Eurowizja

Dział poświęcony filmom i innym programom telewizyjnym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BeLieF
Posty: 2890
Rejestracja: 23 sie 2010, 10:15
Lokalizacja: Łódź
x 8
Wiek: 28

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BeLieF »

Rafał Brzozowski reprezentantem na seniorską ESC w maju.
https://eurowizja.org/rafal-brzozowski- ... -the-ride/

Mnie ta piosenka się nie podoba raczej, jest zbyt płaska i monotonna.
B@r
Posty: 8419
Rejestracja: 31 sie 2005, 19:12
Lokalizacja: LA
Płeć: Mężczyzna
x 2
Wiek: 34

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: B@r »

Alicji Szemplińskiej z tamtego roku była lepsza? ::chytry::
"Stephanie is not for here you anymore. She's gone now. Things are going to be very different around you right now. I'm going to find a way to stop you".
Awatar użytkownika
BeLieF
Posty: 2890
Rejestracja: 23 sie 2010, 10:15
Lokalizacja: Łódź
x 8
Wiek: 28

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BeLieF »

B@r pisze:Alicji Szemplińskiej z tamtego roku była lepsza?
Dla mnie tak, ponieważ w piosence Alicji mimo wszystko pojawiała się jakaś dramaturgia. I nie oszukujmy się ale łatwiej nam wychodzą jednak ballady niż utwory typu "The Ride".
Dawidek
Administrator
Posty: 9796
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:17
Lokalizacja: woj. śląskie
Płeć: Mężczyzna
x 8
Wiek: 42

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawidek »

Moim zdaniem piosenka nie jest zła, fajnie się tego słucha, ale wybitna nie jest. Moim zdaniem, w Rotterdamie Polska w tym roku nie odniesie dużego sukcesu. Mimo, że nie znam zagranicznych utworów - to czuję, że spora część z nich będzie lepsza od naszej. Lubię Brzozowskiego, ale miewał lepsze piosenki. Może przy kolejnych odsłuchach "The ride" bardziej mi się spodoba. :wink:

Do Holandii jedzie pupilek Kurskiego. ::chytry::

Co do Twojego pytania B@r, lubię piosenkę A. Szemplińskiej, ale na tle ubiegłorocznej stawki, polska reprezentantka miałaby spory problem z wejściem do finału.
Goku
Posty: 4692
Rejestracja: 12 sie 2006, 16:58
Lokalizacja: Dublin

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Goku »

Moim zdaniem tragedia. Wysyłaliśmy na Eurowizję już różne słabe piosenki, ale czegoś aż tak złego jeszcze nie. Takie disco polo po angielsku. Nie byłem fanem zeszłorocznej propozycji Alicji Szemplińskiej, ale w porównaniu do tego to jak niebo i ziemia. Nie sądzę, żebyśmy wyszli z półfinału. Nie wiem jak bardzo podlizywać Kurskiemu musi się Rafał Brzozowski, ale liczę na to, że gdy nadejdzie kiedyś zmiana władzy, ten pan wyparuje razem z nią.
Awatar użytkownika
Adex-fan Brooke
Posty: 17491
Rejestracja: 24 sie 2005, 15:51
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
x 4
Wiek: 39

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adex-fan Brooke »

Ja nic nie mam do Rafała Brzozowskiego, ale żal go, że jest klakierem Kurskiego i że nie ma lepszej piosenki na Eurowizje. Już chyba ciekawiej jakby Maryle wysłali, przynajmniej byłoby jakieś show :lol:
Polecam:DYNASTIA,Sunset Beach,B&B,Melrose Place,Desperate Housewives,Świat wg Bundych,Allo Allo,Pokolenia,Moonlighting,Baywatch,Alf,Nanny,Co ludzie powiedzą,Ally Mcbeal,QAF,Prison Break,Dexter,Dr Quinn,Too Close To Home,Y&R,Devious Maids...
Awatar użytkownika
Mariush
Posty: 414
Rejestracja: 02 gru 2013, 22:01
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
x 2
Wiek: 31

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mariush »

Ale będą jaja. Szkolny angielski, auto-tune odpadnie, zostanie tylko kiepskie disco z... cholera wie skąd. Ale Kurski się będzie jarał, cel osiągnięty.
Nie Ridge gdy wyrzucą Cię na Brooke.
Awatar użytkownika
BeLieF
Posty: 2890
Rejestracja: 23 sie 2010, 10:15
Lokalizacja: Łódź
x 8
Wiek: 28

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BeLieF »

Znamy komentatorów tegorocznego konkursu.
https://eurowizja.org/eurowizja-2021-ko ... -sierocki/
Artur
Posty: 410
Rejestracja: 24 sty 2017, 13:16
Lokalizacja: zdaleka

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Artur »

I na co komu ten Sikora? Już mógł zostać sam Sierocki.
Goku
Posty: 4692
Rejestracja: 12 sie 2006, 16:58
Lokalizacja: Dublin

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Goku »

Po pierwszym półfinale mogę stwierdzić, że w tym roku jest naprawdę wysoki poziom i trochę to żałosne, że kraje wysyłają takie petardy, a my Rafała :lol:.

Moja zdecydowana faworytka póki co to reprezentantka Azerbejdżanu :serce:. Kibicuję też Cyprowi i Litwie, podoba mi się też piosenka Izraela, choć nie wiem, co mam sądzić o ich udziale w finale ze względu na sytuację w Strefie Gazy.

Szkoda mi Irlandii i Australii. Piosenki były bardzo przyjemne, nawet jeśli Irlandia nie wyróżniała się jakoś szczególnie. Moim zdaniem niepotrzebnie miejsce w finale zajmują Norwegia (okropna piosenka) i Szwecja (ujdzie, ale nudna). Generalnie ballady w tym roku póki co mnie nie zachwycają.

Niemcy wybrały absolutnie straszną piosenkę i nie zdziwi mnie, jeśli zajmą ostatnie miejsce w finale :lol:.
Dawidek
Administrator
Posty: 9796
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:17
Lokalizacja: woj. śląskie
Płeć: Mężczyzna
x 8
Wiek: 42

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawidek »

Obejrzałem też pierwszy półfinał i przyznam, że część wykonawców w ubiegłym roku miała lepsze utwory. Mam tu na myśli Irlandię, Rumunię, Macedonię Północną i Ukrainę. W tym roku pozytywnie zaskoczyła mnie Malta. Goku, akurat nie chciałem Azerbejdżanu w finale. :wink:
Awatar użytkownika
BeLieF
Posty: 2890
Rejestracja: 23 sie 2010, 10:15
Lokalizacja: Łódź
x 8
Wiek: 28

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BeLieF »

Goku pisze:choć nie wiem, co mam sądzić o ich udziale w finale ze względu na sytuację w Strefie Gazy.
O poglądach Eden nie wiemy nic, a to ona obrywa za sytuacje mimo iż piosenka została wybrana w styczniu. W takim razie Azerbejdżanu też nie powinno być, bowiem wokalistka jawnie wspiera działania wojenne przeciwko Armenii. :twisted:
Obrazek


Poziom półfinału bardzo wysoki, w zasadzie wszystko co mi się podobało weszło na luzie. Najbardziej podobała mi się Belgia(Geike swoją klasą i seksownością zmiażdżyła te wszystkie Albiny czy inne Efendi z tyłkami na wierzchu, klasyczna elegancja i wytworność jak widać nadal w cenie), Litwa(świetne nawiązanie do lat 80s, bardzo świeże), Rosja(ważne przesłanie i efektowny staging), Ukraina(cudowny psychodeliczny klimat) i Norwegia(doceniam też przesłanie tej piosenki, zwłaszcza ze TiX zmaga sie z zespołem Tourett'a i jego zachowania mogą być niekiedy źle zrozumiane).

Najbardziej szkoda Roxen, tu byłem pewien że wokalnie nie zawiedzie, jednak w trakcie prób stało się coś odwrotnego. :roll: Wystep w semi najlepszy ale i tak to było zbyt mało.

Oby chórki z taśmy były tylko w tym roku, bowiem Efendi i Albina piękny pełny playback w refrenie. ::plask wczolo:

Najmniej podobała mi się Macedonia(straszny staging, szczególnie moment z tą kamizelką), Cypr(zbyt dużo "zapożyczeń", piosenka brzmiąca jak combo Bad Romance i Anywhere, a staging to już w ogóle kopiowanie Bad Romance) i Chorwacja(fatalny strój) .
B@r
Posty: 8419
Rejestracja: 31 sie 2005, 19:12
Lokalizacja: LA
Płeć: Mężczyzna
x 2
Wiek: 34

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: B@r »

Szkoda mi Rafała, bo normalnie tak nie fałszuje... Jego występ dziś i angielski to porażka. Zasłużenie nie przeszedł. :P
"Stephanie is not for here you anymore. She's gone now. Things are going to be very different around you right now. I'm going to find a way to stop you".
Goku
Posty: 4692
Rejestracja: 12 sie 2006, 16:58
Lokalizacja: Dublin

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Goku »

Rafał był okropny. Nie wiem, czy gorszy był jego wokal, czy angielski, ale ze względu na to, że jestem po anglistyce, ten drugi bolał mnie bardziej. :lol:

Pierwszy półfinał był generalnie mocniejszy. W drugim moim faworytem była zdecydowanie Islandia i szkoda, że nie mieli szansy wystąpić na żywo. Podobały mi się też występy Serbii i Szwajcarii. Bułgaria też ma bardzo ładną piosenkę, ale (jak zeszłoroczna tej samej pani) brzmi trochę za bardzo jak Billie Eilish, najbardziej wyraźne podążanie za trendami w tym roku. Finlandia przywróciła mi wspomnienia z gimnazjum, gdy słuchałem Linkin Park :lol:. Szkoda mi dziś tylko Łotwy, wolałbym ją w finale niż Albanię czy San Marino.

Francja ma bardzo ładną balladę w tym roku i czekam aż usłyszę występ w całości w finale.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2021, 23:13 przez Goku, łącznie zmieniany 1 raz.
Dawidek
Administrator
Posty: 9796
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:17
Lokalizacja: woj. śląskie
Płeć: Mężczyzna
x 8
Wiek: 42

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawidek »

Mi się trochę bardziej podobał drugi półfinał. Cieszą mnie awanse San Marino i Islandii. Szkoda mi Czech, Estonii i trochę Danii. Niestety, do finału trafiła piosenka, która mi w ogóle nie pasowała, czyli z Finlandii.
Moim zdaniem nie musimy wstydzić się polskiego występu, ale brak awansu był spodziewany. Osobiście Rafała lubię, ale trafiła mu się dość słaba piosenka, która eurowizyjnej sceny nie zawojowała. I chyba dobrze. :wink:

Czekam na sobotę. :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 0 gości