Na Wspólnej

Dział poświęcony filmom i innym programom telewizyjnym.
ODPOWIEDZ
sharkinator
Posty: 610
Rejestracja: 26 lut 2010, 21:13
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sharkinator »

Ostatnio zrecastowali dwojkę dzieci - w tym Ulę, która bardzo dobrze sobie radziła, myślę że najlepiej z dzieciaków.
DeaconFan
Moderator
Posty: 11931
Rejestracja: 05 lip 2007, 21:32
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
x 9
Wiek: 31

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DeaconFan »

Recasty dzieci to akurat nic zaskakującego w polskich serialach. Mam na myśli to, że rzadko recastuje się dorosłych.
Aktualnie oglądam: B&B (MnS), Pierwsza miłość, Na dobre i na złe, Barwy szczęścia, Stulecie Winnych, Zadzwoń do Saula. :D
Martin Rode
Posty: 992
Rejestracja: 14 paź 2005, 17:49
Lokalizacja: Europa

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Martin Rode »

Ktoś tu szukał tego tematu:)
B@r
Posty: 8448
Rejestracja: 31 sie 2005, 19:12
Lokalizacja: LA
Płeć: Mężczyzna
x 8
Wiek: 34

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: B@r »

Bartek pisze:Ktoś tu szukał tego tematu:)
O, dziękuję! :D

Oglądacie nowe odcinki? Jak zwykle dużo się dzieje. Obecnie najważniejsze są wątki:

- zaginięcie Kingi. Jak od dawna wiadomo, Ilona Wrońska zdecydowała się odejść z serialu. W czwartek został wyemitowany ostatni odcinek z jej udziałem.

Wkrótce w mieszkaniu, które miała wynająć policja znajdzie ślady krwi Kingi. Właściciel mieszkania przyzna się do jej zabicia i wskaże gdzie rzekomo zakopał ciało. Ale po chwilowym szoku, że Kinga is dead okaże się, że to nie jej ciało. Scenarzyści zostawiają I.Wrońskiej otwartą furtkę, coś jak kiedyś D.Naruszewicz w "Klanie".

- pedofil nauczyciel w szkole Julki, który jest dawnym chłopakiem Elżbiety, a teraz osacza jej ośmioletnią córkę

- nowy przyjaciel w szkole Franka, który... się w nim zakocha i chyba Franek odkryje, że jest gejem :P

- pijaństwo Romana w wyniku czego mając 3 promile alko we krwi, spadł z roweru i jest w śpiączce

- trójkąt Marta/Olaf/niewidoma Ada. Smaczku dodaje fakt, że Marta jest w ciąży

- Joasia dowiedziała się, że jej mama to tak naprawdę jej babcia, a siostra to matka. No i po szoku odnalazła teraz prawdziwego ojca, którego gra R.Gonera i nadrabia z nim stracony czas. Wszystko wskazuje też na to, że jej rodzice znowu po latach będą razem

- choroba Gosi, która połączyła Zimińskich

- Beata surykatka :shock:

- rozwód Izabeli z Jerzym i walka o córkę

- świeży związek Sandry i Miłosza, który próbuje rozbić matka chłopaka

Jak widzicie jak na serial, który ma 20 minut to dużo tych wątków, sprytnie przeplatanych.
"Stephanie is not for here you anymore. She's gone now. Things are going to be very different around you right now. I'm going to find a way to stop you".
sharkinator
Posty: 610
Rejestracja: 26 lut 2010, 21:13
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sharkinator »

B@r pisze:- zaginięcie Kingi. Jak od dawna wiadomo, Ilona Wrońska zdecydowała się odejść z serialu. W czwartek został wyemitowany ostatni odcinek z jej udziałem.
Ciekawy wątek, liczyłem jednak że zostanie zamordowana, to byłoby coś. Szkoda jednak, że tak popsuli na koniec wizerunek Kingi.
B@r pisze:- pedofil nauczyciel w szkole Julki, który jest dawnym chłopakiem Elżbiety, a teraz osacza jej ośmioletnią córkę
Dobra gra małej, sceny robią wrażenie. Takie przypadki naprawdę mają miejsce, w mojej gminie niedawno złapali kościelnego, który molestował chłopców.
B@r pisze:- nowy przyjaciel w szkole Franka, który... się w nim zakocha i chyba Franek odkryje, że jest gejem :P
Znam osobiście tego chłopaka, chodził z moją siostrą do klasy (ma 24 lata - a tu chodzi z Frankiem do klasy). Jak mi siostra powiedziała, że zagra w Na wspólnej to od razu jej powiedziałem że pewnie geja, bo wiele się nie natrudzi :lol:

Wątki alkoholowe wracają co jakiś czas, najbardziej podobały mi się sceny z Agnieszką, była bardzo wiarygodna.
Olaf mnie zawiódł, że poszedł w tango z tą megairytującą niewidomą. Widocznie znudził się przy Marcie.
B@r pisze: Jak widzicie jak na serial, który ma 20 minut to dużo tych wątków, sprytnie przeplatanych.
I za to uwielbiam ten serial. W każdym odcinku zawsze pojawia się trzy wątki, które co jakiś czas się ze sobą przeplatają.

Ostatnio rozbawił mnie jeszcze wątek Żanety i Wojtka, którzy próbują ożywić swoje życie intymne, lecz ciągle im coś przeszkadza :mrgreen: Może nie wszyscy lubią takie gierki słowne, ale ja się tam dobrze bawiłem, gdy patrzyłem na ich problemiki.
B@r
Posty: 8448
Rejestracja: 31 sie 2005, 19:12
Lokalizacja: LA
Płeć: Mężczyzna
x 8
Wiek: 34

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: B@r »

Na Wspólnej dalej trzyma poziom. :D

Ciekawi mnie co będzie z Romą, skoro Marta i Mikołaj się na niej poznali. Komu teraz będzie niszczyła życie?

Ostatnio mieliśmy ważny społecznie temat, który nie jest chętnie poruszany. Uczennica Norberta - Lena - czuła się chłopcem i w końcu się do tego przyznała, że chce zmienić płeć.
"Stephanie is not for here you anymore. She's gone now. Things are going to be very different around you right now. I'm going to find a way to stop you".
B@r
Posty: 8448
Rejestracja: 31 sie 2005, 19:12
Lokalizacja: LA
Płeć: Mężczyzna
x 8
Wiek: 34

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: B@r »

Wiosna w „Na Wspólnej". Łapcie garść spoilerów, jeśli ktoś, tak jak ja, ogląda ten serial.

W 2021 rok serial „Na Wspólnej” wszedł, świętując swój kolejny jubileusz – pełnoletniość. Mieszkańcy najpopularniejszej ulicy w Polsce już od 18 lat dostarczają wszystkim niezapomniane emocje. A przed widzami kolejne: powrót ulubionych bohaterów, pojawienie się nowych postaci, pożegnania oraz śluby to tylko niektóre z przełomowych momentów, jakie czekają na fanów produkcji! Krótko mówiąc – będzie się działo!

Na początek dobra wiadomość dla fanów Darka Żbika – w najnowszych odcinkach młody prawnik zacznie być częstym gościem „Na Wspólnej”. A wszystko to za sprawą Kasi, która przeżyje prawdziwy dramat! Po początkowej euforii w nowej pracy dziewczyna doświadczy traumy – zostanie odurzona i zgwałcona przez szefa fundacji, Macieja. W tej sytuacji załamana Kasia zwróci się z prośbą o wsparcie do Darka. A on zrobi wszystko, żeby jej pomóc. Nawet kosztem własnego życia! Czy wspólne dążenie do sprawiedliwości na nowo zbliży do siebie Kasię i Darka? I co na powrót Bergowej do życia Żbika powie obecna partnerka prawnika, Emilia?

Z kolei nowy mężczyzna w życiu Weroniki zacznie budzić zazdrość, a co więcej podejrzliwość Roberta. Policjant będzie przekonany, że Henryk (Piotr Grabowski) stoi za tajemniczym zaginięciem swojej żony, Ady. Bez wiedzy Roztockiej wraz z Igą rozpocznie prywatne śledztwo. Wkrótce partnerzy trafią na ślad jednej z kochanek Henryka. Ale czy kobieta potwierdzi ich przypuszczenia? Czy Henryk jest mordercą, czy to tylko chorobliwa zazdrość Roberta? Kiedy znajomość Weroniki i jej nowego partnera zacznie się zacieśniać, sen z powiek kobiecie spędzą problemy z córką Antosią. Za sprawą starszego chłopaka Karola nastolatka wpadnie w złe towarzystwo. Będąc pod wpływem nowych kolegów, dziewczyna okradnie matkę, by zdobyć pieniądze na wyjazd. Kiedy Weronika to odkryje, zabroni córce spotkań z szemranymi znajomymi, a Karolowi zagrozi więzieniem. W efekcie Antosia ucieknie ze starszym chłopakiem do… osady na Mazurach. Zagubiona nastolatka wpadnie w szpony sekty! Jaką cenę przyjdzie jej zapłacić za młodzieńczą naiwność?

W życiu Elizy i Jarka niespodziewanie pojawi się dwójka uroczych dzieciaków, które zmienią ich życie na zawsze. Pewnego dnia narzeczeni zauważą, że sąsiadka zostawia swoje pociechy same w domu. Kiedy sąsiedzi zwrócą jej uwagę i zaproponują pomoc, Jagoda oburzy się. Wkrótce jednak o mały włos nie dojdzie do tragedii – dzieci spowodują wyciek gazu. Eliza i Jarek ponownie zaoferują samotnej matce wsparcie w opiece nad dziećmi. W wyniku różnych zdarzeń Hanusia i Jaruś będą obecni nawet w najważniejszym dniu w życiu Berga – pojawią się na jego ślubie z Elizą! Kilka dni później nowożeńcy dostaną tragiczną wiadomość – Jagoda zginie w wypadku. W jednej chwili Hanusia i Jaruś zostaną bez rodziców i trafią do domu dziecka. Co w tej sytuacji zrobią młodzi Bergowie?

Trudne tygodnie przed Kamilem. Dr Hoffer przekona się, do czego zdolna jest odrzucona kobieta, w dodatku szefowa! Po tym jak podwładny oprze się jej wdziękom, dyrektor Karina Król postanowi zemścić się i oskarży go o próbę gwałtu. Dojdzie do rozprawy sądowej, w której gra będzie toczyć się o naprawdę wysoką stawkę – dobre imię oraz karierę medyczną Hoffera! Tymczasem Zuza na wieść o kłopotach męża wróci do Polski, żeby się… rozwieść! Czy w tym trudnym czasie Kamil będzie zdany sam na siebie? Oskarżenie małżonka to nie jedyny cios, jaki od życia dostanie Zuza – straci też ojca! Po jego śmierci dowie się, że tata zostawił jej… kłopotliwy spadek!

Weselne dzwony zabrzmią też dla Beaty i Pawła. Po wielu perypetiach, które zagrożą ich wspólnej przyszłości, narzeczeni wreszcie staną na ślubnym kobiercu! W roli drużby pana młodego wystąpi Emil (Piotr Ligienza)… przyrodni brat Pawła, który pewnego dnia pojawi się na Wspólnej. Mężczyzna z niejedną mroczną tajemnicą. Ślub przyjaciół okaże się również momentem zwrotnym w życiu Anastazji. Kilka tygodni wcześniej dziewczyna wybawi z opresji niejakiego Olka (Jan Hussakowski). Między młodymi szybko nawiąże się szczególna więź, która z każdym dniem będzie się umacniać. Nowy kolega wprowadzi ukochaną Tomka w swój świat działalności społecznej, czym zyska jeszcze więcej szacunku i podziwu w oczach dziewczyny. Do tego stopnia, że zacznie zastanawiać się nad sensem związku z Nowakiem! W dniu ślubu Beaty i Pawła Anastazja przeżyje prawdziwy szok. Kiedy spóźniona wpadnie do kościoła, zauważy obiekt swoich westchnień przy ołtarzu! Czy świadomość, że Olek jest księdzem, powstrzyma rodzące się uczucie Anastazji, a może – wbrew wszystkiemu i wszystkim – dziewczyna zdecyduje się sięgnąć po zakazany owoc?

Niejeden twardy orzech do zgryzienia będzie miał niebawem też Maks. Szukając możliwości podreperowania sytuacji upadającej galerii, mąż Ilony trafi na szemranego biznesmena Edwarda Krenza (Krzysztof Franieczek). Niestety, nowa znajomość będzie go słono kosztować – Krenz wymusi na Brzozowskim przyznanie się do nieistniejącego długu. Następnie zaproponuje mu uregulowanie go poprzez… spędzenie nocy z Iloną, której mężczyzna również nie będzie obojętny. Emocje sięgną zenitu, gdy Maks zniknie w podejrzanych okolicznościach, a Ilona zostanie oskarżona o zamordowanie męża!
"Stephanie is not for here you anymore. She's gone now. Things are going to be very different around you right now. I'm going to find a way to stop you".
sharkinator
Posty: 610
Rejestracja: 26 lut 2010, 21:13
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sharkinator »

Szkoda, że nikt nie komentuje odcinków, a sam ze sobą pisać nie chcę. Te spoilery już czytałem wcześniej, wygląda nawet dość ciekawie.
B@r
Posty: 8448
Rejestracja: 31 sie 2005, 19:12
Lokalizacja: LA
Płeć: Mężczyzna
x 8
Wiek: 34

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: B@r »

Jeśli chodzi o bieżące odcinki, to nie mogę patrzeć na "komediowy" wątek Żanety i jej męża z tym wyścigiem samochodowym. To jest taka masakra, że szkoda słów.

Denerwuje mnie też, że jeśli kilka miesięcy jakiś bohater nie ma wątku (a nie mieszka na Wspólnej), to ma nowe mieszkanie/dom, które udaje ten stary. Przykład? Np. Ilona Zdybicka czy Weronika. :roll: Nie wspominając o firmach takich bohaterów- co jest śmieszne – ale to już pół biedy.

Następny przykład. Ktoś też zwrócił uwagę, ile razy szkoła Danki, której ostatnio dużo było, i jej gabinet wyglądały ZUPEŁNIE inaczej? :roll: :lol: :D
Ostatnio zmieniony 18 lut 2021, 20:05 przez B@r, łącznie zmieniany 3 razy.
"Stephanie is not for here you anymore. She's gone now. Things are going to be very different around you right now. I'm going to find a way to stop you".
sharkinator
Posty: 610
Rejestracja: 26 lut 2010, 21:13
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sharkinator »

Ja oglądam każdy odcinek, ale jakoś nie zwracam uwagi na takie szczegóły. Wydawało mi się, że u Maksa i Weroniki jest ten sam dom. W gabinecie Danki może był remont? Natomiast zwróciłem uwagę, że wszyscy studiują w tym samym miejscu, pokazują często sceny przy brzozach przed uniwerkiem. Tam chodziła Ola z Oliwierem, a teraz Dominik i córka Sławka.
Zauważyłem inną nieścisłość - na początku sezonu przez 2-3 odcinki mówili, że w Warszawie pojawił się zabójczy wirus. I co? Już nie ma. W Na dobre i na złe też jakoś o covidzie ostatnio nie mówią. Mniej więcej w tym czasie Daniel poznał Bognę Bloom, wątek się skończył szybciej nim się zaczął, szkoda myślałem że to pociągną.

W Na Wspólnej często bohaterowie znikają na całe miesiące i nie wiadomo co u nich słychać wtedy. To chyba jedyny taki serial, gdzie prowadzi się równolegle kilkanaście wątków, a czasu antenowego w każdym odcinku jest tylko na trzy.

Skomentuję kilka wątków, które lubię i te, które mnie męczą.
- lubię wątki z Danką, choć one ostatnio się kręcą wokół szkoły. Ostatni prywatny wątek to był jej rozwód z Markiem i powrót do niego, fajnie że się zeszli. Bardzo podoba mi się gra aktorska Magdy, dziewczyny molestowanej przez swojego ojca psychologa. No i w szkole pracuje fenomenalna profesor Bednarczuk, trzeba przyznać że aktorka ma dar do grania wrednych bab.
- ostatnio polubiłem Darię, która mnie wkurzała straszliwie. Ma dziewczyna charakter, zaciekawił mnie wątek z kamerami. Prywatnie bardzo ładna dziewczyna, w serialu ma stylizację jaką ma.
- Renata/Sławek/Roch - trochę męczący wątek, szkoda mi Renaty, że jest tak chętnie zdradzana przez obydwu panów, ale to pewnie dlatego że jest nudna :twisted:
- Żaneta/Wojtek - uważam jak B@r, nudy, choć lubię te postaci, czasem się nawet zaśmieję, tak samo jak przy Monice
- Weronika - średnio lubię wątki z nią, ale ostatnio jest ciekawie w jej życiu za sprawą Antosi, która ma swój pierwszy ważny wątek
- Kamil/Zuza/dyrektorka - z tego co widzę na fb, wątek budzi emocje i internauci chcą zatłuc panią dyrektor, bardzo się cieszę, że Kamil nie zdradził Zuzy, bo to rzadkość w tym serialu, niestety wszyscy się zdradzają, btw co się stało z poprzednią dyrektorką? myślałem, że to recast, ale jednak nie
- Bergowie - lubię Joannę i Bogdana, fajne udane małżeństwo, Franek też ma ciekawy wątek, ale gra aktorska nie powala
- Maks/Zdybicka - wrócili po dużej przerwie, zobaczymy co będzie dalej, ale na pewno problemy
- Jerzy/Iza - znów zniknęli, był krótki watek z fitnessem, jak to nagle Jerzy w kilka godzin stał się joginem, którego uwielbiają klientki, mocno naciągane ale śmieszne
- studenci, a raczej to co z nich zostało - lubiłem ich zwłaszcza Elizkę, ale ostatnio mało co się dzieje, na Bruna pomysłu brak, Norberta już nie ma :( ostatnio był wzruszony z Piotrusiem, chłopcem któremu przed śmiercią pomagał Jarek

Podsumowując nie przegapiam żadnego odcinka, jedne wątki lepsze, drugie gorsze. Największym minusem dla mnie są te ciągłe zdrady. Najbardziej mnie zawiodła zdrada Marka. Dobrze, że Kamil z Zuzą się (jeszcze) jakoś trzymają, choć ledwo co, no i Basia ze Smolnym - fajnie wyglądają. Zapomniałem jeszcze, że Kuba został narkomanem :mrgreen: Jak widać wątków jest tak dużo, że ciężko to ogarnąć, a jeszcze jest przecież Marta, Ziębowie, Kasia, Agnieszka, Darek, Michał, Ewa, Igor - każde z nich miało przecież duże wątki.
Damian
Posty: 159
Rejestracja: 04 wrz 2009, 14:47
Lokalizacja: Kielce

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Damian »

Na Wspólnej oglądam niemal od początku z tatą :D od dłuższego czasu nie mogę wygospodarować chwili na śledzenie na bieżąco ale jak tylko trafię to oglądam :D Weronika to była moja ogromna miłość za dzieciaka i muszę przyznać, że do dziś nieźle się trzyma :D :D jej wątek mogę oglądać zawsze. Max i Ilona to taki oryginalny dodatek do serialu, taka równowaga do "zwyczajnych" bohaterów i ich wątki zawsze są mocne i ciekawe. Super, że scenarzyści się nie boją i rozwijają serial i musi tam panować dobra atmosfera pracy, skoro duża część obsady jest od początku.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2021, 22:48 przez Damian, łącznie zmieniany 1 raz.
B@r
Posty: 8448
Rejestracja: 31 sie 2005, 19:12
Lokalizacja: LA
Płeć: Mężczyzna
x 8
Wiek: 34

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: B@r »

sharkinator pisze:W Na Wspólnej często bohaterowie znikają na całe miesiące i nie wiadomo co u nich słychać wtedy. To chyba jedyny taki serial, gdzie prowadzi się równolegle kilkanaście wątków, a czasu antenowego w każdym odcinku jest tylko na trzy.
Podobnie jest w „Pierwszej miłości" i „Barwach Szczęścia". Dla mnie to na plus, bo nie ma wyczerpania materiału. Umówmy się, że jak jest serial codzienny, który trwa latami (tu mamy już 18 lat!), to trudno, by non stop wszyscy mieli główne ciekawe wątki. Lepiej jak ktoś na jakiś czas znika, a potem wraca z zaskakującym wątkiem, niż jakby miał być jak w „Klanie" cały czas, ale z braku laku podawać zupę. Nikogo życie nie jest fascynujące 24/h. :wink:
sharkinator pisze:- ostatnio polubiłem Darię, która mnie wkurzała straszliwie. Ma dziewczyna charakter, zaciekawił mnie wątek z kamerami. Prywatnie bardzo ładna dziewczyna, w serialu ma stylizację jaką ma.
Też ją lubię i rzeczywiście wątek z kamerkami w mieszkaniu był ciekawy i oryginalny. W sumie powoli nadchodzi czas, by ona z tego okresu buntu stała siębardziej rozsądną dziewczyną – przynajmniej jeśli chodzi o stylówkę – ale w sumie patrząc po np. Michale Wiśniewskim, to jednak wiek z tym w parze nie idzie. :lol:
sharkinator pisze:- Kamil/Zuza/dyrektorka - z tego co widzę na fb, wątek budzi emocje i internauci chcą zatłuc panią dyrektor, bardzo się cieszę, że Kamil nie zdradził Zuzy, bo to rzadkość w tym serialu, niestety wszyscy się zdradzają, btw co się stało z poprzednią dyrektorką? myślałem, że to recast, ale jednak nie
Kolenda wyjechała na pół roku do jakiegoś szpitala zagranicznego. Wynikało to z tego, że aktorka miała inne zobowiązania zawodowe.

Ja z kolei nie podchodzę do wątków tak radykalnie jak ty. Uważam, że w serialach typu soap opera jak „Na Wspólnej" musi siędziać i częste zdrady są wpisane w tego typu produkcje. Poza tym dla mnie Zuza i Kamil nie są w ogóle ciekawym małżeństwem. O ile Małgorzata Socha jest np. genialna w „BrzydUli", to w „Na Wspólnej" dla mnie jej bohaterka jest ciężkostrawna i wolałbym, by się z Kamilem w końcu rozstali. Między nimi przecież w ogóle nie ma chemii, i po co coś takiego na siłę trzymać?
sharkinator pisze:- Bergowie - lubię Joannę i Bogdana, fajne udane małżeństwo, Franek też ma ciekawy wątek, ale gra aktorska nie powala
Joanna, czyli pani Anna Cieślak będzie miała non stop pewnie wątek, od kiedy jest partnerką życiową dyrektora programowego TVN Edwarda Miszczaka. W sumie od kiedy się związali to rzeczywiście bywa regularnie.

PS. Dlaczego przy Damiana wpisie, który jest nade mną, istnieje na dole adnotacja: „Ostatnio zmieniony przez Dawidek Wczoraj 22:48, w całości zmieniany 1 raz".

Co to za cenzura?

Jeśli admin poprawia interpunkcje czy cokolwiek (w sumie co?), to jest to nadużycie. Powtarzam, to nie forum języka polskiego!!!! Nie powinno to mieć miejsca, jeśli użytkownik sam o to nie prosi.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2021, 16:42 przez B@r, łącznie zmieniany 3 razy.
"Stephanie is not for here you anymore. She's gone now. Things are going to be very different around you right now. I'm going to find a way to stop you".
DeaconFan
Moderator
Posty: 11931
Rejestracja: 05 lip 2007, 21:32
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
x 9
Wiek: 31

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DeaconFan »

Zgadzam się z B@rem co do tego znikania i pojawiania się bohaterów/wątków, jak również w kontekście zdrad - "Na wspólnej" to typowa soap opera, a w takiej produkcji musi się dziać. Takie seriale często niespecjalnie przypominają prawdziwe życie, bo w prawdziwym życiu nasi znajomi nie zdradzają sie, nie rozwodzą się i nie żenią się co chwilę. W "Pierwszej miłości" jest totalnie tak samo, jeśli chodzi o te zdrady i dużą liczbę wątków. Ogólnie duża liczba wątków (i tylko trzy wątki na odcinek) to cecha wiekszości soap oper (polskich i zagranicznych - w "Żarze młodości" czy "General Hospital" też to jest. Tylko w B&B tego nie ma - odcinki są krótkie i często pojawia się nasze "ulubione" zjawisko - specjalność Bella, tj. jednowątkowość. :lol: ).

Oglądam czasami zwiastuny "Na Wspólnej" - są niezłe. Cieszy mnie to, że powróci Michał Mikołajczak z większym wątkiem. Watek z sektą i młodą dziewczyną był niedawno też w "Pierwszej miłości", ale tak to już bywa, że czasami bardzo podobne wątki w krótkim czasie pojawiają się w paru serialach. A jak z czołówką? Ma ktoś link do aktualnej? Kiedy ostatnio była aktualizowana?
Ostatnio zmieniony 20 lut 2021, 18:34 przez DeaconFan, łącznie zmieniany 1 raz.
Aktualnie oglądam: B&B (MnS), Pierwsza miłość, Na dobre i na złe, Barwy szczęścia, Stulecie Winnych, Zadzwoń do Saula. :D
B@r
Posty: 8448
Rejestracja: 31 sie 2005, 19:12
Lokalizacja: LA
Płeć: Mężczyzna
x 8
Wiek: 34

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: B@r »

DeaconFan pisze: A jak z czołówką? Ma ktoś link do aktualnej? Kiedy ostatnio była aktualizowana?
Od 2014 jest niestety ta sama, mimo że od dawna powinna być zaktualizowana. Są w niej osoby, które rozstały się z serialem jak Marta Wierzbicka, Ilona Wrońska czy dziecko, które wcześniej wcielało się w Ulę. Poza tym wiele dziecków wyrosło jak Franek, Kuba, Kasia, Mania czy Ignaś i wypadałoby już ich pokazać w nowej odsłonie.

Tu link – https://nawspolnej.tvn.pl/aktualnosci,4 ... YxN17_fzV0

Co ciekawe, pani producentka serialu G.Kozłowska kilka miesięcy po starcie nowej czołówki mówiła: "Jeśli chodzi o czołówkę serialu to stanowi ona układankę elementów ruchomych – aktualnych w kontekście fabuły. Kto wie, być może za jakiś czas znowu zaskoczymy Państwa nową czołówką z innymi bohaterami, którzy w danym momencie będą właśnie na wspomnianym pierwszym planie."

Jakby fajne obietnice, ale nie doczekaliśmy się na to. :lol:
Ostatnio zmieniony 20 lut 2021, 22:33 przez B@r, łącznie zmieniany 1 raz.
"Stephanie is not for here you anymore. She's gone now. Things are going to be very different around you right now. I'm going to find a way to stop you".
Dawidek
Administrator
Posty: 9869
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:17
Lokalizacja: woj. śląskie
Płeć: Mężczyzna
x 24
Wiek: 42

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawidek »

B@r pisze:
PS. Dlaczego przy Damiana wpisie, który jest nade mną, istnieje na dole adnotacja: „Ostatnio zmieniony przez Dawidek Wczoraj 22:48, w całości zmieniany 1 raz".

Co to za cenzura?

Jeśli admin poprawia interpunkcje czy cokolwiek (w sumie co?), to jest to nadużycie. Powtarzam, to nie forum języka polskiego!!!! Nie powinno to mieć miejsca, jeśli użytkownik sam o to nie prosi.

Poprawiono zauważoną literówkę. B@r, na Twoją prośbę nie ruszam Twoich postów.
To nie jest forum języka polskiego - ale chyba zależy Ci na tym, by strona była dobrze odbierana a poprawny język polski jest czymś pozytywnym.

A wracając do "Na Wspólnej" - co prawda, nie oglądam już tego serialu, ale zauważam, że przez te 18 lat serial zmienił się, część pierwotnej obsady wyparowała (czy ktoś pamięta Monikę czy Leszka?) - co jest normalne dla soap oper, pojawiło się sporo nowych, dzieci dorosły, SORAS-ów nie ma.
Czołówka jest bardzo rzadko aktualizowana, pamiętam jak długo utrzymywała się nieaktualizowana niebieska czołówka serialu.
Ostatnio zmieniony 21 lut 2021, 22:05 przez Dawidek, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości