Radio i telewizja

Dział poświęcony filmom i innym programom telewizyjnym.
ODPOWIEDZ
Dawidek
Administrator
Posty: 9794
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:17
Lokalizacja: woj. śląskie
Płeć: Mężczyzna
x 8
Wiek: 42

Radio i telewizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawidek »

Widzę, że tematyka związana z tym co widzimy na ekranie telewizora jest bardzo żywa, stąd ten pomysł by tutaj podyskutować o naszych ulubionych i najmniej lubionych programach w polskiej telewizji. Możemy tutaj dyskutować na temat gwiazd poslkich mediów, zarówno z radia i telewizji. Czego Wam brakuje w polskiej tv i w polskiej radiofonii, a czego nie chcielibyście ani usłyszeć, ani zobaczyć. Kto jest Waszym ulubionym prezenterem czy dziennikarzem radiowym lub telewizyjnym. I pytanie, na które od dłuższego czasu szukam odpowiedzi. Które medium jest lepsze: radio czy telewizja. Widzę, że sporo osób mieszka lub mieszkało poza granicami Polski. Więc jeśli możecie, to podzielcie się doświadczeniami z oglądania tamtejszej telewizji lub słuchania radia. Co tam Was zaszokowało, czego w tamtejszych mediach brakuje, a czego nam brakuje. Zapraszam do dyskusji. Ja osobiście uważam, że poslkie media niczym szczególnym się nie różnią od mediów zagranicznych. W wielu przypadkach widzowie oglądają to co my. Oczywiście każdy kraj ma swoją specyfikę, ale podobieńst jest więcej niż róźnic. Zauważam tylko, że polska tv publiczna ma chyba najwięcej reklam niż inne. Wyjątkami chyba tu mogą być jedynie Włochy i Słowenia :D
compek

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: compek »

Ja bardzo lubie ogladac różne seriale komediowe w polskich stacjach (Skrzydła, Świat Według Bundych itp.). Oprócz tego czasami programy na TVN takie jak Tele Gra.
Bardzo chciałbym zobaczyć Żar Młodości od początku, wszystkie odcinki Sunset Beach, oraz 4 pancernych i psa.
Wg. mnie lepsza jest oczywiście TV od radia. Oprócz dźwięku mamy obraz, mozemy ogladac programy zagraniczne (ktore czasami sa bardziej ciekawsze), przy przekazach satelitarnych mamy lepszą jakość odbioru itd.
Dawidek
Administrator
Posty: 9794
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:17
Lokalizacja: woj. śląskie
Płeć: Mężczyzna
x 8
Wiek: 42

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawidek »

Ciekaw jestem ile razy w poslkiej TV pokazano "4 pancernych..."!!! :D :D :D
compek

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: compek »

Jakoś nie miałem ochoty go oglądać. Zawsze miałem inne zajęcia, a teraz kiedy może już go nie być, z chęcią bym go obejrzał.
Marek Forrester
Posty: 5254
Rejestracja: 03 lut 2006, 11:10
Lokalizacja: Kalisz

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marek Forrester »

Jeśli chodzi o telewizję to preferuję TVN. Myśle ,że to najlepsza polska telewizja nowej generacji która lubi eksperymenty i nie boi sie kontrowersji.
Najlepsze radio. Słucham tylko i wyłącznie Radia Eska!!
Nobody does it better
Dawidek
Administrator
Posty: 9794
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:17
Lokalizacja: woj. śląskie
Płeć: Mężczyzna
x 8
Wiek: 42

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawidek »

Compek, może ktoś ma nagrane wszystkie odcinki tego serialu. A po za tym, że dłuższa przerwa w emisji między innymi "4 pamcernych...." by się przydała. Ileż można to powtarzać. Powiem szczerze, że nie widziałem nigdy w całości tego. Po prostu takie seriale mnie nie interesują.
Co do radia Eska, to nie znam tego radia, znam tylko ze słyszenia i różne opinie chodzą o tej rozgłośni. Więc się nie wypowiadam na temat tego radia :D
compek

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: compek »

Już mam ten serial. Pożyczyłem.
Jednak nie było go długo w telewizji. "Stawka..." była już 2 razy w tym czasie.
Logan
Posty: 360
Rejestracja: 30 gru 2005, 19:50
Lokalizacja: Dąbrówno

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Logan »

"Czterej pancerni to mój ulubiony polski serial, ja to mogę go olądać na okrągło. Ostatnio wyszperałam w necie fajną ksiązkę o kulisach tego serialu - "Czterej pancerni i pies. Przewodnik po serialu i okolicach". Muszę ją sobie zamówić, to jakieś ok. 40 zł, ale warto. :D
Dawidek
Administrator
Posty: 9794
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:17
Lokalizacja: woj. śląskie
Płeć: Mężczyzna
x 8
Wiek: 42

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawidek »

Miłej lektury, ja jakoś nie lubię kupować książek, chyba że muszę. Wolałbym pożyczać.
Logan
Posty: 360
Rejestracja: 30 gru 2005, 19:50
Lokalizacja: Dąbrówno

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Logan »

Mnie to już niedługo czeka poważniejsza inwestycja niż książki - półki na nie. Na starych moje zakupy się już nie mieszczą. :D
Marek Forrester
Posty: 5254
Rejestracja: 03 lut 2006, 11:10
Lokalizacja: Kalisz

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marek Forrester »

Ciesze się ,że telewizja przypomina dawne seriale jak "Daleko od szosy" bo znów mogłem obejrzeć mój ulubiony serial :)
Przy okazji ma ktoś go na DVD??
Nobody does it better
Dawidek
Administrator
Posty: 9794
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:17
Lokalizacja: woj. śląskie
Płeć: Mężczyzna
x 8
Wiek: 42

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawidek »

Alexander, wejdz na stronę www.tvp.pl i poszukaj sklep czy coś w tym rodzaju, może tam znajdziesz. O ile wiem najpopularniejsze seriale TVP sprzedaje na DVD, ake czy znajdziesz "Daleko od szosy" tego nie wiem.
Marek Forrester
Posty: 5254
Rejestracja: 03 lut 2006, 11:10
Lokalizacja: Kalisz

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marek Forrester »

Wiem, wiem ,że "Daleko od szosy" jest na DVD i kosztuje 40zł ale to jedna część a są dwie. Zaczynam ściągać:)
Nobody does it better
Dawidek
Administrator
Posty: 9794
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:17
Lokalizacja: woj. śląskie
Płeć: Mężczyzna
x 8
Wiek: 42

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawidek »

Nie wiedziałem, że są dwie części. Ciekawe.
FanStefci
Posty: 1654
Rejestracja: 19 lip 2006, 21:39
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: FanStefci »

Jeśli chodzi o TV, nie oglądam regularnie nic poza Modą i TVN24, bo polityka i ogólnie "current affairs" to jest to co tygryski lubią najbardziej. :)

A radio, które zwykle mi towarzyszy to RMF FM. Kiedyś, przez kilka lat słuchałem Zetki, ale bardzo się popsuła wraz z odejściem jej najlepszych dziennikarzy, więc się przerzuciłem na konkurencję. :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości