Jubileusze "MnS"

Dział NIESPOILEROWY - nie wolno odwoływać się do wydarzeń nie pokazanych w Polsce.
ODPOWIEDZ
jahek
Posty: 278
Rejestracja: 29 wrz 2005, 23:38
Lokalizacja: Poznan

Jubileusze "MnS"

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jahek »

Na początku września TVP wyemituje 3000. (a tak naprawdę już 3215.) odcinek Mns. Takim wydarzeniom towarzyszą artykuły w różnych czasopismach, gazetach, dodatkach telewizyjnych. Nie zawsze te teksty przedstawiają "Modę na sukces" w dobrym świetle, a najczęsciej robią to w sposób ironiczny. W związku z tym wysuwam propozycję napisania poważnego, profesjonalnego, a zarazem pozytywnego artykułu na temat naszego ulubionego serialu w związku ze zbliżającą się "rocznicą", a następnie skontaktowania się (o ile to możliwe) z działami redakcyjnymi dużych gazet (np. "Gazetą Wyborcza"), zajmującymi się dodatkami telewizyjnymi i polecania im tego artykułu, ewentualnie zasugerowania, co w takim artykule miałoby się znaleźć.
Myślę, że należałoby przedstawić laikom, a także mniej doinformowanym wiernym fanom "Mody", rzetelnej informacji np. że to tak naprawdę nie jest 3000. odcinek, ale już 3215, bo TVP zaczęła emisję serialu nie od pierwszego odcinka, ale od odcinka 216 (1 + 215 = 216). czyli od odcinkow z marca 1998, że serial nie ogladąją wyłącznie starsze kobiety, ale również mnóstwo ludzi młodych, z których wielu prowadzi w internecie ożywioną, a zarazem stojącą na wysokim poziomie, dyskusję na temat serialu. Można przedstawić zalety, ale również wady serialu np. akcja serialu wydaje się posuwać wolno, ale z drugiej strony służy to budowaniu napięcia - serial ten osiąga pod tym względem mistrzostwo, ze wszystkich emitowanych w Polsce seriali, tzw. "ważne odcinki", z finałami wątków, rozwiązaniem jakiejś zagadki, końcem intrygi, są źródłem gigantycznej dawki pozytywnych emocji. W dodatku, to chyba jedno z najważniejszych, serial ten NIE jest telenowelą czy soap-operę. Sam John McCook (Eric Forrester) podkreślał, w wywiadzie, że serial ten należy do gatunku "day-time drama" i na pewno nie jest soap operę.
Myślę, że w tym temacie możnaby zrobić konkurs na artykuły pt. "To już 3000. odcinek "Mody na sukces" w TVP1".
Następnie forumowicze zadecydowaliby, który z artukułów najlepiej tzn. w rzetelny, ciekawy sposób, z oddaniem prawdy, informuje o serialu. Artykuł mógłby stać się naszą wizytówką i mógłby zrobić wiele dla promocji serialu. Należy się spieszyć, bo często kluczowe decyzje na temat artykułów w gazetach zapadają na kilka tygodni przed ich opublikowaniem.
Mam nadzieję, że moja propozycja spotka się z Waszym oddźwiękiem.
Ostatnio zmieniony 06 sty 2009, 21:11 przez jahek, łącznie zmieniany 2 razy.
FanStefci
Posty: 1654
Rejestracja: 19 lip 2006, 21:39
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: FanStefci »

Bardzo mi się podoba Twój pomysł. ::ok:: Jeśli większe gremium forumowiczów postanowi coś w tym kierunku zrobić, to ja się chętnie włączę! :mrgreen:
delll
Posty: 110
Rejestracja: 10 sty 2006, 17:26
Lokalizacja: chox

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: delll »

A ja myślę, ze warto by było napisac artykuł o tym forum. Byłaby to dla serialu najlepsza rekomendacja. :D
Dawidek
Administrator
Posty: 9848
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:17
Lokalizacja: woj. śląskie
Płeć: Mężczyzna
x 18
Wiek: 42

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawidek »

Wszystkie pomysły promujące serial są dobre. Ja pamiętam, że przy okazji emisji 2000 (2215) odcinka serialu YVP zorganizowała mało ciekawy konkurs audiotele. Pytanie jak zawsze przy takich inicjatywach było banalne. Bodajże dotyczyło to tego w jakiej greupie zawodowej toczy się akcja serialu, czy coś podobnego. Założę się, że z okazji zbliżającego się jubileuszu TVP nie wymyśli nic innego jak konkurs, albo nic nie zrobi, by upamiętnić tę chwilę. Pożyjemy, zobaczymy jak to teraz będzie wyglądało.
FanStefci
Posty: 1654
Rejestracja: 19 lip 2006, 21:39
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: FanStefci »

Dawidek pisze:Wszystkie pomysły promujące serial są dobre. Ja pamiętam, że przy okazji emisji 2000 (2215) odcinka serialu YVP zorganizowała mało ciekawy konkurs audiotele. Pytanie jak zawsze przy takich inicjatywach było banalne. Bodajże dotyczyło to tego w jakiej greupie zawodowej toczy się akcja serialu, czy coś podobnego. Założę się, że z okazji zbliżającego się jubileuszu TVP nie wymyśli nic innego jak konkurs, albo nic nie zrobi, by upamiętnić tę chwilę. Pożyjemy, zobaczymy jak to teraz będzie wyglądało.
I wtedy nagrodą główną była wycieczka do Los Angeles i wizyta na planie MNS. :mrgreen:
Jak ja to chciałem wygrać. :P
Marek Forrester
Posty: 5254
Rejestracja: 03 lut 2006, 11:10
Lokalizacja: Kalisz

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marek Forrester »

Mmmmm ciekawe jaką teraz niespodziankę przygotują. Cieszyłbym się nawet z kubka albo książki ale gdyby znów była wycieczka na plan serialu w LA to chyba bym dzwonił i dzwonił. Wyobrażam sobie spotkanie z Taylor i Stephanie... Mmmmmmm
Ale nikt nie kwapi się do jakiś konkursów chociaż już od kilku tygodni jest ten z "Klanem" może tuż po tym będzie konkurs MNS z pytaniem: "Jak ma na imię seniorka rodu Forresterów" albo "Gdzie mieszkają bohaterowie serialu"??:D
Nobody does it better
Damians
Posty: 9615
Rejestracja: 31 maja 2006, 17:05
Lokalizacja: Polska

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Damians »

Albo pytanie z serii trudne:
WYMIEŃ WSZYSTKICH MĘŻÓW,KOCHANKÓW I NARZYCZONYCH BROOKE? :P :P :P ::rad::
FanStefci
Posty: 1654
Rejestracja: 19 lip 2006, 21:39
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: FanStefci »

Damians pisze:Albo pytanie z serii trudne:
WYMIEŃ WSZYSTKICH MĘŻÓW,KOCHANKÓW I NARZYCZONYCH BROOKE? :P :P :P ::rad::
hahahaha!! ::rad:: To by było dobre. :P Myślę, że niewielu by wymieniło aż tyle nazwisk. :P
Damians
Posty: 9615
Rejestracja: 31 maja 2006, 17:05
Lokalizacja: Polska

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Damians »

Prawdziwi fani Brooke pamiętają wszystkich....no prawie wszystkich.... ::rad::
Marek Forrester
Posty: 5254
Rejestracja: 03 lut 2006, 11:10
Lokalizacja: Kalisz

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marek Forrester »

Jednak uważam ,że TVP1 przejdzie obojętnie obok tego jubileuszu... Chyba ,że mnie nie zawiodą i zaskoczą!
Nobody does it better
Monia
Posty: 861
Rejestracja: 14 lut 2006, 16:26
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Monia »

Ja też uważam, ża TVP będzie miało to za przeproszeniem w tyłku... no ale... cuda się zdarzają :zeby: :mrgreen: ::rad::
Wszystko ma kiedyś swój koniec, ale nie "Moda na sukces"! :zeby:
Abec
Posty: 5315
Rejestracja: 22 maja 2006, 01:53
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abec »

Najczęściej stawianym zarzutem nie jest powolność akcji, ale schematyczność (tu są szczegóły: http://www.forummns.pl/viewtopic.php?t=172 ) i sztuczność. Z drugiej strony serial ma bardzo wiele zalet, których nieoglądający go nie znają.

I tak:

- Wiarygodnie pokazuje wielokulturowość USA i ich mieszkańców. Pamiętacie pojawienie się Twain, Amber czy wcześniej Meggie Forrester? Moim zdaniem różnice między nimi a innymi bohaterami zostały pokazane wiarygodnie.

- Nie ma w nim nachalnej poprawności politycznej. W bardzo wielu amerykańskich serialach zawsze musi się pojawić murzyn(ka) i osoba o urodzie charakterystycznej dla Dalekiego Wschodu. Po prostu musi, co z czasem robi się wręcz śmieszne (zwłaszcza jeżeli producenci nie mają pomysłu na postać). W MnS to zjawisko nie występuje. Z drugiej strony jeżeli na planie pojawi się ktoś taki (czarni policiani czy Michael, dawna współlokatorka Dylana) wszyscy traktują to jako coś naturalnego. Osoby te są oceniane przez pryzmat swego charakteru i wiedzy, nie wyglądu. I tak być powinno.

- Porusza ważne problemy społeczne (górnolotnie to zabrzmiało ;)). Choćby scena gdy Amber idzie do kliniki aborcyjnej. Publicznej kliniki, nie prywatnej dla bogatrzych. Zapewne niejedna nastolatka przypomniała ją sobie, gdy ktoś zaproponował jej przygodny seks.

- Ma dobrze wyważone proporcje akcji (intrygi Sheilli, historie kryminalne), komedii (wiadomo - Sally i jej najbliżsi) i zadumy (Macy czy Taylor odowiadające o swej religijności).

Na artykuł jako taki specjalnie nie liczę, ale jeżeli np. wyślemy do Wyborczej dłuższy list z powołaniem na forumowiczów z mns.boo.pl/forum , to na 99% wydrukują.
Dwudziesty sezon "Klanu" wystartował, bynajmniej nie jest źle :) Zapraszam do dyskusji w temacie poświęconym temu serialowi :D
Dawidek
Administrator
Posty: 9848
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:17
Lokalizacja: woj. śląskie
Płeć: Mężczyzna
x 18
Wiek: 42

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawidek »

Muszę jedną rzecz dorzucuć, nie wiem dokładnie kiedy przypadnie ten 3000 odcinek, ale wg moich ogólnych wyliczeń będzie to pierwszy tydzień września. O ile wiem wtedy będzie Toud de Pologne i może się okazać, że przez tydzień nie będzie serialu. Nawet by mi to odpowiadało, ponieważ czeka mnie wielki remont i tydzień bez mody w TVP byłoby dla mnie zbawieniem, a nie mam możliwości nagrywania. Więc uczulam na fakt możliwej tygodniowej przerwy w okolicach 3000 odcinka.
jahek
Posty: 278
Rejestracja: 29 wrz 2005, 23:38
Lokalizacja: Poznan

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jahek »

Rok temu, w dniach Tour de Pologne, Mns była emitowana normalnie, chyba trochę w innych porach - co było wyjątkiem w stosunku do lat poprzednich :)[/scroll]
Damians
Posty: 9615
Rejestracja: 31 maja 2006, 17:05
Lokalizacja: Polska

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Damians »

Już nie długo jak TVP uruchomi kanał TVP SPORT to MNS nic nie zagrozi... ::jezyk::
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości