Dynastia (Dynasty)

Dział poświęcony filmom i innym programom telewizyjnym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adex-fan Brooke
Posty: 17550
Rejestracja: 24 sie 2005, 15:51
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
x 9
Wiek: 39

Dynastia (Dynasty)

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adex-fan Brooke »

Hej! Oto kilka informacji o cudownym serialu ,,Dynastia"
Dynastia to sztandarowe dzieło telewizji amerykańskiej lat 80., saga rodu potentatów naftowych z Denver, Carringtonów, jest zakrojoną na 219 odcinków historią wzlotów i upadków pięknych i bogatych. Rozgrywające się w twardych realiach świata wielkiego biznesu, umiejscowione na dodatek wśród surowych krajobrazów Gór Skalistych, dramaty mają wpływ na skomplikowane perypetie uczuciowe bohaterów. Osią serialu jest konflikt między zasadniczym, ale szlachetnym Blakiem Carringtonem a diaboliczną Alexis, jego byłą żoną, która wychodzi za umierającego konkurenta Blake'a i przejmuje kontrolę nad potężnym Colbyco Oil. Alexis nie lubi też nowej żony Blake'a, dobrodusznej Krystle. Serial był krytykowany za rozbuchany budżet, który spożytkowano na ogromne dekoracje i efektowne stroje, serial zwrócił uwagę na kilka istotnych problemów lat 80.: kult pieniądza, morderczą konkurencję, konsumpcjonizm i powierzchowność, trudność pogodzenia sukcesów w interesach i w życiu rodzinnym. Jednocześnie akcentował potrzebę ochrony konserwatywnych wartości, stajac się świadectwem dekady. Otrzymał też liczne wyróżnienia, w tym Złote Globy dla Lindy Evans (1982 + 4 nominacje), Joan Collins (1983 + 5 nominacji) i Johna Forsythe'a (1983, 1984 + 4 nominacje), oraz dla samego serialu (1984 + 5 nominacji).
reżyseria: Gabrielle Beaumont scenariusz: Esther Shapiro, Richard Shapiro zdjęcia: Richard L. Rawlings muzyka: Bill Conti, Ken Harrison (I) scenografia: Brock Broughton
Dodam też że serial stał się w wielu krajach popularniejszy od swojego największego rywala ,,Dallas". W krajach arabskich serial ten był zakazany (kwitło więc tam piractwo). A. Spelling jest producentem tegoż serialu ( i jest to jego największy sukces obok takich produkcji jak m.in Aniołki Charliego, Beverly Hills 90210, Sunset Beach, Melrose Place, Starsky i Hutch).Dostał on (jakoś tak w roku 1993 nagrodę z polskiej gazety tv-Super tv). Dynastia jest także pierwszym serialem z postacią homoseksualną i ogólnie przełomowym, wyróżniała się m.in zmianami aktorów(dzieci Blakea i Alexis-Adam, Fallon, Steven, Amanda), bójkami luksusowych kobiet,scenami akcji, romansami,intrygami, licznymi porwaniami,wątkiem ufo,transplantacją serca dla małej Kristiny. Joan Collins jako Alexis stała się jedną z ikon lat 80, Linda Evans jako Krystle stała się wzorem mądrej, pięknej i silnej kobiety 40-letniej wówczas, Heather Locklear stała się sławna a Dynastia podobno była oglądana nawet przez członków rodziny królewskiej i wielu inncyh znanych artystów.
W roku 1985 gdy Dynastia osiągnęła szczyt sławy powstał równoległy serial ,,Dynastia Colbych" wyjaśniający wątek Fallon i Jeffa (przebywających u rodziny Jeffa w Los Angeles). Z tej okazji powstał wydłużony 123 odcinek ,,Dynastii" z przyjęciem w Denver. W tej drugiej ,,Dynastii" w głównych rolach pojawiły się takie gwiazdy jak Charlton Heston i Barbara Stanwyck. W 1987 zakończono ,,....Colbych" - gdyż nie dorównał Dynastii nr 1. ,,Dynastia Colbych" miała 49 odcinków. Gdy w 1989 roku w USA został pokazany ostatni 219 odcinek ,,Dynastii" z tragicznym zakończeniem, fani licznie skarżyli się w listach i w 1991 roku powstało dzięki A.Spellingowi i Esther Sharpio 2 -częściowe zakończenie - ,,Dynastia Pojednanie. W roku 2004 nakręcono lekko ironiczny film ,,Dynastia-za kulisami" o tym jak powstał ten legendarny serial (inni aktorzy zagrali aktorów i twórców z ,,Dynastii"). W różnych krajach 19 kwietnia 1 seria (15odcinków) wyjdzie na DVD, ja i inni fani marzą aby serial był i u nas wydany.
Szkoda że Dynastia odchodzi w Polsce w zapomnienie, kiedyś był to serial kultowy (jedyny w swoim rodzaju, oglądany bodaj w każdym domu z śmiechem lub zachwytem ale śledzony)
Ja np. wysyłam petycję do polskich stacji tv z prośbą o powtórkę i was też zachęcam!!!
Serial jest po raz kolejny (aż nie wiem który to już w Niemczech) nadawany na niemieckiej stacji Kabel1 od poniedziałku do piątku rano.
Przy podawaniu tych informacji wsparłem się częściowo tekstem z tej strony: http://www.filmweb.pl/Film?id=93760
a oto wspaniał niemiecka strona o tym serialu (bardzo bogata, są m.in. zdjęcia z każdego odcinka! : http://www.der-denver-clan.de/de/home.cfm
a to adresy międzynarodowych forum (odwiedzają je również polscy fani) : http://www.dynasty-board.com/ http://www.ultimatedynasty.net/forum/
Wzór petycji w sprawie powtórki:
Do stacji Polsat, Tvn, Tv4:

Witam!
Jestem fanem przebojowego serialu typu soap-opera z lat '80 pt. ,,Dynastia"(219 odcinków) i serialu uzupełniającego ,,Dynastia Colbych"(49 odcinków).
Opierając się na wiedzy jak wielkim zainteresowaniem cieszyła się ostatnia emisja epilogu w stacji Tvp1 wyrażam wielką prośbę, aby to wasza stacja przypomniała licznym fanom całość serialu!
,,Dynastia" i ,,Dynastia Colbych" z pewnością przyciągnęłyby więcej widzów niż inne, nieciekawe a często powtarzane pozycje w mniej atrakcyjnym czasie antenowym. Proszę o poważne rozpatrzenie tej prośby i odpowiedź!

-podpis

oto adresy stacji telewizyjnych:
poczta@polsat.com.pl
widzowie@tvn.pl
sekretariat@tv4.pl

Do Tvp:

Witam!
Jestem fanem przebojowego serialu typu soap-opera z lat '80 pt. ,,Dynastia"(219 odcinków) i serialu uzupełniającego ,,Dynastia Colbych"(49 odcinków). Składam podziękowania dla Tvp1 za przypomnienie epilogu, czyli - ,,Dynastii-pojednanie”.
Opierając się na wiedzy jak wielkim zainteresowaniem cieszyła się ta emisja w dwa niedzielne wieczory wyrażam wielką prośbę o przypomnienie całości serialu!
,,Dynastia" i ,,Dynastia Colbych" z pewnością przyciągnęłyby więcej widzów niż inne, nieciekawe a często powtarzane pozycje w mniej atrakcyjnym czasie antenowym. Proszę o poważne rozpatrzenie tej prośby i odpowiedź!

-podpis

oto adres:
widzowie@tvp.pl


/ Dziękuję w imieniu fanów za wysyłanie i pozdrawiam wysyłających!!
seria 2:
Obrazek
seria 5:
Obrazek
epilog ,,Pojednanie" :
Obrazek

[ Dodano: 2005-08-26, 00:40 ]
w poprzednim poście popełniłem błąd bo napisałem w czasie przyszłym a nie przeszłym o wydaniu 19 kwietnia Dynastii na DVD za granicą oraz nie jest już prawdą że dalej serial jest pokazywany na Kabel1, sorry za błędy
a tutaj zdjęcie z epilogu(którego to zdjęcia nie widać powyżej nie wiem dlaczego):
Obrazek

[ Dodano: 2005-08-26, 02:28 ]
Oj dalej nie widać tego zdjęcia,ale trudno
oto tu dla zainteresowanych daje nowy link na znane juz może video z niemicką wersją czołówki Dynastii z serii 2:
http://s30.yousendit.com/d.aspx?id=3OKK ... BQ9M8SCUI9
Ostatnio zmieniony 23 cze 2010, 23:19 przez Adex-fan Brooke, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Oleg
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 21 sie 2005, 23:02
Lokalizacja: Śląsk

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Oleg »

Po prostu chyle czoła przed taką wiedzą :) Brak mi słow :lol: Jestem pod wrażeniem... Też bardzo lubiłem "Dynastię". Może nawet wyślę petycję, choć powątpiewam, że coś da , a może jednak... szczerze mówiąc wolałbym jakiś nowy amerykański serial :roll: ale lepsza już "Dynastia" niż odcinki np. "M jak miłość", czy "Klanu", które powtarzają, choć leciały 2 miesiące temu :twisted: W każdym razie cieszyłbym się, gdyby "Dynastia" wróciła...pewnie czasem bym obejrzał, choć już ją 2 razy widziałem. Wolałbym "Dynasię Colbych", bo emitowana była tylko raz i za bardzo wydarzeń nie pamiętam, a wątek Myles - Fallon - Jeff był jednym z moich ulubionych.....
Awatar użytkownika
mailo
Posty: 5129
Rejestracja: 30 sie 2005, 00:06
Lokalizacja: inąd:)
x 8

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mailo »

ciesze sie że temat Dynastii jest obecny i tutaj. Musisz wiedzieć Oleg że Adex jest po prostu ekspertem tego serialu. Proponuję Adex żeby moze skopiować kilka ciekawszych postów z poprzedniego forum żeby wzbogacić wątek. Co ty na to? Oczywiście nalegam tez abys umieścił tu ponownie filmiki swojego autorstwa bo moze nie wszyscy sciągnęli. Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
Adex-fan Brooke
Posty: 17550
Rejestracja: 24 sie 2005, 15:51
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
x 9
Wiek: 39

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adex-fan Brooke »

Dzięki mailo za komplement i fajnie że już tu jesteś! bo właśnie chciałbym wiedzieć czy ktoś będzie zainteresowany abym zamieszczał videa muzyczne i normalne z Dynastii? oraz może jakieś zdjęcia na życzenie lub coś? Jeszcze nie widzę na forum ashliego i gregiego a wiem że też byli zainteresowani. Na poprzednim forum dawałem kilka linków na moje videa do ściągnięcia- jeśli ktoś ich nie zdobył niech powie to wtedy postaram się zamieścić tutaj znowu, wkrótce mogę dać np. moje piąte już muzyczne video z scenami akcji obecnie jeszcze coś starego: niemiecka wersja czołówki z serii 2:
http://s54.yousendit.com/d.php?id=3T3H8 ... 4GJO578CG0
Polecam:DYNASTIA,Sunset Beach,B&B,Melrose Place,Desperate Housewives,Świat wg Bundych,Allo Allo,Pokolenia,Moonlighting,Baywatch,Alf,Nanny,Co ludzie powiedzą,Ally Mcbeal,QAF,Prison Break,Dexter,Dr Quinn,Too Close To Home,Y&R,Devious Maids...
B@r
Posty: 8444
Rejestracja: 31 sie 2005, 19:12
Lokalizacja: LA
Płeć: Mężczyzna
x 7
Wiek: 34

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: B@r »

To czas teraz na moje video :wink:

Video z odcinka 10 serii 1

Steven mimo iż jest gejem ma chwilę słabości, i spędza noc z kobietą.

Obrazek
http://s17.yousendit.com/d.aspx?id=2RKN ... M77R7F58CR
http://rapidshare.de/files/4640845/Denver110.wmv.html
Awatar użytkownika
mailo
Posty: 5129
Rejestracja: 30 sie 2005, 00:06
Lokalizacja: inąd:)
x 8

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mailo »

Adex wiesz że możesz na mnie liczyc w tym i innych tematach. A co do Dynastii to zgadza sie - ja osobiscie czekam na twoje wideo ze scenami akcji. Było ich bardzo wiele. mam nadzieje że dasz jakiś dynamicznypodkład muzyczny. To bedzie coś!!!!
Awatar użytkownika
Adex-fan Brooke
Posty: 17550
Rejestracja: 24 sie 2005, 15:51
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
x 9
Wiek: 39

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adex-fan Brooke »

Dla ciebie mailo i innych moje najnowsze, dynamiczne, muzyczne video z "Dynastii" z niektórymi scenami akcji (w całym serialu było ich jednak znacznie więcej)
muzyka Rednex - "Wild and free"
oto 4 fotki jakie m.in. scenki zobaczycie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tytuł: "Wild and free Dynasty"
http://s46.yousendit.com/d.aspx?id=2QVP ... ESTNR575E2
Ściągajcie jak jeszcze można :wink:
Polecam:DYNASTIA,Sunset Beach,B&B,Melrose Place,Desperate Housewives,Świat wg Bundych,Allo Allo,Pokolenia,Moonlighting,Baywatch,Alf,Nanny,Co ludzie powiedzą,Ally Mcbeal,QAF,Prison Break,Dexter,Dr Quinn,Too Close To Home,Y&R,Devious Maids...
B@r
Posty: 8444
Rejestracja: 31 sie 2005, 19:12
Lokalizacja: LA
Płeć: Mężczyzna
x 7
Wiek: 34

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: B@r »

Udało mi się jeszcze ściągnąć :D Dziękuję bardzo.
Wspaniałe video, fajne sceny akcji. I ta muzyka tak podkręca. A najlepszy jest koniec jak Krystle kopie poduszkę i sobie wychodzi :lol:
Ja szykuję muzyczne video z B&B.

[ Dodano: 2005-09-04, 14:14 ]
Dla wszystkich fanów Dynastii! :wink:

Muzyczne video z 1 części Pojednania(najlepsze sceny)... a w tle leci piosenka Macy i Thorne'a.


Obrazek
http://s56.yousendit.com/d.php?id=3NVVY ... U7VXAFP80S
http://rapidshare.de/files/4711909/memo ... 2.wmv.html
wiwi
Posty: 4763
Rejestracja: 24 sie 2005, 20:07
Lokalizacja: Police

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiwi »

Adex, super video! Muzyczka bardzo pasuje do obrazu :):):)
B@r
Posty: 8444
Rejestracja: 31 sie 2005, 19:12
Lokalizacja: LA
Płeć: Mężczyzna
x 7
Wiek: 34

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: B@r »

A moje z Pojednania ktoś oglądał? :wink:
wiwi
Posty: 4763
Rejestracja: 24 sie 2005, 20:07
Lokalizacja: Police

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiwi »

Jeszcze nie B@r, bo ściągam teraz odcinki z tego tygodnia z USA, ale Twoje video tez jest już w kolejce ;)
Awatar użytkownika
Adex-fan Brooke
Posty: 17550
Rejestracja: 24 sie 2005, 15:51
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
x 9
Wiek: 39

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adex-fan Brooke »

Dzięki wiwi! :) a video B@ra polecam także tym co nie są fanami "Dynastii" bo świetna jest piosenka Thorne'a nr 2 i Macy!! a ja obecnie daje zainteresowanym moje video z odcinka nr 13 (scena jak Jeff wrzuca Fallon do basenu oraz jak Blake dowiaduje się że u Stevena na górze w rezydencji jest Ted i Blake mówi do Janet i Jozepha słowa -zabiję go i pędzi na górę a wtedy Steven żegna się z Tedem bo już nie będą nigdy razem...dochodzi do tragedii... :cry:
http://s29.yousendit.com/d.aspx?id=1X0C ... X93ESGJS5S
Obrazek

[ Dodano: 2005-09-04, 23:44 ]
(video jest oczywiście w wersji niemieckiej bo takie posiadam do zamieszczenia)
a teraz istotna informacja! Jutro na Tvp1 o godzinie 20.15 jest western z roku 1979 z Lindą Evans (Krystle) pt. "Tom Horn" -film nie jest w moim guście, ale polecam wam zerknąć na rolę Lindy !!
Polecam:DYNASTIA,Sunset Beach,B&B,Melrose Place,Desperate Housewives,Świat wg Bundych,Allo Allo,Pokolenia,Moonlighting,Baywatch,Alf,Nanny,Co ludzie powiedzą,Ally Mcbeal,QAF,Prison Break,Dexter,Dr Quinn,Too Close To Home,Y&R,Devious Maids...
wiwi
Posty: 4763
Rejestracja: 24 sie 2005, 20:07
Lokalizacja: Police

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiwi »

B@r, ten pierwszy link nie działa, a ten drugi jest źle wpisany. Ale i tak z tego drugiego na razie nie mogłam ściągnąć bo serwer jest zajęty. Mółbyś wrzucić ten klip na YouSendIt jeszcze raz?
B@r
Posty: 8444
Rejestracja: 31 sie 2005, 19:12
Lokalizacja: LA
Płeć: Mężczyzna
x 7
Wiek: 34

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: B@r »

Dobrze wiwi. Wrzuciłem raz jeszcze na yousendit moje video z Pojednania cz.1

http://s32.yousendit.com/d.aspx?id=1W21 ... RU8EDC2DLC
wiwi
Posty: 4763
Rejestracja: 24 sie 2005, 20:07
Lokalizacja: Police

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiwi »

Dzięki B@r, bardzo fajne video!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości