American Horror Story

Dział poświęcony filmom i innym programom telewizyjnym.
Sexi Ricky
Posty: 763
Rejestracja: 09 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: warszawa

American Horror Story

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sexi Ricky »

Czyżby nikt nie oglądał jednego z najnowszych amerykańskich seriali?
Ja jestem już po 9 odcinkach i serdecznie zapraszam was do zapoznania się z "American Horror Story" czyli serialem z małą dawką dreszczyku emocji :lol:

Obrazek
Jego akcja rozgrywa się w Los Angeles. To tutaj przeprowadzają się Ben i Vivien (małżeństwo zmagające się z kryzysem w swym związku i szukające domu, w którym będą mogli zacząć wszystko od nowa) oraz ich córka Violet.

Niedługo po przeprowadzce na terenie posesji zaczynają dziać się dosyć dziwne rzeczy.
Tajemnicza sąsiadka i jej upośledzona umysłowo córka, nietypowy chłopak biorący udział w terapii prowadzonej przez Bena, zmysłowa służąca oraz dom skrywający masę tajemnic sprawiają, że życie przeciętnych ludzi staje się makabryczną walką o przetrwanie.

Być może zabrzmiało to jak jakiś tandetny horror, ale zapewniam was, że tak nie jest.
Dosyć istotnym faktem jest też to, że Vivien zostaje zapłodniona przez samego diabła i nosi w swym łonie dziecko, które według przepowiedni stanie się początkiem końca świata.

Jeszcze raz pragnę zachęcić do oglądania :)
Oprócz oglądania online możliwy jest także seans na kanale Fox Polska.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 13 gru 2014, 22:18 przez Sexi Ricky, łącznie zmieniany 1 raz.
Sexi Ricky
Posty: 763
Rejestracja: 09 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sexi Ricky »

Nikt nie ogląda? :(

Obecnie emitowana jest druga seria, która bije na głowę pierwszą :: bow ::

Sezon nosi nazwę Asylum :lol:
Martin Rode
Posty: 992
Rejestracja: 14 paź 2005, 17:49
Lokalizacja: Europa

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Martin Rode »

Rozumiem, że online można oglądać o 1-ego odcinka?
Sexi Ricky
Posty: 763
Rejestracja: 09 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sexi Ricky »

Bartek pisze:Rozumiem, że online można oglądać o 1-ego odcinka?
Jak najbardziej 8)

Osobiście polecam drugą serię ::ok::
Nie jest ona kontynuacją pierwszej, dlatego można zacząć właśnie od niej.
Zdaję sobie sprawę, że nie wszystkim pasują takie klimaty, dlatego nie namawiam na siłę :D
Martin Rode
Posty: 992
Rejestracja: 14 paź 2005, 17:49
Lokalizacja: Europa

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Martin Rode »

Ale ja chętnie zobaczę, bo lubię własnie takie klimaty:D
Awatar użytkownika
mailo
Posty: 5058
Rejestracja: 30 sie 2005, 00:06
Lokalizacja: inąd:)
x 6

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mailo »

Czy serial jest parodią horrorów, czy po prostu akcja jest "na poważnie" straszna? Z opisu ciężko wywnioskować.
Sexi Ricky
Posty: 763
Rejestracja: 09 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sexi Ricky »

mailo pisze:Czy serial jest parodią horrorów, czy po prostu akcja jest "na poważnie" straszna? Z opisu ciężko wywnioskować.
Nie jest to parodia :wink:
Jest to serial, który łączy ze sobą elementy horrorów lat 80 oraz 90 i nie tylko.

Motywem przewodnim pierwszego sezonu jest nawiedzony dom.
Tutaj możemy dostrzec wyraźne nawiązania do kultowych horrorów takich jak "Duch" czy "Omen".

Akcja sezonu drugiego (jak już wspominałem ma on odrębną fabułę)
rozgrywa się w zakładzie psychiatrycznym :serce:
Tutaj jest jeszcze większa mieszanka.
Pojawia się wątek mordercy, opętania, nazistowskiego doktora, mrocznych sekretów zakonnic, dziwnych eksperymentów na ludzkim ciele, anioła śmierci :wink:
Uważam, że mimo tego, iż jest dużo wątków to nie ma wielkiego chaosu, a większość historii jest dosyć ciekawa. Początkowo jednak widz może odnieść wrażenie, że jest tego za wiele. Dopiero w późniejszych epizodach można bliżej poznać sylwetki postaci.

Ja od dziecka oglądam horrory :lol: Wręcz się na nich wychowałem. Przez to nie wiem czy jest jeszcze coś w stanie mnie przestraszyć jeśli chodzi o ten gatunek ::ok:: Jednak mroczny klimat i muzyka faktycznie potrafią zbudować atmosferę lęku.
Sexi Ricky
Posty: 763
Rejestracja: 09 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sexi Ricky »

I jak skusił się ktoś? :mrgreen:

Po raz kolejny polecam sezon drugi, który nie ma nic wspólnego z pierwszym :wink:
Nawet na filmwebie serial został rozdzielony, gdyż ciężko było go ocenić jako całość.
Muszę przyznać, że seria druga - Asylum zyskała sobie więcej miłośników i z każdym odcinkiem fani przekonywali się coraz bardziej do pomysłów scenarzystów. Ja jestem po 10 odcinku i przyznam, że produkcja trzyma poziom. Obym się nie rozczarował przy finale.
Mandy
Posty: 176
Rejestracja: 09 lut 2007, 22:05
Lokalizacja: z miasta

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mandy »

Ja to oglądam...
Drugi sezon, jak to dej pory, podobał mi się najbardziej :)
Jestem teraz na trzecim, i żałuję, że tak szybko idzie mi oglądanie tego serialu ;)
Well, I die just a little bit...
My love for You is something I can't hide and I...
... cry just a little bit...
Cry...
misiek12345
Posty: 534
Rejestracja: 31 gru 2009, 13:33
Lokalizacja: Berlin
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: misiek12345 »

Coś wyszukiwarka słabo działa, bo stworzyłem drugi wątek dla tego serialu, na ten nie mogłem trafić...
W każdym razie, ja już jestem po 3 sezonach. Trzeci ma inny klimat, mniej mroczny, i jak dla mnie twórcy zbyt namieszali w fabule. Za najlepszy uznaję chyba po równo sezon 1 i 2, bo jak dla mnie zakończenie sezonu drugiego było słabe.

Na co liczycie w nadchodzącym powoli sezonie czwartym? Plotki głoszą, że ma być mroczniejszy niż wszystkie sezony do tej pory (a już na pewno od trójki). Postać grana przez Lange ma mówić niemieckim akcentem, mówi się o czymś związanym z kinem/kabaretem bądź modą (LINK). Ma to być też ostatni sezon Jessiki Lange...
'Diversi nihil a me alienum puto'

http://www.youtube.com/user/michalg1991 - mój kanał na YT
http://www.youtube.com/user/bbmocked - kanał poświęcony B&B :)
Mareczek
Posty: 6634
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:21
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareczek »

31 sierpnia, TV Puls rozpoczyna emisję tego serialu :wink:
Mareczek
Posty: 6634
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:21
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareczek »

Znamy już tytuł 5 sezonu! American Horror Story Hotel - tytuł podała do wiadomości... Lady Gaga, która ogłosiła dziś rozpoczęcie współpracy z twórcami :serce: :shock: Ciekawe czy pojawi się epizodycznie, czy dostanie w tym sezonie jakąś większą rolę. Jestem w szoku i jednocześnie bardzo się cieszę - dwie przyjemności w jednym ::rad::
Elmoo
Posty: 1823
Rejestracja: 28 wrz 2013, 22:01
Lokalizacja: Szczecin

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Elmoo »

Świetnie! Już nie mogę się doczekać! :) Trochę mnie zdziwiło, że Lady Gaga będzie występować w nowym sezonie, ale nie skreślam jej od razu.
Ciekawy jestem też obsady aktorskiej. Wielka szkoda, że Królowa Jessica Lange prawdopodobnie nie pojawi się, ale mam nadzieję, że zobaczymy takich aktorów jak Lily Rabe, Kathy Bates i Sarah Paulson.
No i ciekawe jakie mroczne historie wymyślą w owym hotelu. :D
Mareczek
Posty: 6634
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:21
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareczek »

Elmoo pisze:Wielka szkoda, że Królowa Jessica Lange prawdopodobnie nie pojawi się
Ja wciąż mam nadzieję, że Jessica jednak się opamięta i wystąpi w 5 sezonie - w końcu w 4 też już jej miało nie być, a jednak się zdecydowała :P

Warto jeszcze dodać, że od 4 marca na Pulsie będzie można oglądać 2 sezon - Asylum. Emisja w środy po północy :roll:
Elmoo
Posty: 1823
Rejestracja: 28 wrz 2013, 22:01
Lokalizacja: Szczecin

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Elmoo »

Mareczek pisze:Ja wciąż mam nadzieję, że Jessica jednak się opamięta
Oczywiście też mam taką nadzieję, bo serial bez niej nie będzie już taki sam. :(
Ciekawy jeszcze jestem jaką rolę dostanie Lady Gaga. Pasuje mi raczej jako zimna suka, coś typu Madison Montgomery w sezonie 3. :roll: Czytam pierwsze komentarze i opinie co do dołączenia Lady Gagi do obsady są podzielone. Na pewno serial przyciągnie dużo fanów Gagi, ale niektórzy starzy fani mogą być nieco rozczarowani.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 0 gości