| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj |

Poprzedni temat «» Następny temat
Miasteczko Twin Peaks (Twin Peaks)
Autor Wiadomość
Sexy Secret 
Clarke D.M

Wysłany: 2009-02-26, 00:16   Miasteczko Twin Peaks (Twin Peaks)

Super mroczny serial - oglądam go już chyba po raz szósty. Szczególnie na uznanie zasługuje nieżyjący już aktor Frank Silva który wcielił się w postać demonicznego Bob 'a - przerażającego i okrutnego , jak dla mnie to najlepsza psychiczna postać ze wszystkich filmów i seriali :twisted:
Ostatnio zmieniony przez Dawidek 2010-06-25, 23:38, w całości zmieniany 1 raz  

Donna23 

Wysłany: 2009-02-26, 16:49   

Kocham ten serial :twisted: :twisted:

Bob jest moim idolem 8)

mailo 

Wysłany: 2009-03-06, 13:29   

O fajnie, ze też ktos to ogladał. Ja ściągnąłem sobie kilka lat temu całość na kompa. Rzeczywiście dobry serial. Bob to mi sie w dzieciństwie śnił po nocach ze strachu:) Straszne było jak sie ukazywal w lustrach. Chciaż po latach wiedzialem juz kto zabil Laure Palmer , to i tak swietnie sie oglądało. To miasteczko i jego mieszkańcy maja niepowtarzalny klimat. pamiętacie tą Nadine bez oka, co zapadła w śpiączkę a po wybudzeniu cofnęła się do czasów młodości?:)

Sexy Secret 
Clarke D.M

Wysłany: 2009-03-06, 14:57   

Nadine to jedna z najśmieszniejszych postaci w serialu i ta jej nadprzyrodzona siła ::loll::

mailo 

Wysłany: 2009-03-06, 15:07   

No nadmiar adrenaliny:) Aż strach z taka babą byłoby mieszkać. Ona chyba pod koniec serialu uderzyła sie w głowę i odzyskala pamieć o ile pamiętam? Śmieszna były metody Coopera np wypisanie na tablicy wszystkich na literę J bo Laura wpominała w pamietniku o tej literze i potem rzucanie kamieniem w butelki. miał tez fajne wizje np jak byl postrzelony.

jahek 

Wysłany: 2010-08-13, 17:07   

Ten serial jest po prostu fanstastyczny. Rok temu obejrzałem wszystkie 27 odcinków. Tylko proszę nie piszcie tutaj, kto zabił Laurę Palmer, bo zepsulibyście przyjemność oglądania tym, którzy nie widzieli tego, jednego z najlepszych seriali w historii telewizji.
Blisko związany z serialem jest też swietny film "Ogniu krocz za mną", ale uwaga(!) - można go obejrzeć dopiero bo Twin Peaks, w przeciwnym razie mało się z tego filmu zrozumie i no oczywiście zaprzepaści się przyjemność oglądania "Miasteczka Twin Peaks".

Joe 
Sinn

Wysłany: 2010-08-14, 10:38   

Serial zbiera tyle ochów i achów wśród moich znajomych, że na pewno obejrzę. Są przewidziane kolejne sezony, bo na razie chyba tylko dwa nakręcili ?

B@r 
CEO Forrester Creations

Wysłany: 2010-08-14, 13:14   

Joe napisał/a:
Serial zbiera tyle ochów i achów wśród moich znajomych, że na pewno obejrzę. Są przewidziane kolejne sezony, bo na razie chyba tylko dwa nakręcili ?

Ten serial kręcono w w latach 1989-90. :wink:

Kitty 

Wysłany: 2010-08-14, 13:36   

Oj, super serial. :) Czasem trudno zrozumieć do końca, o co chodzi. Ale to dość charakterystyczne dla Lyncha. Tajemniczość, niedopowiedzenia. I ten mroczny klimat...

Aktualnie serial jest emitowany na TVN 7, w niedziele o godz. 18: 10. :)

Warto obejrzeć "Twin Peaks: Ogniu krocz za mną" i przeczytać "Sekretny pamiętnik Laury Palmer", aby zapoznać się z wydarzeniami z ostatnich dni życia Laury.

Pamiętnik mam w formie PDFu, więc jeśli są tu fani TP, którzy chcieliby się zapoznać, to mogę przesłać.

A odcinki serialu na chomikuj.pl można znaleźć.

Donna23 napisał/a:
Kocham ten serial :twisted: :twisted:

Bob jest moim idolem 8)

Brrrr, Bob masakryczny, gdy oglądalam serial w czasach młodości, bałam się tej postaci. I jeszcze Leo Johnsona.

Za to bardzo lubiłam Dale' a Coopera.

Joe 
Sinn

Wysłany: 2010-08-14, 14:22   

B@r napisał/a:
Joe napisał/a:

Znalazłem stronę na której wyglądało, jakby były tylko 2 sezony, to pomyślałem, że pewnie jeszcze resztę nakręcą, ale jak mówiłem nie widziałem wcześniej. :lol:

Adex-fan Brooke 
:)

Wysłany: 2010-08-14, 21:13   

Cytat:

Oglądałeś już cały serial? Jestem ciekaw wrażeń po ostatnim odcinku, który wg mnie jest najbardziej przerażającą rzeczą jaką oglądałem w serialach.
Polecam:DYNASTIA,Sunset Beach,B&B,Melrose Place,Desperate Housewives,Świat wg Bundych,Allo Allo,Pokolenia,Moonlighting,Baywatch,Alf,Nanny,Co ludzie powiedzą,Ally Mcbeal,QAF,Prison Break,Dexter,Dr Quinn,Too Close To Home,Y&R,Devious Maids...

Spencer 
Dollar Bill

Wysłany: 2010-08-14, 22:26   

Mnie zawsze ciekawiło czym lub kim tak naprawdę jest Bob :?: Najbardziej stawiam że Bob jest demonem, a jaka jest wasza opinia?

jahek 

Wysłany: 2010-08-14, 22:28   

Pamiętam, że przed rozpoczęciem oglądania tego serialu, byłem nastawiony sceptycznie, ale bardzo miło się rozczarowałem :) Nie należy też zniechęcać się na początku serialu, kiedy można dostać zawrotu od wielu wątków, mnóstwa postaci, ale po kilkunastu odcinkach wszystko zaczyna się porządkować, układać w (prawie) logiczną całość.
Fantastyczni są bohaterowie serialu - każdy inny, o innej osobowości, sposobie rozumowania. Dialogi i rozmowy są też na bardzo wysokim poziomie.

No i występuje też aktor, grający w Mns Jamesa Warwicka! Też strzela podobne głupie miny jak w Modzie i również zamieszany jest w aferę z dzieckiem, ale tym razem w aferę o zabawnym charakterze.

Kitty 

Wysłany: 2010-08-15, 14:51   

Spencer napisał/a:
Mnie zawsze ciekawiło czym lub kim tak naprawdę jest Bob :?: Najbardziej stawiam że Bob jest demonem, a jaka jest wasza opinia?

Ja też uważam, że Bob jest demonem i zarazem tak jakby symbolem mrocznej strony natury człowieka. Symbolem czegoś, co ujawnia się w człowieku, gdy nie panuje nad żądzami.

Gdy oglądałam TP x lat temu, zastanawiałam się, czy Bob nie jest wyłącznie wytworem wyobraźni osób podatnych na uleganie żądzom. Ale raczej nie. Jest widziany nie tylko przez osoby, w które Bob wstępuje, ale też przez innych.

Pamiętacie scenę przesłuchania Lelanda? Powiedział do Coopera: "Mam słabość do noży. Zupełnie jak w twojej przygodzie w Pittsburgu!" Tak jakby wiedział o mrocznych epizodach z życia Dale'a. Zastanowiło mnie to. Czy przez Lelanda przemawiał Bob, który wiedział o wydarzeniach sprzed lat, czy po prostu Leland wiedziało tym epizodzie z nożami? Ale jeśli tak, to skąd? Nie sądzę, aby C. się tym chwalił.

To takie refleksje na podstawie tego, co widziałam jakiś czas temu. Pozapominałam o wielu sprawach już niestety.
Teraz znów oglądam TP i staram się dostrzec więcej szczegółów. Jeśli przyjdzie mi coś do głowy a propos Boba, napiszę.

Aha. Dziś TP o 18: 10 na TVN 7 :mrgreen: .

Spencer 
Dollar Bill

Wysłany: 2010-11-29, 04:21   

Angelo Badalamenti - Laura Palmer's Theme: http://www.youtube.com/watch?v=Ux9DTiPhkws

Odpowiedz do tematu