Teleturnieje

Dział poświęcony filmom i innym programom telewizyjnym.
ODPOWIEDZ
B@r
Posty: 8419
Rejestracja: 31 sie 2005, 19:12
Lokalizacja: LA
Płeć: Mężczyzna
x 2
Wiek: 34

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: B@r »

Dawidek pisze:Ja Wam się spodobał nowy teleturniej Dwójki, który zadebiutował dzisiaj? "Nasza klasa - Back to School" to ciekawy pomysł, wdrożony na czas pandemii. Mam jednak nadzieję, że kiedyś zawodnicy pojawią się w studiu. Program całkiem przyjemnie się ogląda.
Mnie się podobał, oglądałem chyba każdy odcinek. Fajnie było sobie przypomnieć różne zagadnienia, w tym te, które wyleciały już z głowy, bo nie są przydatne. To na pewno lepsza edukacyjna propozycja od wielu głupich produkcji, którymi częstują nadawcy.

Żałuję, że wygląda na to, że ten program był tylko „zapchaj dziurą" na okres, gdy zabrakło premierowych odcinków „Va Banque" przez pandemię (która swego czasu dalej trwa). Spokojnie mógłby być dalej w ramówce, bo jednak brakuje obecnie w telewizji programów/teleturniejów familijnych.

Swoją drogą zastanawialiście się kiedyś, albo może wiecie dlaczego w teleturniejach jak „1 z 10" czy "Va Banque" w 90% udział biorą mężczyźni? A jak są już kobiety to rzadko wygrywają i przepadają? W „Milionerach" to już nie takie oczywiste. :D
"Stephanie is not for here you anymore. She's gone now. Things are going to be very different around you right now. I'm going to find a way to stop you".
Dawidek
Administrator
Posty: 9794
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:17
Lokalizacja: woj. śląskie
Płeć: Mężczyzna
x 8
Wiek: 42

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawidek »

Też to zauważyłem, że w teleturniejach dominują mężczyźni. Choć ostatnio, w przypadku "1 z 10" - co prawda - panowie stanowią ok 85% składu uczestników, to kobiety są coraz bardziej "drapieżne" i coraz częściej wygrywają odcinki. A to obecnie najtrudniejszy teleturniej w polskiej telewizji.
Nie wiem, z czego wynika ta męska dominacja. Być może - panowie chętniej się zgłaszają do programów, kobiety nie są tak pewne siebie. W "Milionerach" jest większy parytet, ciekawe czy producenci programu pilnują tego?
B@r
Posty: 8419
Rejestracja: 31 sie 2005, 19:12
Lokalizacja: LA
Płeć: Mężczyzna
x 2
Wiek: 34

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: B@r »

Czarne chmury nad kultowym „1 z 10". Nagrania nowych odcinków odwołane (teraz są powtórki), a TVP w sporze z producentem programu i w martwym punkcie negocjacji, bo żadna ze stron nie chce ustąpić – https://www.fakt.pl/kobieta/plotki/jede ... je/mv5spv9

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/j ... iza-poziom
"Stephanie is not for here you anymore. She's gone now. Things are going to be very different around you right now. I'm going to find a way to stop you".
Dawidek
Administrator
Posty: 9794
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:17
Lokalizacja: woj. śląskie
Płeć: Mężczyzna
x 8
Wiek: 42

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawidek »

Jak nie wiadomo o co chodzi, to może chodzić o pieniądze.

Ale wydaje się też, że prezes TVP chce przejąć kontrolę nad tym programem, tak jak to zrobił z innymi. Nie lubi dzielić się, a teleturniej dla TVP produkuje niezależna firma. Producent programu w swoim oświadczeniu pisze, że oświadczenie TVP zniekształca rzeczywistość: https://www.onet.pl/film/onetfilm/produ ... b,681c1dfa . Słowo przeciwko słowu. Najlepiej dla programu byłoby, gdyby obie strony się ze sobą dogadały.
Awatar użytkownika
Topol
Administrator
Posty: 180
Rejestracja: 31 sie 2019, 22:31
Lokalizacja: Polska
Płeć: Mężczyzna
x 9
Wiek: 22

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Topol »

"Jeden z dziesięciu" będzie nadal emitowane w TVP1, kolejne odcinki zobaczymy jesienią.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/j ... romedia-tv
Dawidek
Administrator
Posty: 9794
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:17
Lokalizacja: woj. śląskie
Płeć: Mężczyzna
x 8
Wiek: 42

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawidek »

To jest dobra wiadomość. Ciekawe, jaki jest wynik negocjacji między TVP a producentem programu. Mam tylko nadzieję, że nie obniży się jakość merytoryczna teleturnieju i wysoki poziom zostanie zachowany.
B@r
Posty: 8419
Rejestracja: 31 sie 2005, 19:12
Lokalizacja: LA
Płeć: Mężczyzna
x 2
Wiek: 34

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: B@r »

Dzisiaj padła główna wygrana w „Milionerach”. Piątą osobą, która wygrała milion złotych w Polskiej edycji teleturnieju okazał się Tomasz z Łodzi. Moim zdaniem to ostatnie pytanie w programie było trudne. Brzmiało: „ Kto w połowie XIX wieku skomponował słynną "Modlitwę dziewicy", utwór grany w Europie, w Stanach Zjednoczonych, ale najbardziej i do dziś popularny w Japonii?”
"Stephanie is not for here you anymore. She's gone now. Things are going to be very different around you right now. I'm going to find a way to stop you".
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości