Klan

Dział poświęcony filmom i innym programom telewizyjnym.
Dawidek
Administrator
Posty: 9794
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:17
Lokalizacja: woj. śląskie
Płeć: Mężczyzna
x 8
Wiek: 42

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawidek »

Smutna informacja, wielka szkoda, że aktor zmarł. Po raz kolejny okazuje się, że nie zawsze da się pokonać problemy zdrowotne. Miał on spory dorobek artystyczny. :cry:

Dr Koziełło to była jedna z najbardziej charakterystycznych postaci, występująca od dość dawna. Taki bliski przyjaciel Pawła. :wink: Też jestem ciekawy, jak rozwiążą tę postać i jego wątki, zawsze można zrobić recast postaci, jak to już nieraz robiono w "Klanie" - jak piszecie - to już stała praktyka w serialu. :wink:
DeaconFan
Moderator
Posty: 11904
Rejestracja: 05 lip 2007, 21:32
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
x 2
Wiek: 31

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DeaconFan »

No recast jest wątpliwy. Postać Tadeusza była zbyt charakterystyczna, niemalże zrośnięta z aktorem. To tak jakby w B&B zrecastowano Stephanie lub Sally. Jak dla mnie nie ma opcji.
Aktualnie oglądam: B&B (MnS), Pierwsza miłość, Na dobre i na złe, Barwy szczęścia, Stulecie Winnych, Zadzwoń do Saula. :D
Elmoo
Posty: 1823
Rejestracja: 28 wrz 2013, 22:01
Lokalizacja: Szczecin

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Elmoo »

A jeśli postać Tadeusza miałaby wyparować, to razem z nim wyparowaliby Surmaczowa, Witold i Ilona. Na 80% zostanie uśmiercony, być może nie tak od razu.


Bardzo szkoda aktora. Podnosił bardzo poziom Klanu jeśli chodzi o warsztat aktorski.
Mareczek
Posty: 6634
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:21
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareczek »

Fatalna wiadomość :( Tadeusz powinien zostać uśmiercony, choć przez to, że wątek jego i Ani zawsze był komediowo-groteskowy, bardzo ciężko będzie teraz pokazać prawdziwy dramat Surmaczowej. Chociaż z drugiej strony będzie to szansa dla Żółkowskiej, by zagrać swoją postać z zupełnie innej perspektywy. Ciekawe, jak to rozwiążą.
gzymi
Posty: 354
Rejestracja: 31 lip 2008, 22:37
Lokalizacja: Polska

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gzymi »

Bardzo smutna wiadomość :( też liczyłem że wyjdzie z tej choroby zwycięsko. Ciekawe jak rozwiążą jego wątek w serialu. Z tego co czytałem to po wznowieniu zdjęć w czerwcu nagrywał nowe sceny mimo tego że był bardzo słaby. Albo je pokażą albo zmienią scenariusz i tych scen nie zobaczymy.
Awatar użytkownika
BeLieF
Posty: 2889
Rejestracja: 23 sie 2010, 10:15
Lokalizacja: Łódź
x 8
Wiek: 28

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BeLieF »

Dawidek pisze: zawsze można zrobić recast postaci, jak to już nieraz robiono w "Klanie"
Tyle że w "Klanie" nie recastuje się seniorów(Marię, Krystynę i Ryśka jako seniorów rodzin uśmiercono), tylko nieco młodsze pokolenie. Więc taka opcja w przypadku postaci Tadeusza nie wchodzi w grę.. Twórcy mają teraz duży orzech do zgryzienia by nadal pokazywać Surmaczową w serialu, to jest postać która nie może od tak wyparować..

Będzie bardzo brakować postaci Tadeusza w serialu :( Drugoplanowa, ale niezwykle ważna postać. Jeden z filarów serialu...
Dawidek
Administrator
Posty: 9794
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:17
Lokalizacja: woj. śląskie
Płeć: Mężczyzna
x 8
Wiek: 42

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawidek »

Gzymi - wydaje mi się, że nagrane sceny z Tadeuszem jeszcze pokażą, ale jego sytuację uwzględnią w scenariuszu. Dopiero smutna wiadomość o odejściu Strzeleckiego wymusi większe zmiany. Tak naprawdę żadnego scenariusza nie można wykluczyć. BeLieF - sugerujesz, że starszych, bardziej znaczących postaci się nie recastuje - kiedyś musiałby nastąpić ten pierwszy raz, ale prędzej obstawiam uśmiercenie postaci - ale nie od razu, tylko po jakimś czasie, by nie modyfikować na gwałt zaplanowanych scen.
Z czasów, kiedy jeszcze oglądałem serial, to pamiętam, że Koziełłowie byli bardziej komediowym akcentem serialu - tak było od początku. Myślę, że przez te lata uzbierały się mniej zabawne sceny, ale Żółkiewskiej warto byłoby zaproponować innego rodzaju sceny - bardziej dramatyczne. Nie od dziś wiadomo, że dramatyczne sceny w serialach są trudne do odegrania i wymagają większych umiejętności aktorskich. A poziom gry aktorskiej w "Klanie" jest kwestią dyskusyjną.
DeaconFan
Moderator
Posty: 11904
Rejestracja: 05 lip 2007, 21:32
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
x 2
Wiek: 31

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DeaconFan »

BeLieF pisze:Tyle że w "Klanie" nie recastuje się seniorów(Marię, Krystynę i Ryśka jako seniorów rodzin uśmiercono), tylko nieco młodsze pokolenie.
Zrecastowano pułkownika - ojca Zyty oraz ojca Norberta. No, ale wiadomo - były to postacie drugoplanowe, występujące stosunkowo krótko w porównaniu z Tadeuszem chociażby.
Aktualnie oglądam: B&B (MnS), Pierwsza miłość, Na dobre i na złe, Barwy szczęścia, Stulecie Winnych, Zadzwoń do Saula. :D
Elmoo
Posty: 1823
Rejestracja: 28 wrz 2013, 22:01
Lokalizacja: Szczecin

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Elmoo »

Właściwie Żółkowska miała okazję zagrać już sceny rozpaczy w "Klanie" kiedy odszedł pies Surmaczowej, Tropek. Kradzież numizmatów też nie była raczej komediowym wątkiem. Myślę więc, że nie będzie problemu z pokazaniem dramatu w rodzinie. Z pewnością rozpaczać też będzie Paweł, który nie miał bliższego przyjaciela niż Tadeusz. Niektórzy tu jeszcze piszą o recaście, według mnie nie ma o czym gadać - żaden recast nie wchodzi w grę. To zbyt charakterystyczna postać, zresztą nigdy nie zdarzyło się by po śmierci aktora ktoś przejął rolę.
Ostatnio zmieniony 19 lip 2020, 12:26 przez Elmoo, łącznie zmieniany 1 raz.
DeaconFan
Moderator
Posty: 11904
Rejestracja: 05 lip 2007, 21:32
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
x 2
Wiek: 31

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DeaconFan »

Sensacja!

"Klan" od pierwszego odcinka w TVP Seriale! Emisja od 31 sierpnia o 9:55.

Źródło: http://www.tvp.pl/prasa/TVPSeriale/p083 ... A_xfqTnHhk

Widziałem serial od pierwszego odcinka podczas pierwszej emisji, jak i tej powtórkowej w (zdaje się) TVP3 dawno temu. Chętnie bym obczaił znów, ale pora trochę mi nie odpowiada. Dobrze by było, gdyby dali też do netu.
Aktualnie oglądam: B&B (MnS), Pierwsza miłość, Na dobre i na złe, Barwy szczęścia, Stulecie Winnych, Zadzwoń do Saula. :D
Mareczek
Posty: 6634
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:21
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareczek »

Niemożliwe stało się możliwe :shock: Bezwzględnie będę oglądać :serce:
Godzina do kitu, ale to w tej chwili mało istotne. Doskonała wiadomość!
Awatar użytkownika
BeLieF
Posty: 2889
Rejestracja: 23 sie 2010, 10:15
Lokalizacja: Łódź
x 8
Wiek: 28

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BeLieF »

Będzie też powtórka o 5 rano, też będę oglądać! Marzyłem od wielu lat, by przypomnieć sobie początkowe losy Lubiczów i spółki :D Co do VOD to raczej bym się nie nastawiał, bo inne polskie soapki powtarzane w TVP Seriale(oprócz MJM) nie były potem dawane do internetu a takie Na dobre i na złe było emitowane przecież w całości.
https://www.tvp.pl/prasa/TVPSeriale/p0901_TRS.txt
Dawidek
Administrator
Posty: 9794
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:17
Lokalizacja: woj. śląskie
Płeć: Mężczyzna
x 8
Wiek: 42

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawidek »

To jest interesująca informacja. Pamiętam - jak wspominał B@r - emisje w ówczesnej TVP3, było to bodajże o godzinie 15.00. W którymś momencie zaprzestano przypominanie dawnych odcinków, więc teraz jest pytanie, na jakim etapie przerwą w TVP Seriale? Oby w ogóle tego nie robili, bo oglądania jest na lata.

Wydaje się, że znane jest stanowisko scenarzystów co do dalszych losów Koziełły, po śmierci Strzeleckiego. Postać nie zostanie uśmiercona, bo nie chcą na razie żałoby u Lubiczów: https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2020 ... wski-klan/ .
Awatar użytkownika
Topol
Administrator
Posty: 180
Rejestracja: 31 sie 2019, 22:31
Lokalizacja: Polska
Płeć: Mężczyzna
x 9
Wiek: 22

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Topol »

To jest wręcz sensacyjna wiadomość! :serce: Zawsze marzyłem, by obejrzeć od początku losy rodu Lubiczów i w końcu będzie taka możliwość. :: bow :: Niestety pora nie jest odpowiednia, ponieważ większość ludzi jest w pracy bądź w szkole, tak więc trzeba będzie nagrywać. :D Będę oglądać z przyjemnością. :)
BeLieF pisze:Co do VOD to raczej bym się nie nastawiał, bo inne polskie soapki powtarzane w TVP Seriale(oprócz MJM) nie były potem dawane do internetu a takie Na dobre i na złe było emitowane przecież w całości
Jak dobrze pamiętam, TVP tłumaczyło już, dlaczego nie mogą dodać "Klanu" na VOD. Byłoby to ułatwienie dla osób pracujących bądź chodzących do szkoły. No cóż, jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma. ::kwasny::
Ostatnio zmieniony 07 sie 2020, 15:53 przez Topol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Adex-fan Brooke
Posty: 17489
Rejestracja: 24 sie 2005, 15:51
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
x 4
Wiek: 39

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adex-fan Brooke »

Ciekawe ile odcinków przypomną. Co do Tadeusza, on i Stasia powinni być uśmierceni.
Polecam:DYNASTIA,Sunset Beach,B&B,Melrose Place,Desperate Housewives,Świat wg Bundych,Allo Allo,Pokolenia,Moonlighting,Baywatch,Alf,Nanny,Co ludzie powiedzą,Ally Mcbeal,QAF,Prison Break,Dexter,Dr Quinn,Too Close To Home,Y&R,Devious Maids...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości