było i serial sobie radził). Inni bohaterowie mogą odejść, ale bez tej czwórki produkcja trochę traci rację bytu. Takie jest moje zdanie.

Chętnie odpalę nowe odcinki. Mam spory sentyment do tego serialu.
Aktualnie oglądam: B&B (MnS), Pierwsza miłość, Na dobre i na złe, Barwy szczęścia, Stulecie Winnych, Zadzwoń do Saula. :D
matti05

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matti05 »

Daleko od noszy będzie w soboty o godz. 16:15.
http://tvpolsat.info/news.php?readmore=8740
Piotrek2014
Posty: 307
Rejestracja: 10 mar 2014, 20:09
Lokalizacja: znikąd

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotrek2014 »

Tak, a Świat Według Kiepskich od marca będzie emitowany o 19.30, też w sobotę. Wcześniej był emitowany w środy o 20.
Awatar użytkownika
BeLieF
Posty: 2940
Rejestracja: 23 sie 2010, 10:15
Lokalizacja: Łódź
x 16
Wiek: 28

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BeLieF »

Polsat chyba chce zarżnąć od razu nowe DON i przy okazji Kiepskich. Obie pory totalnie nietrafione. W soboty po 16.00 ludzie nie mają czasu na serial. a o 19.30 ludzie którzy oglądają Kiepskich, oglądają Dzienn... tzn Wiadomości.
B@r
Posty: 8448
Rejestracja: 31 sie 2005, 19:12
Lokalizacja: LA
Płeć: Mężczyzna
x 8
Wiek: 34

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: B@r »

BeLieF pisze:Polsat chyba chce zarżnąć od razu nowe DON i przy okazji Kiepskich. Obie pory totalnie nietrafione. W soboty po 16.00 ludzie nie mają czasu na serial. a o 19.30 ludzie którzy oglądają Kiepskich, oglądają Dzienn... tzn Wiadomości.
Co ty mówisz? Polsat decyduje się na wskrzeszenie Noszy i specjalnie daje taką porę bo chce je zarżnąć? ::cojest:: Może sobota godz. 16 to nie jest najlepsza pora, ale z drugiej strony wtedy na innych stacjach nie ma konkurencji, więc na dwoje babka wróżyła.

A powtórki "Kiepskich" przecież lecą codziennie w porze "Wiadomości" i uzyskują świetne wyniki, więc premierowe odcinki będą tym bardziej. :lol: Nina boi się zabijać kury, która znosi złote jajo, chociaż to słabe, że mamy te powtórki ciągle maglowane i o takiej porze dobrej. Czytałem z nią kiedyś wywiad, że skoro powtórki w takiej dobrej porze "Kiepskich" mają się tak świetnie, to nie zamierza przywracać pasma z serialami obyczajowymi. Kiedyś przez lata leciało tam "Samo Życie", a potem "Linia życia".
"Stephanie is not for here you anymore. She's gone now. Things are going to be very different around you right now. I'm going to find a way to stop you".
Awatar użytkownika
Topol
Administrator
Posty: 199
Rejestracja: 31 sie 2019, 22:31
Lokalizacja: Polska
Płeć: Mężczyzna
x 14
Wiek: 23

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Topol »

W wieku 59 lat zmarł Dariusz Gnatowski, serialowy Arnold Boczek ze "Świata według Kiepskich". :(

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... ref=slider
B@r
Posty: 8448
Rejestracja: 31 sie 2005, 19:12
Lokalizacja: LA
Płeć: Mężczyzna
x 8
Wiek: 34

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: B@r »

Mimo że ostatni sezon „Kiepskich" nie został jeszcze wyemitowany w Polsacie (był tylko na Ipli), produkcja w tym tygodniu po roku wznowiła zdjęcia do kolejnego. Ciekawe czy brak Boczka zostanie wytłumaczony? Bo w przypadku babki Kiepskiej chyba było powiedziane, że wyleciała w kosmos? Czy w końcu ją uśmiercili? :roll:

Dziwię się, że Polsat jeszcze inwestuje w produkcję tego serialu, skoro wisi im ciągle zaległy sezon, podczas gdy ostatnio zajął się produkcją nowych serialów komediowych, wracając tym do korzeni. Będą "Biedni i bezrobotni", „Kowalscy kontra Kowalscy" (mój faworyt) oraz „Tatuśkowie" (z tym, że ten ostatni serial trafi premierowo na antenę Super Polsatu). :D
Ostatnio zmieniony 13 sty 2021, 18:38 przez B@r, łącznie zmieniany 1 raz.
"Stephanie is not for here you anymore. She's gone now. Things are going to be very different around you right now. I'm going to find a way to stop you".
DeaconFan
Moderator
Posty: 11931
Rejestracja: 05 lip 2007, 21:32
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
x 9
Wiek: 31

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DeaconFan »

B@r pisze:Czy w końcu ją uśmiercili?
Uśmiercili ją. W najnowszych odcinkach bywa wspominana jako osoba zmarła. W kosmos to jedynie w jednym odcinku leciała (jak dobrze pamiętam), jeszcze za życia aktorki.

Mnie nie dziwi, że inwestują w produkcję - serial dzięki niedawnej kompletnej wymianie scenarzystów dużo zyskał. Jedyne, co mnie dziwi to właśnie to, że nie wyemitowali jeszcze nakręconego na początku 2020 sezonu, w którym Dariusz Gnatowski zdążył zagrać, a Hanna Śleszyńska dołącza do stałej obsady. Tego sezonu nie było jeszcze nawet na ipli, B@r. Ty mówisz o jeszcze wcześniejszym - najpierw był on tylko na ipli, jakoś parę miesięcy później łaskawie puścili w TV.

Co do Boczka - podejrzewam, że powiedzą, iż wyjechał, a w mieszkaniu po nim zamieszka jakiś jego krewny, może brat. Twórcy zabezpieczyli się w razie odejścia Ryszarda Kotysa (Paździoch), wprowadzając parę sezonów temu postać jego syna. Z Boczkiem nie zdążyli się tak zabezpieczyć za życia Dariusza Gnatowskiego, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zrobili to teraz i wprowadzili jakiegoś jego krewnego.

Co do nowych seriali komediowych - Polsat nie ma od lat do tego ręki. Wszystkie ich nowe produkcje albo powroty starych typu "Daleko od noszy", "Całkiem nowe lata miodowe" utrzymywały się na antenie maksymalnie dwa sezony. Polsatowi jako tako wychodzą jedynie seriale obyczajowe. Komediowe i kryminalne - od lat nie. Wątpię, że produkcje, o których wspomniałeś, zagoszczą na antenie przez czas dłuższy niż dwa sezony.
Ostatnio zmieniony 13 sty 2021, 19:19 przez DeaconFan, łącznie zmieniany 5 razy.
Aktualnie oglądam: B&B (MnS), Pierwsza miłość, Na dobre i na złe, Barwy szczęścia, Stulecie Winnych, Zadzwoń do Saula. :D
B@r
Posty: 8448
Rejestracja: 31 sie 2005, 19:12
Lokalizacja: LA
Płeć: Mężczyzna
x 8
Wiek: 34

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: B@r »

Mimo dobrych wyników oglądalności, przez wojnę w Ukrainie Polsat zawiesił produkcję „Kowalskich…”, którzy są na licencji rosyjskiej. Szkoda, ale mam nadzieję, że jeszcze do tego serialu wrócą, bo on się akurat przyjął.

Tymczasem od naszej ostatniej rozmowy tu, „Kiepscy…” zostali zakończeni. W jesiennej ramówce Polsatu pojawi się w końcu ten sezon bez Boczka i Paździocha, który okazuje się pożegnalnym, a który długo czekał na emisję.
Ostatnio zmieniony 28 sie 2022, 17:02 przez B@r, łącznie zmieniany 1 raz.
"Stephanie is not for here you anymore. She's gone now. Things are going to be very different around you right now. I'm going to find a way to stop you".
DeaconFan
Moderator
Posty: 11931
Rejestracja: 05 lip 2007, 21:32
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
x 9
Wiek: 31

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DeaconFan »

Pytałem niedawno Pawła Wawrzeckiego (miałem okazję spotkać go przypadkiem w Warszawie na stacji benzynowej) i rzeczywiście, wypowiadał się o Kowalskich tak, jakby miał to już być koniec. Polecał natomiast nowy serial "Teściowie" - scenariusz: Krzysztof Jaroszyński. Pan Paweł gra tam jedną z pierwszoplanowych postaci.
Aktualnie oglądam: B&B (MnS), Pierwsza miłość, Na dobre i na złe, Barwy szczęścia, Stulecie Winnych, Zadzwoń do Saula. :D
B@r
Posty: 8448
Rejestracja: 31 sie 2005, 19:12
Lokalizacja: LA
Płeć: Mężczyzna
x 8
Wiek: 34

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: B@r »

Na początku „Kiepskich” chcieli, by Paździochowa pokazała się nago. Opowiada o tym sama wcielająca się w nią Renata Pałys, która się na to nie zgodziła - https://www.fakt.pl/plotki/swiat-wedlug ... go/cmpc39n
:lol:
"Stephanie is not for here you anymore. She's gone now. Things are going to be very different around you right now. I'm going to find a way to stop you".
DeaconFan
Moderator
Posty: 11931
Rejestracja: 05 lip 2007, 21:32
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
x 9
Wiek: 31

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DeaconFan »

Fajne ciekawostki. Dzięki, B@r! Dużo wiem o historii serialu, ale tych dwóch rzeczy nie slyszałem.
Aktualnie oglądam: B&B (MnS), Pierwsza miłość, Na dobre i na złe, Barwy szczęścia, Stulecie Winnych, Zadzwoń do Saula. :D
DeaconFan
Moderator
Posty: 11931
Rejestracja: 05 lip 2007, 21:32
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
x 9
Wiek: 31

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DeaconFan »

Oglądacie polskie "The Office"? Zajawki zachęcające.

Ja na razie chcę obejrzeć amerykańskie, później polskie.
Aktualnie oglądam: B&B (MnS), Pierwsza miłość, Na dobre i na złe, Barwy szczęścia, Stulecie Winnych, Zadzwoń do Saula. :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości