Czy przyznajesz się do oglądania "MnS"?

Dział NIESPOILEROWY - nie wolno odwoływać się do wydarzeń nie pokazanych w Polsce.
DeaconFan
Moderator
Posty: 11904
Rejestracja: 05 lip 2007, 21:32
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
x 2
Wiek: 31

Czy przyznajesz się do oglądania "MnS"?

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DeaconFan »

Już dawno chciałem założyć na forum podobny temat, który mam nadzieję wywoła na forum pewne poruszenie i zachęci do większych dyskusji. :wink:

Chodzi mianowicie o odpowiedzi na postawione w tytule pytanie. Czy przyznajecie się w kręgu swojej rodziny, znajomych, przyjaciół, kolegów z pracy do oglądania MnS? Czy może w pewnym sensie się tego wstydzicie? Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego jakie stereotypy w naszym kraju dotyczą tej produkcji. Większość społeczeństwa wypowiada się o B&B jeśli nie skrajnie negatywnie, to ironicznie i pogardliwie. Zupełnie inaczej niż w USA, gdzie od kilkudziesięciu lat nieodłączną częścią ramówki wielu telewizyjnych stacji są produkcje typu soap opera liczące nawet ponad 10 000 odcinków.

Ja powiem tak: moja rodzina oczywiście wie, że lubię MnS i oglądam. Oprócz mnie kiedyś oglądała też moja mama, nawet chwilami mój brat, ale nigdy by nie uznał siebie za sympatyka serialu. Natomiast jeśli chodzi o kręgi szkolne, to czy to w gimnazjum, czy w liceum nigdy nie przyznawałem się do oglądania, bo słyszałem wiele pogardliwych opinii i zwyczajnie nie chciałem się ośmieszyć. Tak samo jest na studiach. Tylko jednej najbliższej przyjaciółce zdradziłem, że oglądam, gdyż ona też przyznała mi się, że będąc nastolatką również kiedyś oglądała. :P Tak samo nie obnoszę się ze swoją sympatią wobec MnS na Facebooku.

Proszę tylko o szczere odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony 06 gru 2014, 22:29 przez DeaconFan, łącznie zmieniany 2 razy.
Aktualnie oglądam: B&B (MnS), Pierwsza miłość, Na dobre i na złe, Barwy szczęścia, Stulecie Winnych, Zadzwoń do Saula. :D
Mareczek
Posty: 6634
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:21
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareczek »

Bardzo ciekawy temat, chętnie się wypowiem :)
Ja absolutnie nie wstydzę się mówić o moim zamiłowaniu do "Mody..." - czasami wręcz przesadzam, bo mówię o niej przy każdej możliwej okazji. Wie rodzina, wiedzieli koledzy ze szkoły i obecni znajomi. Mogę powiedzieć, że B&B to moja wizytówka, dzięki temu zawsze mam o czym rozmawiać. Znajomi zawsze pytają żartobliwie "co tam u Brooke?" Ostatnio miałem dużo do opowiadania ze względu na szokujące odejście z obsady. Na facebooku też aktywnie działam na przeróżnych profilach, zapraszam ich do polubienia czegoś, czy kogoś :P Każdy kto mnie zna, wie, że jestem fanem B&B i nikt ze mnie nie drwi (a jeśli nawet, to mało mnie to interesuje). Przy okazji wychodzi, że każdy kiedyś oglądał, lub ogląda nadal :)

Moja odpowiedź jest szczera :wink:
Sexi Ricky
Posty: 763
Rejestracja: 09 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sexi Ricky »

Moja rodzina doskonale wie, że oglądam MnS :wink:
Po szkole wstępuję zawsze na ciepły posiłek do babci i dziadka. Nie zaprzeczam, że często to właśnie z nimi zasiadam do telewizora i wspólnie urządzamy sobie seans. Przyznam szczerze, że sprawia mi to niemałą frajdę, ponieważ zawsze jestem ciekaw ich reakcji na nowe wydarzenia w serialu. W końcu są niespoilerowcami :lol: :lol:
Mój ojciec zawsze wyśmiewał ten serial. Ostatnią włączając telewizor o 16:30 usłyszał czołówkę i nie obyło się bez komentarza: "pięćset tysięcy który?" :P

Jeśli chodzi o moich znajomych to nigdy nie ukrywałem tego, że jestem fanem serialu. Mimo wszystko specjalnie się z tym nie odnosiłem, gdyż doskonale wiem co większość o nim sądzi. Także nawet nie staram się wdawać w dyskusję na ten temat, gdyż komentarze typu "to się nigdy nie skończy", "tak to każdy z każdym" zniechęcają mnie do tego, aby kontynuować rozmowę z ludźmi, którzy i tak nie zrozumieją fenomenu Mody Na Sukces.
:mrgreen: Oczywiście znam tez kilka osób, które śledzą odcinki i zawsze można wymienić poglądy, ale to też nie jest w zupełności to czego bym oczekiwał, typu rozmowa na tymże forum :twisted:
DeaconFan
Moderator
Posty: 11904
Rejestracja: 05 lip 2007, 21:32
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
x 2
Wiek: 31

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DeaconFan »

Mareczek pisze:Moja odpowiedź jest szczera
Wiem, bo widzę po twoich wypowiedziach na Facebooku i szczerze podziwiam. :) Przyznam, że niejednokrotnie kiedy ktoś ze znajomych wstawiał na Facebooku np. jakiś demot z drzewem genealogicznym bohaterów MnS korciło mnie, żeby to jakoś skomentować pisząc np. że doskonale się w tym wszystkim orientuję. Jednak bardziej niż podziwu z ich strony spodziewać mógłbym się prędzej pogardy oraz drwin.
Sexi Ricky pisze: Mimo wszystko specjalnie się z tym nie odnosiłem, gdyż doskonale wiem co większość o nim sądzi. Także nawet nie staram się wdawać w dyskusję na ten temat, gdyż komentarze typu "to się nigdy nie skończy", "tak to każdy z każdym" zniechęcają mnie do tego, aby kontynuować rozmowę z ludźmi, którzy i tak nie zrozumieją fenomenu Mody Na Sukces.
Takie komentarze są u mnie na porządku dziennym i nawet nie chce mi się właśnie tłumaczyć tym ludziom fenomenu tej produkcji oraz tego jak wiele prestiżowych nagród ona zdobywa i jak doskonale przyjmują ją ludzie np. we Włoszech, czy w Australii lub Kanadzie.

Ciekawi mnie też czy nasi forumowicze przyznają się do oglądania B&B w swoich kręgach studenckich oraz w pracy? :P
Aktualnie oglądam: B&B (MnS), Pierwsza miłość, Na dobre i na złe, Barwy szczęścia, Stulecie Winnych, Zadzwoń do Saula. :D
sharkinator
Posty: 610
Rejestracja: 26 lut 2010, 21:13
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sharkinator »

Obecnie nie oglądam już Mody na sukces, ale śledzę co się obecnie dzieje. Ale jeszcze 2-3 lata temu gdy moderowałem forum o MNS to oglądałem czasami i moi znajomi na studiach to wiedzą. Niestety od czasu do czasu sobie z tego żartują, nie przeszkadza mi to jeśli jestem tylko wśród swoich, a czasem bywa że ktoś wspomni o mojej przygodzie z Modą pośród obcych i wtedy już nie jest tak śmiesznie, bo oglądanie Mody to niestety w naszych kręgach wstyd i obciach.
Brookens

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Brookens »

Wszyscy wokół mnie wiedzą, że jestem wiernym fanem serialu ;> Nawet już w czasach gimnazjum gdy na dzień chłopaka każdy dostawał koszulki z jakimiś indywidualnymi napisami, ja otrzymałem :
"Tylko ja wiem, ile jest odcinków mody na sukces".

Były też dwie nauczycielki, którym często zdradzałem spoilery na temat przyszłych odcinków. Podobnie w liceum i teraz na studiach.

Jest też oczywiście grupa osób, którym mówiłem już kilkukrotnie, że to oglądam, lecz oni po prostu w to nie wierzą xd Nie ma się czego wstydzić tak naprawdę. Niektórzy oglądają polskie szmatławce, ja wolę zaś ten jeden zza oceanu. Często na imprezach czy też spotkaniach w kawiarni, w moją stronę pada pytanie: Co tam ciekawego u Brooke? Pośmiejemy się, ale ja nie widzę w tym nic złego. Szyderczych i bezczelnych komentarzy na temat tego, że oglądam mns jeszcze nie uraczyłem ;)
Dodam jeszcze, że w mojej okolicy całkiem sporo moich znajomych ogląda "Modę", więc mam z kim dyskutować ;D
Dawidek
Administrator
Posty: 9794
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:17
Lokalizacja: woj. śląskie
Płeć: Mężczyzna
x 8
Wiek: 42

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawidek »

Moje najbliższe otoczenie wie, że oglądam serial, ale nie komentują tego. Kiedyś przytyków było więcej. Najwięcej dyskutowałem z obiema babciami. :D

W byłej pracy jedna z współpracownic przyznała się, że ogląda serial. Nawet jej szef coś napomknął o tym, ale temat nie był rozwijany.
W obecnej pracy nie mam takich możliwości.

Z konieczności musiałem założyć (żeby mieć więcej instrumentów jako administrator) prywatny profil na FB. I w gronie polubionych jest profil forum, więc jeśli ktoś mnie polubi i tak się dowie. Zaznaczam, że na FB nie używam prawdziwego nazwiska, bo cenię sobie prywatność.
DeaconFan
Moderator
Posty: 11904
Rejestracja: 05 lip 2007, 21:32
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
x 2
Wiek: 31

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DeaconFan »

Dawidku, mam propozycję: może mógłbyś zrobić ankietę w tym temacie dotyczącą postawionego w tytule pytania? :) Swój głos mogliby oddać też bardziej "anonimowi", nieudzielający się za bardzo w tematach userzy. :P
Aktualnie oglądam: B&B (MnS), Pierwsza miłość, Na dobre i na złe, Barwy szczęścia, Stulecie Winnych, Zadzwoń do Saula. :D
Grisza
Posty: 1042
Rejestracja: 26 wrz 2010, 00:37
Lokalizacja: Kudowa Zdrój

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grisza »

Moja przygoda z serialem zaczęła się dosyć nie dawno. Bo nie mogę powiedzieć, ze oglądam MNS już 10 lat. Zacznę od początku :wink: Wcześniej jako dziecko 10-13 lat nie miałem ani czasu, ani chęci na oglądanie MNS ( Mówiłem Boże znów to gówno!) Nigdy nie przejmowałem się tym serialem, ale wiedziałem że moja babcia, prababcia dziadek, ciotki oglądają. Kiedyś pamiętam taki dzień, gdy byłem u babci i przy niej oglądam modę... akurat trafiłem na odcinek, gdzie Thorne był podrywany przez Brooke w saunie! i wyleciał na golasa i ktos go wtedy zauważył haha! ( komentarz mojej babci, był jak zwykle wymowny" Ach Ta Brooke, chyba tylko Ona potrafi tak zrobić, ze chłopom spadają gacie z dupy!" ) Natomiast to nadal mnie nie przekonało do oglądania MNS. Dopiero we wrześniu 2007 gdy z powodu remontu domu, musiałem przenieś się do babci, to co jakiś czas zerkałem w TV. Po tygodniu gdy tylko wracałem ze szkoły do babci z tekstem: Już 14 zaraz obiad, chwila odpoczynku a o 16 kawka i ciasteczko. Pamiętam że wkręciłem się strasznie w Modę. Obecnie mija 5 rok, a ja już zdążyłem oglądnąć stare odcinki, nowe i obecne w TVP.
Na pytanie czy przyznaje się do oglądanie MNS - powiem oczywiście. Moja rodzina o tym wie, czasami gdy ciotki nie mają czasu, to im opowiadam. Moja mama wie, ze Grzesiek( tak mam na imię :D ) o 16 ogląda MNS. Były komentarze typy, ile można to oglądać, czy Boże jaki to posrany serial. Ale gdy tylko ktoś w domu mi tak powie, to ja od razu " Nie podoba się, to telewizor jest w drugim pokoju" :mrgreen: Co do przyjaciół, to oczywiście też wiedzą. Nawet czasami jak chcą się umówić, to mówią " 16:30 ok? , a po chwili nie czekaj przecież Grzesiek Modę ogląda" Czasami się tylko pytają co tam słychać, ile odcinków. Nie które koleżanki mówią, ze oglądają aby się pośmiać, koledzy że tego nie cierpią. Szczerze nie obchodzi, mnie to co inni mówią, na temat tego. Doskonale sobie zdają sprawę, ze oglądam Modę i nic..
Grisza :)
Mareczek
Posty: 6634
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:21
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareczek »

Grisza pisze:Nawet czasami jak chcą się umówić, to mówią " 16:30 ok? , a po chwili nie czekaj przecież Grzesiek Modę ogląda"
Tak, to u mnie też często powtarzający się tekst. Często zdarza się, że przekładam spotkanie na wcześniejszą lub późniejszą godzinę bo koliduje mi z "Modą..." - chociaż później mam jeszcze więcej seriali, więc też marne szanse, że wyjdę z domu :P Nauczyciele w szkole doskonale wiedzieli (nie wszyscy, ale sporo), że oglądam B&B i często jakoś komentowali to na lekcji. Przy omawianiu "Ferdydurke" polonistka stwierdziła, że "Marek chyba jedyny w klasie nie da się zamknąć w formie, narzuconej przez otoczenie" i odniosła się w ten sposób, do Gombrowicza :lol:

Jeżeli są jakieś śmieszne bądź ciekawe sceny to rozsyłam je znajomym na facebooku. Scena z niedźwiedziem nasłanym przez Pam stała się już w gronie moich znajomych kultowa, tak jak i postać Pam. Szkoda, że nie było takiego portalu w czasach Sally, czy Sheili :P
anita42
Posty: 146
Rejestracja: 08 maja 2007, 08:50
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: anita42 »

Moja rodzina i przyjaciele wiedzą, że oglądam. Co do nowych znajomości, to nie jest to pierwsza wiadomość, którą przekazuję zaraz po imieniu :wink:
Nie pojmuję dlaczego w porządku jest oglądać "Klan", "M jak miłość", "Na dobre i na złe" i "Na Wspólnej" i jeszcze z 5 innych polskich seriali, a ja mam się wstydzić, bo oglądam jedną "Modę na sukces"??? Nigdy nie byłam w stanie tego zrozumieć.
"Moda" to fenomen i MUSI być jakiś powód, dla którego serial nieprzerwanie kręci się od tylu lat. Wszystkie wymienione wyżej seriale oglądałam kiedyś i przestałam, "Mody" nie mogę. Moim zdaniem nie dorasta polskim tasiemcom do pięt. Ale rzeczywistość jest taka, że większość lubi powtarzać oklepane opinie i teksty zamiast uwierzyć nam, którzy oglądamy i WIEMY :nie:
Dawidek
Administrator
Posty: 9794
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:17
Lokalizacja: woj. śląskie
Płeć: Mężczyzna
x 8
Wiek: 42

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawidek »

DeaconFan pisze:Dawidku, mam propozycję: może mógłbyś zrobić ankietę w tym temacie dotyczącą postawionego w tytule pytania? :) Swój głos mogliby oddać też bardziej "anonimowi", nieudzielający się za bardzo w tematach userzy. :P
Ankieta już jest. Głosowanie potrwa tydzień.
Mareczek pisze:Jeżeli są jakieś śmieszne bądź ciekawe sceny to rozsyłam je znajomym na facebooku. Scena z niedźwiedziem nasłanym przez Pam stała się już w gronie moich znajomych kultowa, tak jak i postać Pam. Szkoda, że nie było takiego portalu w czasach Sally, czy Sheili :P
Roześlij im sceny, jak pijana Sally pełni rolę fryzjerki i obcina włosy równie nawalonej jak stodoła Stephanie. ::loll:: Gwarantuję, że przednio się ubawią. :zeby:
Dawidek
Administrator
Posty: 9794
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:17
Lokalizacja: woj. śląskie
Płeć: Mężczyzna
x 8
Wiek: 42

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawidek »

Wyniki głosowania. Swoje głosy oddało 14 osób. A pytanie brzmiało: Czy przyznajesz się innym, że oglądasz "MnS".

Tak - 5 głosów (35%)
Nie - 1 głos (7%)
Jednym osobom tak, innym - nie - 8 głosów (57%)
Awatar użytkownika
mailo
Posty: 5058
Rejestracja: 30 sie 2005, 00:06
Lokalizacja: inąd:)
x 6

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mailo »

Nie, że się nie przyznaję, ale jakoś specjalnie też się tym nie chwalę:) Podobnie z Sunset Beach obecnie. W sumie prawie każdy ze znajomych ogląda jakiś serial czy to polski czy zagraniczny. A czy jesteście np na FB w jakiejś grupie serialowej?
Monia20
Posty: 2
Rejestracja: 28 lip 2014, 10:31
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Monia20 »

nie ogłaszam tego wszystkim ale czasem w rozmowie wspominam że lubię ten serial







https://vimeo.com/user30371293
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości