Wspaniałe Stulecie (Muhteşem Yüzyil)

Dział poświęcony filmom i innym programom telewizyjnym.
matti05

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matti05 »

Bardzo się cieszę,że w końcu Kosem pozbyła się hien Halime, Dirluby i Davuda Paszę. Od dawna powinna ich spotkać najsurowsza kara. I teraz Murad zasiadł na tronie :wink:.Strasznie żal było mi Cennet i Zulfikara, nie zasłużyli na taką śmierć. W Polsce 2 sezon podobno ma wrócić na początku 2017.
Oglądalność Kosem 1,25 mln. :
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/1- ... l-z-reklam
Awatar użytkownika
Adex-fan Brooke
Posty: 17489
Rejestracja: 24 sie 2005, 15:51
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
x 4
Wiek: 39

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adex-fan Brooke »

Mi też było ich szkoda. To chyba na razie tylko przypuszczenia kiedy pojawi się w Polsce 2 sezon.
Są może odcinki na youtube czy gdzieś? Chętnie bym wszystkie ściągnął :P :twisted: (ale z lektorem wersję z Tvp1)
Polecam:DYNASTIA,Sunset Beach,B&B,Melrose Place,Desperate Housewives,Świat wg Bundych,Allo Allo,Pokolenia,Moonlighting,Baywatch,Alf,Nanny,Co ludzie powiedzą,Ally Mcbeal,QAF,Prison Break,Dexter,Dr Quinn,Too Close To Home,Y&R,Devious Maids...
matti05

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matti05 »

Więcej będziemy wiedzieć pewnie na przełomie stycznia/lutego kiedy się pojawi kolejny sezon. Tutaj znajdują się wszystkie odcinki z lektorem :). http://www.exsite.pl/seriale/seriale_z_ ... or-pl.html
nołbady
Posty: 243
Rejestracja: 17 lis 2014, 19:52
Lokalizacja: jestem?

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nołbady »

Adex-fan Brooke pisze:Chętnie bym wszystkie ściągnął :P :twisted: (ale z lektorem wersję z Tvp1)
To zgłoś się do mnie na chomika macintozv2 - mam tam zawekowane swoje ripy. Mogę ci nawet przydzielić darmowy transfer i pobierzesz sobie za friko z dużą prędkością ;)
B@r
Posty: 8419
Rejestracja: 31 sie 2005, 19:12
Lokalizacja: LA
Płeć: Mężczyzna
x 2
Wiek: 34

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: B@r »

Czy coś wiadomo o kontynuacji Kosem w TVP1? Jak nadrobię normalne Stulecie, to chciałbym wziąć się i za Kosem, dlatego mam nadzieję, że nie zaprzestaną emisji? Czytałem gdzieś wypowiedź Kurskiego, że chce on odejść od tureckich seriali i wiosną w porze Stulecia emitować Rodzinkę.pl, która miałaby przejść z TVP2 do TVP1 i być kilka razy w tygodniu emitowana... :roll:

Wprawdzie ubolewam, że serial bez Hurrem to już nie to samo, ale jestem ciekawy jej kolejnych pokoleń...
"Stephanie is not for here you anymore. She's gone now. Things are going to be very different around you right now. I'm going to find a way to stop you".
matti05

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matti05 »

Niestety nie wiadomo konkretnie kiedy TVP będzie emitować II serię Wspaniałego Stulecia Kosem, ale mam nadzieję,że do tego dojdzie ;). Wątpię by coś dało przeniesienie z TVP2 do TVP Rodzinkę.pl, oglądalność i tak będzie słaba.
Awatar użytkownika
Adex-fan Brooke
Posty: 17489
Rejestracja: 24 sie 2005, 15:51
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
x 4
Wiek: 39

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adex-fan Brooke »

Kosem to świetny serial, kobiety są chyba jeszcze bardziej wyraziste w swoich intrygach i walce o władzę, powinien Ci się spodobać B@r.
Polecam:DYNASTIA,Sunset Beach,B&B,Melrose Place,Desperate Housewives,Świat wg Bundych,Allo Allo,Pokolenia,Moonlighting,Baywatch,Alf,Nanny,Co ludzie powiedzą,Ally Mcbeal,QAF,Prison Break,Dexter,Dr Quinn,Too Close To Home,Y&R,Devious Maids...
Awatar użytkownika
Pottermaniack
Posty: 2884
Rejestracja: 20 gru 2008, 19:21
Lokalizacja: Stąd

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pottermaniack »

Po dzisiejszej premierze drugiego sezonu jest już dostępny pierwszy odcinek:
https://www.youtube.com/watch?v=e54G_Cj3cf8
Można odnieść wrażenie, że producenci zaprezentowali nam trzeci serial spod marki "Wspaniałego Stulecia". Szkoda, że nie zatrzymali całej służby, żeby choć trochę nawiązać do poprzedniego sezonu. Z głównej obsady ostał się tylko jeden bohater, nawet czołówka przeszła gruntowną renowację (co było oczywiście pewne, ale tutaj zmiana jest spora). Co do niej jest trochę niespójna, ale dobra. Ma sporo świetnych i efektownych ujęć, a z drugiej strony tych charakterystycznych, w przeciwieństwie do poprzedniej jest jak na lekarstwo (Safiye kłaniająca się przed Ahmedem, Kosem trzymająca na nim rękę czy ostatnie ujęcie z Kosem). Biorąc pod uwagę moją znajomość języka tureckiego mogę powiedzieć, że odcinek był emocjonujący i w zasadzie niewiele więcej, dopóki nie pojawią się napisy. :P Ale na pewno odtwórczyni roli Kosem dała radę, jej sułtanka jest przekonująca, a gra aktorska obiecująca. :)
Awatar użytkownika
Pottermaniack
Posty: 2884
Rejestracja: 20 gru 2008, 19:21
Lokalizacja: Stąd

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pottermaniack »

Oglądacie drugi sezon? Warto. :D
Od początku wiedziałem, że po roszadach w obsadzie Kosem zostanie moją ulubioną bohaterką, jednak dzięki Nurgul uwielbiam tę postać jeszcze bardziej. :) Jej gra aktorska jest rewelacyjna, charakterem i zachowaniem bardziej pasuje do prawdziwej Kosem. Wciąż jest pełna empatii w stosunku do ludu (choć nalewanie zupy w przytułku to już hagiograficzne przegięcie ::jezyk:: ), kocha swoje dzieci, a równocześnie jest bezwzględna, sprytna, zdrajcom nie przebacza. Hurrem w powtórkach właśnie została przyłapana i dostanie reprymendę za podsłuchiwanie, Kosem za to swobodnie prowadzi obrady i dyskutuje z paszami. Trochę się pozmieniało. :wink: Ale to pokazuje, jak silna jest jej pozycja.
Nie kupuję Murada, Farii i ich związku, który jest infantylny i przesłodzony. Księżniczka jest irytująca, nie jest za to postacią historyczną.
Potencjał Gevherhan jest niewykorzystany, dużo ciekawsza postać to Atike. :wink:
Gulbahar jest sułtanką godną Kosem, niestety zapowiedź kolejnego odcinka nie nastraja optymistycznie co do jej dalszych losów...
Szkoda, że nie pomyślano o lepszych wątkach dla służby, Haci, kalfa i kucharz to już nie to samo co poprzednie, dogryzające sobie, ale lubiące się wbrew pozorom składy. Przydałoby się dopracować humorystyczne sceny. :mrgreen:
Elmoo
Posty: 1823
Rejestracja: 28 wrz 2013, 22:01
Lokalizacja: Szczecin

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Elmoo »

Ja niestety nie oglądam, ale jestem ciekawy kto pozostał z poprzedniego sezonu oprócz Haciego i Kosem? I czy wyjaśniono jakoś co się stało z Mustafą?
Awatar użytkownika
Pottermaniack
Posty: 2884
Rejestracja: 20 gru 2008, 19:21
Lokalizacja: Stąd

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pottermaniack »

Elmoo pisze: Ja niestety nie oglądam, ale jestem ciekawy kto pozostał z poprzedniego sezonu oprócz Haciego i Kosem? I czy wyjaśniono jakoś co się stało z Mustafą?
Jeśli chodzi o bohaterów jest ich wielu, Kosem i jej dzieci Murad, Gevherhan, Atike, Kasim i Ibrahim, Gulbahar i Bajazyd, ale z aktorów zostali tylko grający Haci Agę i Halila Paszę. Nawiązań do poprzedniego sezonu jest bardzo mało, dwie córki Kosem prawdopodobnie wyjechały, ale to pozostaje w sferze domysłów, nie wspomniano o Mustafie, Safiye, Humasah.
Awatar użytkownika
Pottermaniack
Posty: 2884
Rejestracja: 20 gru 2008, 19:21
Lokalizacja: Stąd

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pottermaniack »

Scenarzyści przewidzieli to pytanie i znalazła się odpowiedź. :) Gulbahar zabrała syna przed jedną z pałacowych komnat przypominając, że tam jest uwięziony jego wuj, sułtan Mustafa. Słysząc, że jest tam, bo oszalał odpowiedziała, że taki się nie urodził, do takiego stanu doprowadziła go walka o władzę. Pod koniec odcinka Murad podjął decyzję co do Kasima, który przespał się z jedną z nałożnic sułtana, zaszła w ciążę. Dziewczynę ukryła Gulbahar i dzięki temu nie została wygnana oraz uduszona w hamamie przez Kosem. :lol: Ale Murad poznał prawdę i uwięził Kasima dokładnie w tej komnacie, w której jest Mustafa.
Onyks
Posty: 388
Rejestracja: 26 maja 2007, 10:16
Lokalizacja: nie pamiętam

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Onyks »

Ponoć oglądalność jest niska.
B@r
Posty: 8419
Rejestracja: 31 sie 2005, 19:12
Lokalizacja: LA
Płeć: Mężczyzna
x 2
Wiek: 34

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: B@r »

Nowe odcinki już od 13 lutego w TVP1!
http://www.telemagazyn.pl/artykuly/wspa ... 55559.html
"Stephanie is not for here you anymore. She's gone now. Things are going to be very different around you right now. I'm going to find a way to stop you".
Awatar użytkownika
Pottermaniack
Posty: 2884
Rejestracja: 20 gru 2008, 19:21
Lokalizacja: Stąd

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pottermaniack »

TVP promuje drugi sezon, wielki powrót już w poniedziałek. :D
https://www.youtube.com/watch?v=BbqgW7HTksg
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości