Gotowe na wszystko (Desperate Housewives)

Dział poświęcony filmom i innym programom telewizyjnym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Oleg
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 21 sie 2005, 23:02
Lokalizacja: Śląsk

Gotowe na wszystko (Desperate Housewives)

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Oleg »

"Amerykański serial odnoszący nieprawdopodobne sukcesy w każdym kraju, w którym był emitowany."
Tak telewizja Polsat reklamuje serial "Desperate Housewives", który ma być jednym z hitów stacji. Niby to "ulubiny serial Amerykanek", ale ja też na pewno na niego spojrzę... Dość dużo pisze o nim prasa, nawet już od jakiegoś czasu. Dawniej pisała o tym serialu jako o "Zdesperowanych kurach domowych", co było chyba bardziej dosłownym tłumaczeniem. Jednak my przecież jesteśmy już przyzwyczajeni do tłumaczeń mniej dosłowych (daleko szukać nie trzeba - "MNS", "Wybrańcy fortuny" itd.).
Serial będzie emitowany w czwartki o 21.15. Choć według najnowszego "Tele Tygodnia" w dniu polskiej premiery (8 września 2005) mają być dwa odcinki o 20.15...
Jestem trochę w szoku, że będziemy mieli tylko jednosezonowe opóźnienie. Telewizje nas raczej do tego nie przyzwyczjały. Natknąłem się też na ten serial w niemieckiej telewizji, w której jest emitowany we wtorkowe wieczory (nie pamiętam czy to był VOX czy Pro.7). W USA chyba właśnie ruszył drugi sezon.
Jeszcze kilka info o tym serialu ze strony Polsatu:

"Gotowe na wszystko" to historia pięciu przyjaciółek - sąsiadek. Na pozór wiodą szczęśliwe życie, jednak pod przykrywką codzienności każda z nich ukrywa swoje błędy i sekrety. Główne bohaterki poznajemy w przełomowym momencie - jedna z nich popełnia samobójstwo...

reżyseria: Larry Shaw
występują: Teri Hatcher, Marcia Cross, Eva Longoria, Felicity Huffman, James Denton, Steven Culp, Richardo Antonio Chevira, Nicollette Sheridan, Mark Moses, Cody Kasch, Jesse Metcalfe

Jedną z głownych ról gra nasza stara znajoma z "MP" - Marcia Cross. Czy będzie równie szalona, jak jej postać z tamtego serialu :evil: ... Hehe.. Przekonamy się niebawem...
Ostatnio zmieniony 23 cze 2010, 22:59 przez Oleg, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Adex-fan Brooke
Posty: 17489
Rejestracja: 24 sie 2005, 15:51
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
x 4
Wiek: 39

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adex-fan Brooke »

Rzeczywiście o tym dramtyczno-komediowym serialu jest głośno nie tylko w Polsce. W niemickiej tv nadają go na Pro7. Nie tylko Marcia Cross (Kimberley z "Melrose Place")tam będzie, ale także Doug Savant (Matt z "Melrose Place"). Z ciekawości będę go oglądać.
Będzie też Teri Hatcher - Lois z "Nowych przygód Supermena"
Opis serialu tutaj: http://www.filmweb.pl/Desperate,Housewi ... ,id=140235
Obrazek
Polecam:DYNASTIA,Sunset Beach,B&B,Melrose Place,Desperate Housewives,Świat wg Bundych,Allo Allo,Pokolenia,Moonlighting,Baywatch,Alf,Nanny,Co ludzie powiedzą,Ally Mcbeal,QAF,Prison Break,Dexter,Dr Quinn,Too Close To Home,Y&R,Devious Maids...
Awatar użytkownika
Oleg
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 21 sie 2005, 23:02
Lokalizacja: Śląsk

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Oleg »

Jeszcze dwa słowa o tym serialu. Pierwszy sezon ma 23 odcinki i był nadawany w amerykańskiej stacji abc od 03.10.2004 do 22 maja 2005 roku.
Z tego co widziałem na forum strony, której podał Adex polscy widzowie już od jakiegoś czasu oglądają ten serial, ściągając go z sieci a do tego polskie napisy (żeby z "Modą..." też tak ktoś zrobił :lol: ).
Ja nie mam zmiaru ściągać z sieci raczej, wolę sobie wygodnie pooglądać w tv.
Z tego co wyliczyłem to koniec pierwszego sezonu (bez wypadania jakiegoś odcinka) były gdzieś w pierwszej połowie lutego, ciekawe, czy od razu puszczą drugi, czy poczekają znowu do września :roll: Zresztą nie wiem sam, jak lepiej.... A drugi sezon już leci w USA :?: Nie wie ktoś :?: :mrgreen:
Majkel
Posty: 156
Rejestracja: 25 sie 2005, 23:18
Lokalizacja: Śląsk

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Majkel »

Premiera drugiego sezonu będzie 25 września (niedziela) na kanale ABC.
wiwi
Posty: 4763
Rejestracja: 24 sie 2005, 20:07
Lokalizacja: Police

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiwi »

Widziałam reklamę tego serialu na Polsacie i od razu mi się spodobał. Jak teraz dzięki Wam dowiedziałam się, że to nic innego tylko Desperate Housewives, to tym bardziej nie mogę się doczekać emisji. Już dawno o nim słyszałam :)
Awatar użytkownika
Oleg
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 21 sie 2005, 23:02
Lokalizacja: Śląsk

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Oleg »

Pamiętajcie, że w tym tygodniu będą 2 odcinki już o 20.15 :mrgreen:

[ Dodano: 2005-09-08, 13:04 ]
Skoro jest to zapowiadane jako hit to może to zagrozić pozycji naszej "Mody..." :shock: i może już nie być tego "Teleekranu". Wiadomo, Poslat to nie tvn i ma trochę większy zasięg :D Hehe, piszę tak jakby to miało jakieś znaczenie :wink: przecież na TVP i tak nic nie robi wrażenia :mrgreen:
Awatar użytkownika
Adex-fan Brooke
Posty: 17489
Rejestracja: 24 sie 2005, 15:51
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
x 4
Wiek: 39

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adex-fan Brooke »

"Mody.." nie przebije w naszych oczach :wink: ale warto poznać, to już dziś 1 i 2 odcinek!
Polecam:DYNASTIA,Sunset Beach,B&B,Melrose Place,Desperate Housewives,Świat wg Bundych,Allo Allo,Pokolenia,Moonlighting,Baywatch,Alf,Nanny,Co ludzie powiedzą,Ally Mcbeal,QAF,Prison Break,Dexter,Dr Quinn,Too Close To Home,Y&R,Devious Maids...
Ireth
Posty: 1763
Rejestracja: 08 wrz 2005, 11:15
Lokalizacja: Konin

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ireth »

Czytałam o tym serialu już bardzo dawno tzn z rok temu i się straszni ewkurzałam,że nie ma go w Polsce.Teraz na pewno czasem na niego luknę,ale pewnie o regularnym oglądaniu nie ma mowy,niedługo koniec moich wakacji,heh:(
Awatar użytkownika
Oleg
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 21 sie 2005, 23:02
Lokalizacja: Śląsk

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Oleg »

Nie tylko Twoich Ireth :cry: Ja obejrzałem jeden odcinek, a na drugi zerknę później (z kasety). W każdym razie już widać, że jednak ten tytuł serialu jest dość adekwatny :D Serial jest po prostu super :!: Tak, jak się zresztą spodziewałem.. Zobaczymy, jak będzie dalej :roll: Największą uwagę moją zwróciło tempo akcji, dość szybkie moim zdaniem (ale nie za szybkie). Fajnie się też odcinek skończył, no i humor również niczego sobie :mrgreen: Trochę jedynie mnie zdziwiło, że krótko trwał... a może po prostu Polsat dał za krótkie reklamy :wink:
wiwi
Posty: 4763
Rejestracja: 24 sie 2005, 20:07
Lokalizacja: Police

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiwi »

Hehehe, co do reklam to były baaaardzo długie przed ostatnią częścią drugiego odcinka. Nie mogłam się doczekać a reklamy leciałyyyy i leciałyyy. Super serial, bardzo mi się podoba. Cały czas coś się dzieje, jest wiele wątków i sporo tajemnic ;)

[ Dodano: 2005-09-08, 22:28 ]
Bardzo fajna jest stronka tego serialu
Desperate Housewives
Awatar użytkownika
Oleg
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 21 sie 2005, 23:02
Lokalizacja: Śląsk

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Oleg »

Gotowe na wszystko (ang. Desperate Housewives) - amerykański serial telewizyjny, wyprodukowany i nadawany przez telewizję ABC od października 2004 (w Polsce od 8 września 2005). Akcja serialu toczy się w fikcyjnym mieście Fairview, w typowym amerykańskim przedmieściu, przy ulicy Wisteria Lane. Przedstawia historię tytułowych gospodyń domowych, które nie tylko zmagają się z szarą rzeczywistością życia, ale próbują też odkryć mroczną tajemnicę ich zmarłej przyjaciółki. Serial jest mieszanką różnych gatunków telewizyjnych: komedii, dramatu, kryminału i klasycznej opery mydlanej.

Pomysłodawcą serialu jest Marc Cherry, który długo starał się przekonać wiele amerykańskich stacji do swojegu pomysłu. Tymczasem już po pierwszej emisji serial uzyskał najlepszy wynik w rankingach oglądalności. Szybko stał się hitem w Stanach (niektórzy nawet określają go mianem "fenomenu kulturowego"), a wkrótce prawa do emisji zakupiły stacje w kilkudziesięciu krajach, w Polsce - telewizja Polsat.

Motto serialu brzmi: Everyone has a little dirty laundry, czyli "Wszyscy mamy jakieś brudne pranie."

Uwaga: W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.
UWAGA!

Serial przedstawia historię pięciu przyjaciółek mieszkających przy tej samej ulicy typowego amerykańskiego przedmieścia. Jedna z nich, Mary Alice Young (Brenda Strong), już w pierwszych minutach odcinka pilotowego popełnia samobójstwo. Później zza grobu komentuje wydarzenia na Wisteria Lane. Przyczyny samobójstwa Mary Alice oraz dziwne zachowanie jej męża Phila i syna Zacha, sprawiają, że pozostała czwórka przyjaciółek postanawia rozwiązać zagadkę.

Pozostałe "zdesperowane gospodynie domowe" to:

Susan Mayer (Teri Hatcher), rozwódka, samotnie opiekująca się córką Julie, próbuje poderwać nowego mieszkańca Wisteria Lane, hydraulika Mike'a Delfino, który jednak, jak okazuje się w kolejnych odcinkach, przybył do Fairview zupełnie w innym celu. Konkurentką Susan o względy przystojnego sąsiada jest drapieżna agentka nieruchomości Edie Britt,
Lynette Lindquist Scavo (Felicity Huffman), matka czwórki niesfornych dzieci, która zrezygnowała dla nich z kariery, przeżywa rozczarowania, próbując ustalić z mężem podział obowiązków,
Gabrielle Solis (Eva Longoria), była modelka, która dla pieniędzy wyszła za mąż za ciągle zazdrosnego o nią Carlosa, ale jej uwagę przykuwa młody i przystojny ogrodnik John,
Bree Mason Van De Kamp (Marcia Cross), prawdziwa prefekcjonistka we wszystkim co robi, głęboko religijna ultrakonserwatystka, nie może zrozumieć dlaczego mąż Rex chce ją opuścić, a dzieci w ogóle jej nie szanują.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Gotowe_na_wszystko
Obrazek
Powstał też polski blog o "GNW"http://gotowe-na-wszystko.blog.onet.pl/
Ireth
Posty: 1763
Rejestracja: 08 wrz 2005, 11:15
Lokalizacja: Konin

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ireth »

Fajny serial,ciekawei zrobiony :lol: .No i te 4 przyjaciółki niezle,najlepsza jest ta z 3 "grzecznych" dzieci,a perfekcjonistka po prostu boki zrywać.Może ktoś zna jakiś spoiler lub coś na temat tego co bedzie potem?
wiwi
Posty: 4763
Rejestracja: 24 sie 2005, 20:07
Lokalizacja: Police

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiwi »

Wejdź na stronkę, której link podałam wyżej. Są tam opisy poszczególnych odcinków, a nawet klipy z odcinków. Niestety niechcący dowiedziałam się czegoś z przyszłości, a nie chciałam... Podobno mąż tej perfekcjonistki umrze (albo tylko upozoruje swoją śmierć), i widziałam fragment filmiku, gdzie do tego hydraulika przychodzi ta blondyna, a nagle koło niego pojawia się Susan i mówi, że wrócili do siebie. Tak więc wychodzi na to, że to Susan zdobądzie hydraulika, potem się rozejdą, ale w końcu będą razem. Tymczasem blondyna jak widać nie rezygnuje tak łatwo ;)
B@r
Posty: 8419
Rejestracja: 31 sie 2005, 19:12
Lokalizacja: LA
Płeć: Mężczyzna
x 2
Wiek: 34

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: B@r »

Mnie się również bardzo ten serial spodobał. Już po samej reklamie wiedziałem,że to coś dla mnie :wink:
Jednak Polsat dba o fanów. Njpierw Titans, teraz Desperate Housewives.... :D
Robin
Posty: 8
Rejestracja: 25 sie 2005, 23:13
Lokalizacja: Śląsk

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robin »

Hej! Mi też się ten serial też bardzo podoba. Ciekawe postacie, dobra akcja, fajny humor i tajemnica :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości