Na dobre i na złe

Dział poświęcony filmom i innym programom telewizyjnym.
DeaconFan
Moderator
Posty: 11904
Rejestracja: 05 lip 2007, 21:32
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
x 2
Wiek: 31

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DeaconFan »

1. Andrzej Falkowicz wziął ślub z Kasią Smudą (Ilona Ostrowska). Ona miała nieślubną córkę - Matyldę. Zamieszkali razem i Andrzej wychowywał Matyldę jak własne dziecko. Po pewnym czasie wyszło na jaw, że ojcem Matyldy jest Michał. Andrzej to ojczym, ale Matylda generalnie uznaje ich obu za ojców.

2. Piotr jak na razie jest uznawany za zaginionego. SPOILER W najnowszym sezonie do Kubusia przyjdzie sms od Piotra albo od kogoś, kto się za niego podaje...
Ostatnio zmieniony 23 sie 2022, 22:58 przez DeaconFan, łącznie zmieniany 1 raz.
Aktualnie oglądam: B&B (MnS), Pierwsza miłość, Na dobre i na złe, Barwy szczęścia, Stulecie Winnych, Zadzwoń do Saula. :D
DeaconFan
Moderator
Posty: 11904
Rejestracja: 05 lip 2007, 21:32
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
x 2
Wiek: 31

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DeaconFan »

Dosyć dobry start nowego sezonu.

Postać Oleny przypadła mi do gustu i nawet chyba widziałbym ją z Michałem. Dobrze, że ten serial porusza istotne wątki - w tym takie jak sytuacja na Ukrainie. Hania wg mnie zmarnowała swoją szansę, nie zaufałbym już jej na miejscu Michała. Szkoda, bo tworzyli dobraną parę.

Mario to interesująca postać. Czyżby Gloria miała nieciekawą przeszłość?

Mocno denerwujące jest to, że twórcom szybko nudzą się nowe postacie. Wprowadzono nową lekarkę, a gdzie masa innych lekarzy?
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2022, 15:05 przez DeaconFan, łącznie zmieniany 1 raz.
Aktualnie oglądam: B&B (MnS), Pierwsza miłość, Na dobre i na złe, Barwy szczęścia, Stulecie Winnych, Zadzwoń do Saula. :D
sharkinator
Posty: 610
Rejestracja: 26 lut 2010, 21:13
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sharkinator »

Olena zrobiła dobre wrażenie i juz czuć, że pewnie zakręci się koło Michała. Hania wypuściła fajnego faceta to teraz niech spada na drzewo. To będzie teraz istna telenowela.

Gloria pewnie sobie dorabiała ciałem i jakiś dawny klient się jej dopomina, ale taki wątek chyba już kiedyś był z Niną i Samborem. Nie polubiłem Glorii szczerze mówiąc i chyba nie polubię. Wspomniano Tadka, który wyjechał na Ukrainę, więc to może oznaczać, że wyparuje z serialu, tak jak wcześniej dziesiątki postaci, co mnie bardzo wkurza.
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2022, 15:19 przez sharkinator, łącznie zmieniany 1 raz.
DeaconFan
Moderator
Posty: 11904
Rejestracja: 05 lip 2007, 21:32
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
x 2
Wiek: 31

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DeaconFan »

Tadek chyba faktycznie wyparuje, z młodych lekarzy zostaje jeszcze Jacyno. Ciekawe, że go rozwiną, czy może on też zniknie.
Aktualnie oglądam: B&B (MnS), Pierwsza miłość, Na dobre i na złe, Barwy szczęścia, Stulecie Winnych, Zadzwoń do Saula. :D
B@r
Posty: 8419
Rejestracja: 31 sie 2005, 19:12
Lokalizacja: LA
Płeć: Mężczyzna
x 2
Wiek: 34

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: B@r »

DeaconFan pisze:Tadek chyba faktycznie wyparuje, z młodych lekarzy zostaje jeszcze Jacyno. Ciekawe, że go rozwiną, czy może on też zniknie.
Póki co Tadek nie wyparuje. Będzie pokazany np. w odcinku 856. Chyba akcja będzie też rozgrywać się na Ukrainie w szpitalu polowym. Czytam w streszczeniu i widzę na zdjęciach, że Michał (Mateusz Janicki) z Oleną (Tetiana Malkova) dotrą w końcu do rannego, półprzytomnego Tadka (Marcin Urbanke)… i będą jego stanem naprawdę przerażeni. Mam nadzieję, że chłopak nie umrze.
"Stephanie is not for here you anymore. She's gone now. Things are going to be very different around you right now. I'm going to find a way to stop you".
DeaconFan
Moderator
Posty: 11904
Rejestracja: 05 lip 2007, 21:32
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
x 2
Wiek: 31

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DeaconFan »

Pewnie nie umrze. Dobry pomysł z pokazaniem akcji w szpitalu polowym na Ukrainie.
Aktualnie oglądam: B&B (MnS), Pierwsza miłość, Na dobre i na złe, Barwy szczęścia, Stulecie Winnych, Zadzwoń do Saula. :D
DeaconFan
Moderator
Posty: 11904
Rejestracja: 05 lip 2007, 21:32
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
x 2
Wiek: 31

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DeaconFan »

Do kitu z Piotrem Gawryłą. Czyli żyje, ale nie raczyli ściągnąć aktora na plan. A może sam nie chciał grać? Jeśli to jest koniec wątku, to będę wkurzony.
Aktualnie oglądam: B&B (MnS), Pierwsza miłość, Na dobre i na złe, Barwy szczęścia, Stulecie Winnych, Zadzwoń do Saula. :D
B@r
Posty: 8419
Rejestracja: 31 sie 2005, 19:12
Lokalizacja: LA
Płeć: Mężczyzna
x 2
Wiek: 34

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: B@r »

DeaconFan pisze:Do kitu z Piotrem Gawryłą. Czyli żyje, ale nie raczyli ściągnąć aktora na plan. A może sam nie chciał grać? Jeśli to jest koniec wątku, to będę wkurzony.
Oni by chcieli ściągnąć Bukowskiego, ale aktor uważa "Ndinz" za zakończony rozdział i nie chce wrócić. Dobrze, że Kubuś już wie, kto jest jego biologicznym ojcem i ma z nim kontakt, bo to by było smutne, jakby żył tylko tęsknotą za ojcem, który ma go gdzieś.

Tymczasem ja nadrobiłem ostatni sezon i jestem już na bieżąco. Denerwuje mnie już ta lekarka z Ukrainy. Wkurza mnie, że teraz w każdym programie czy serialu starają się wcisnąć ukraińskie wątki. Ten dla mnie jest na siłę, by ewidentnie pomieszać między Sikorką, a Michałem. ::kwasny::
"Stephanie is not for here you anymore. She's gone now. Things are going to be very different around you right now. I'm going to find a way to stop you".
DeaconFan
Moderator
Posty: 11904
Rejestracja: 05 lip 2007, 21:32
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
x 2
Wiek: 31

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DeaconFan »

No to szkoda, ale tak czułem z Bukowskim. Powinni wobec tego zrobić tak, że okazuje się, iż Gawryło jest w zakładzie dla umysłowo chorych. Kubuś przychodzi w odwiedziny, ale widzimy tylko siedzącego tyłem Gawryłę. Kubuś siada przed nim, a Gawryło nie reaguje, jakby syna nie poznawał. Kubuś odchodzi z płaczem i pada w objęcia Radwana i Aśki. Przez całą scenę widzimy Piotra tyłem do widza.

Tak bym to rozegrał.

Hania zawiodła i na miejscu Michała raczej bym jej nie dał szansy, zwłaszcza, że pojawi się bliźniak Korbana, a Sikorka oczywiście zacznie do niego wzdychać. Na razie niewiele wskazuje na to, żeby coś miało być między Oleną a Wilczewskim. Po prostu się polubili, tak jak wcześniej Michał i Aśka.

Ukraińskie wątki mnie nie denerwują. Dlaczego polskie seriale mają udawać, że nie ma wojny na Ukrainie, covida, inflacji, nauki zdalnej? Przecież to jest zakłamywanie rzeczywistości... To tak jakby robić serial o latach 1939-1945 i udawać, że nie było wtedy wojny heh.
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2022, 15:26 przez DeaconFan, łącznie zmieniany 4 razy.
Aktualnie oglądam: B&B (MnS), Pierwsza miłość, Na dobre i na złe, Barwy szczęścia, Stulecie Winnych, Zadzwoń do Saula. :D
DeaconFan
Moderator
Posty: 11904
Rejestracja: 05 lip 2007, 21:32
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
x 2
Wiek: 31

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DeaconFan »

Ja już kupuję parę Michał/Olena, bo dziś już faktycznie coś było między nimi. Olena jest bardzo ładna i ma w sobie to coś. Hania jest po prostu spalona... Wydaje mi się, że w normalnym życiu ciężko by było takiej kobiecie już zaufać.

Tadek raczej przeżyje. Glorii też nie lubię, zbędna postać. Natomiast Oliwia wydaje się ciekawa i intrygujące, czy da się uwieść Maksowi.
Ostatnio zmieniony 12 paź 2022, 23:58 przez DeaconFan, łącznie zmieniany 1 raz.
Aktualnie oglądam: B&B (MnS), Pierwsza miłość, Na dobre i na złe, Barwy szczęścia, Stulecie Winnych, Zadzwoń do Saula. :D
DeaconFan
Moderator
Posty: 11904
Rejestracja: 05 lip 2007, 21:32
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
x 2
Wiek: 31

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DeaconFan »

Olena jest śliczna. Nie dziwię się Michałowi.

Aktorka, która gra Glorię nieźle zagrała dziś rozpacz na koniec odcinka, ale nie lubię jej sposobu mówienia. Jest jakaś taka zmanierowana ta jej gra aktorska.

Nie rozumiem trochę zachwytów ludzi wątkiem Falkowicza. Owszem, to świetna postać, ale od dawna nie ma z nim nic ciekawego.

Po co Molenda jest dalej w czołówce, skoro od dawna nie gra ważnej roli?
Aktualnie oglądam: B&B (MnS), Pierwsza miłość, Na dobre i na złe, Barwy szczęścia, Stulecie Winnych, Zadzwoń do Saula. :D
B@r
Posty: 8419
Rejestracja: 31 sie 2005, 19:12
Lokalizacja: LA
Płeć: Mężczyzna
x 2
Wiek: 34

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: B@r »

Ciekawe jak scenarzyści wytłumaczą, dlaczego Miłosz jest identyczny jak Korban. Ja podejrzewam, że może to jego brak bliźniak, który został oddany do domu dziecka i żył w trudnych warunkach i stąd u niego to dziwne zachowanie i fobia społeczna. To jednak tylko moje przypuszczenia, nie poparte spoilerami, bo tych na ten temat nie ma póki co.

Ostatnio wzruszyłem się na tym serialu, jak koledzy sportowcy przyszli do Damiana Darochy i skandowali jego imię pod szpitalem, dzięki czemu odzyskał chęci do życia. :)

Lubię też teraz wątek z Blanką i Glorią. Śmieszy mnie natomiast matka Hani. Szkoda, że na razie stanął w miejscu za to ten wątek z Joanną Gawryło i Agaty posuwa się tak powoli.

Polubiłem ten serial tak, że oglądam odcinek do przodu w przedpremierze na VOD. :D
"Stephanie is not for here you anymore. She's gone now. Things are going to be very different around you right now. I'm going to find a way to stop you".
sharkinator
Posty: 610
Rejestracja: 26 lut 2010, 21:13
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sharkinator »

Ja myślę, że on ma nie tyle fobię społeczną, co jest autystykiem z zespołem Aspergera. Jedno oczywiście nie wyklucza drugiego. Co do tego czy jest bratem bliźniakiem wystarczy mu zajrzeć w datę urodzenia w dowodzie osobistym.

Wątek z tym piłkarzem poruszył ważny problem osób z niepełnosprawnością, które tracą chęć do życia, gdyż nie mogą żyć jak kiedyś, a w dodatku są zdani na czyjąś pomoc. Uważam jednak, że eutanazja powinna być dostępna. Akcja kibiców fajna, ale co dalej?

Glorii nie lubiłem, ale się do niej przekonałem. Fajnie, że ten wredny młody lekarz Jacyno (?) dostał w dziób od Tadka.

Lubię Agatę, jest bardzo dobrym dyrektorem i po prostu człowiekiem. Lubię też Alinę i Aśkę, pozytywne postacie, szkoda że ostatnio jest ich mniej. No i gdzie się podział Falko? To typowe dla tego serialu, że wprowadzane są nowe postacie, które stopniowo wygryzają z obsady starych.
DeaconFan
Moderator
Posty: 11904
Rejestracja: 05 lip 2007, 21:32
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
x 2
Wiek: 31

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DeaconFan »

sharkinator pisze:Wątek z tym piłkarzem poruszył ważny problem osób z niepełnosprawnością, które tracą chęć do życia, gdyż nie mogą żyć jak kiedyś, a w dodatku są zdani na czyjąś pomoc. Uważam jednak, że eutanazja powinna być dostępna. Akcja kibiców fajna, ale co dalej?
Tak, ten motyw był wzruszający, ale co - ten Damian teraz będzie żył kibicowaniem? No nie wiem, czy to wystarczy.

Ja też się przekonuję do Glorii.

Falko był jakiś czas temu z krótkim wątkiem koleżanki ze szkolnych lat.

Agata to moja ulubiona żeńska postać, a z męskich Michał, Radwan, Konica.
Aktualnie oglądam: B&B (MnS), Pierwsza miłość, Na dobre i na złe, Barwy szczęścia, Stulecie Winnych, Zadzwoń do Saula. :D
B@r
Posty: 8419
Rejestracja: 31 sie 2005, 19:12
Lokalizacja: LA
Płeć: Mężczyzna
x 2
Wiek: 34

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: B@r »

A propos Konicy. Jak się zakończył wątek z Martą, czyli K.Bujakiewicz, że dzieci zostały z nim, a nie z nią?
ten Damian teraz będzie żył kibicowaniem? No nie wiem, czy to wystarczy.
Wydaje mi się, że dla niego jest ważne to, że jest dla tylu osób ważny i to go może trzymać po prostu.
Ostatnio zmieniony 16 gru 2022, 21:55 przez B@r, łącznie zmieniany 1 raz.
"Stephanie is not for here you anymore. She's gone now. Things are going to be very different around you right now. I'm going to find a way to stop you".
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości