| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj |

Poprzedni temat «» Następny temat
Teleturnieje
Autor Wiadomość
B@r 
CEO Forrester Creations

Wysłany: 2021-01-13, 19:27   

Dawidek napisał/a:
Ja Wam się spodobał nowy teleturniej Dwójki, który zadebiutował dzisiaj? "Nasza klasa - Back to School" to ciekawy pomysł, wdrożony na czas pandemii. Mam jednak nadzieję, że kiedyś zawodnicy pojawią się w studiu. Program całkiem przyjemnie się ogląda.

Mnie się podobał, oglądałem chyba każdy odcinek. Fajnie było sobie przypomnieć różne zagadnienia, w tym te, które wyleciały już z głowy, bo nie są przydatne. To na pewno lepsza edukacyjna propozycja od wielu głupich produkcji, którymi częstują nadawcy.

Żałuję, że wygląda na to, że ten program był tylko „zapchaj dziurą" na okres, gdy zabrakło premierowych odcinków „Va Banque" przez pandemię (która swego czasu dalej trwa). Spokojnie mógłby być dalej w ramówce, bo jednak brakuje obecnie w telewizji programów/teleturniejów familijnych.

Swoją drogą zastanawialiście się kiedyś, albo może wiecie dlaczego w teleturniejach jak „1 z 10" czy "Va Banque" w 90% udział biorą mężczyźni? A jak są już kobiety to rzadko wygrywają i przepadają? W „Milionerach" to już nie takie oczywiste. :D

Dawidek 

Wysłany: 2021-01-13, 22:20   

Też to zauważyłem, że w teleturniejach dominują mężczyźni. Choć ostatnio, w przypadku "1 z 10" - co prawda - panowie stanowią ok 85% składu uczestników, to kobiety są coraz bardziej "drapieżne" i coraz częściej wygrywają odcinki. A to obecnie najtrudniejszy teleturniej w polskiej telewizji.
Nie wiem, z czego wynika ta męska dominacja. Być może - panowie chętniej się zgłaszają do programów, kobiety nie są tak pewne siebie. W "Milionerach" jest większy parytet, ciekawe czy producenci programu pilnują tego?

Odpowiedz do tematu