Eurowizja

Dział poświęcony filmom i innym programom telewizyjnym.
Awatar użytkownika
BeLieF
Posty: 2958
Rejestracja: 2010-08-23, 10:15
Lokalizacja: Łódź
x 20
Wiek: 28

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BeLieF »

Dawidek pisze: 2024-05-14, 21:31
Diaspora odgrywa tu rolę, ale nie aż tak dużą. Piosenka się po prostu podobała (mnie nie przekonała)
Odegrała ogromną rolę w całej machnie propagandowej. Izraelski rząd przed finałem stworzył sobie "sieć" osób głosujących poprzez televoting. Inaczej wygrana Izraela w 2 półfinale i 323 pkt w finale byłby niemożliwe do spełnienia. Zapewne stosowano znane i stare sztuczki typu fundowanie kart sim(z czego słynął Kirkorov). Ponadto pojawiły się doniesienia o tym, iż ambasada Izraelska dzwoniła do wszystkich innych ambasad w Europie by nakłaniać do głosowania. Poza tym akurat diaspora żydowska na świecie jest bardzo silna, silniejsza niż wszystkie inne diaspory w Europie.

Dla porównania gdyby nie 34 pkt z krajów diaspory, to Polska skończyłaby w półfinale z 1 pkt od Słowenii i zajęłaby ostatnie miejsce.

Co do zjednoczenia o którym pisze Adex, owszem muzyka powinna jednoczyć ale nie w w momencie kiedy do zabawy jest dopuszczony kraj który utworzył (o zgrozo) obozy koncentracyjne dla Palestyńczyków i stosuje ludobójstwo na okupowanych terenach. Ta okrutna kobieta reprezentuje progpagandę tego państwa i swoją twarzą wręcz firmuje zagładę narodu Palestyńskiego. Dlatego to państwo które chichotem historii stosuje te same metody przez które diaspora żydowska cierpiała podczas IIWŚ nie powinno brać udziału w tej zabawie, to już mądrzej zachowali się Ruscy którzy się obrazili i sami wyszli z EBU(wbrew propagandzie o ich "zawieszeniu"), Izrael to kraj żmija, który nie dość że się nie obrazi(EBU kazało zmienić tekst piosenki dwukrotnie, to Izrael grzecznie to zrobił) to zrobi dosłownie wszystko by być w centrum zainteresowania i będzie robić na złośc wszystkim przeciwnikom. Tak się stało na tej Eurowizji, EBU zostało sterroryzowane przez ten kraj który dodatkowo jest głównym sponsorem tego konkursu(Morrocan Oil to marka izraelska) i nie miało żadnej odwagi by wywalić kraj z konkursu, nawet kosztem odwołania kolejny raz imprezy i pozyskaniu nowego sponsora by zorganizowac konkurs w roku 2025.
Załączniki
Opera Zrzut ekranu_2024-05-15_010338_twitter.com.png
Dawidek
Administrator
Posty: 9932
Rejestracja: 2006-06-21, 22:17
Lokalizacja: woj. śląskie
Płeć: Mężczyzna
x 32
Wiek: 42

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawidek »

Czy Eden Golan swoim zachowaniem, wypowiedziami wspierała rząd, armię izraelską i całą operację w Strefie Gazy? Czy można ją ocenić jednoznacznie negatywnie przed i w trakcie Konkursu, czy pozwoliła sobie na własne zdanie. Nie sądzę, by dziewczyna brała bezpośrednio czy pośrednio udział w działaniach wojennych (służba kobiet w izraelskiej armii jest obowiązkowa).
Goku
Posty: 4699
Rejestracja: 2006-08-12, 16:58
Lokalizacja: Dublin
x 2

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Goku »

Nie musiała nic mówić. Samym faktem, że reprezentowała Izrael w międzynarodowym konkursie w takim momencie, brała udział w propagandzie i nadawaniu miłej twarzy krajowi, który dopuszcza się masowego ludobójstwa. W dodatku piosenka musiała być kilkukrotnie zmieniana, ponieważ początkowo miała nazywać się "October Rain" i dotyczyć wydarzeń z 7 października (które owszem, były koszmarne, ale to czego Izrael się dopuścił od tamtego czasu w Gazie ma zdecydowanie większą i bardziej przerażającą skalę, włączając w to też nierównowagę sił), stawiając Izrael w pozycji ofiary w tym konflikcie.

Izraelowi bardzo zależało, żeby zająć wysokie miejsce w tym konkursie. Poza wspomnianymi sieciami osób głosujących, mieli wielką akcję marketingową, w której Eden zachęcała w reklamach do głosowania w różnych językach. Już teraz widziałem mnóstwo wiadomości w mediach społecznościowych, w których chwalą się, że ten wynik na Eurowizji udowadnia, że popiera ich "milcząca większość". Szczególnie tu w Irlandii, gdzie zdecydowana większość mieszkańców kraju oraz polityków popiera Palestynę i jest to obok Hiszpanii jeden z najbardziej propalestyńskich krajów w Europie, a nagle Izrael dostał 10 punktów w televotingu.

Na szczęście kontrakt z Moroccan Oil obowiązywał tylko do tego roku i mam nadzieję, że od przyszłego Eurowizja znajdzie innego sponsora i nie będzie więcej takich sytuacji, by jakiś kraj mógł de facto szantażować cały konkurs.
Awatar użytkownika
MateuszH95
Posty: 96
Rejestracja: 2023-10-21, 16:35
Lokalizacja: Ciechocinek
Płeć: Mężczyzna
x 10
Wiek: 29

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MateuszH95 »

Doda nigdy nie będzie reprezentowała Polski. Powodem jest m.in. niewspółmierne chęci przygotowania wybranego uczestnika do telewizji, produkcji i polskiej ekipy.
https://www.youtube.com/watch?v=jc7ltWsourg
Oglądam Modę na sukces, Kuchenne Rewolucje, Odcinki youtuberki Pauli Rodak :serce:
Awatar użytkownika
mailo
Posty: 5223
Rejestracja: 2005-08-30, 00:06
Lokalizacja: inąd:)
x 11

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mailo »

Zgadzam się z nią odnośnie tego hejtu. Mieliśmy tyłu reprezentantów przez tyle lat, a nie pamiętam tyle hejtu jak na Blankę i Lunę. Argument że to dlatego, że widzowie nie mogli głosować, jest nietrafiony. Wybór by był nieobiektywny, bo głosowali by na tego kogo lubią, a nie na tego, kto ma talent. Tak jak w tzg nie głosuje się na taniec, to tak samo by było tutaj. Każdy ma też inny gust i zawsze by było rozczarowanie "Czemu X a nie Y".
Artur
Posty: 433
Rejestracja: 2017-01-24, 13:16
Lokalizacja: zdaleka
x 3

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Artur »

Cieszę się, że pomimo tylu skandali 3 pierwsze miejsca zajęły państwa ze świetnymi piosenkami i występami na scenie. Moim faworytem był Baby Lasagna z Chorwacji i cieszę się z jego drugiego miejsca. Sam artysta w swoim kraju został przywitany jak bohater. Od państwa dostał 50 tys. Euro, które przeznaczył po połowie na 2 szpitale onkologiczne.

https://www.youtube.com/live/z13G3qIEMx ... 3yXSJNvfcF
Awatar użytkownika
MateuszH95
Posty: 96
Rejestracja: 2023-10-21, 16:35
Lokalizacja: Ciechocinek
Płeć: Mężczyzna
x 10
Wiek: 29

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MateuszH95 »

Dziennik Eurowizyjny podsumowuje tegoroczne kontrowersje związane z Eurowizją. Oprócz zachowania Izraela względem innych delegacji wspomina też o cenzurze i manipulacji przekazem.
Blokowanie wolności wypowiedzi. Żądanie usunięcia symboli z twarzy Bambie z Irlandii, opóźnienie w publikacji nagrania Iolandy z Portugalii z powodu palestyńskich barw na paznokciach i sukni projektu palestyńskiej stylistki czy oburzenie EBU po występie Erica Saade z arafatką, a także zakazy blokad flag innych niż krajów uczestniczących i LGBT.

https://dziennik-eurowizyjny.pl/2024/05 ... m-kolejna/
Oglądam Modę na sukces, Kuchenne Rewolucje, Odcinki youtuberki Pauli Rodak :serce:
Dawidek
Administrator
Posty: 9932
Rejestracja: 2006-06-21, 22:17
Lokalizacja: woj. śląskie
Płeć: Mężczyzna
x 32
Wiek: 42

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawidek »

Przeczytałem artykuł z "Dziennika Eurowizyjnego" i mam na ten temat swoje przemyślenia. Zacznę od flag: flagi państwowe (nawet krajów nie biorących udziałów) powinny być dopuszczone bez żadnych wątpliwości. Flagi UE i LGBT mogą być traktowane jako polityczne, więc tu poprę ostrożność i na widowni nie powinno być aż ich tak dużo (i jedna i druga może budzić polityczne emocje, widać to chociażby w Polsce, a wielu krajach ESC jest traktowana jako impreza "gejowska"). Nemo przemycił flagę środowisk niebinarnych, o czym nie wiedziałem nawet: https://viva.pl/ludzie/newsy/nemo-szwaj ... 149458-r1/ . Najpierw myślałem, że flaga, którą wymachuje artysta jest flagą kantonu, z którego się wywodzi. Artyści, co do flag czy innych emblematów powinni mieć większą swobodę, dlatego nie rozumiem tutaj postawy organizatorów, którym przeszkadzała na przykład sukienka reprezentantki..czy jeszcze coś innego. Zasady, ograniczenia, co do wnoszenia czegoś powinny być komunikowane znacznie wcześniej i poprę egzekwowanie ich. Ale jeśli na widownię wejdzie z kupionym biletem Palestyńczyk ze swoją flagą, to nie widzę powodu, żeby mu zakazać wniesienia jej. Jasne zasady, co do współpracy, kosztów powinny być wypracowywane wspólnie z delegacjami narodowym. Także kwestie ograniczeń. W artykule dowiedziono także, że żaden system głosowania nie jest 100% dobry, dlatego ja jestem za powrotem jurorów do półfinałów. Można by też zreformować głosowanie tak, by zminimalizować nieprawidłowości.
Jednego jestem pewny - dotychczasowy szef Eurowizji powinien odejść ze stanowiska. Na jego miejsce powinien wejść ktoś inny, który faktycznie odpolityczni konkurs (ale bez popadania w paranoję). Sam konkurs powinien zostać nieco zreformowany, pewne kwestie trzeba przemyśleć na nowo. I co najważniejsze, trzeba oczyścić atmosferę i skończyć z podwójnymi standardami. Zastanawiam się, czy piosenka holenderska Joosta Kleina "Europapa" nie jest polityczna.

Co do wykluczenia Izraela - mam mieszane uczucia. W obliczu informacji na temat niewłaściwego zachowania delegacji, myślę, że dobrym pomysłem byłoby zawieszenie na rok tego kraju, ale bez wykluczania KAN. Ewentualnie - po udowodnieniu wszystkich nieprawidłowości - nałożenie na KAN dużej kary finansowej.
Awatar użytkownika
BeLieF
Posty: 2958
Rejestracja: 2010-08-23, 10:15
Lokalizacja: Łódź
x 20
Wiek: 28

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BeLieF »

Dawidek pisze: 2024-05-18, 21:43 Zastanawiam się, czy piosenka holenderska Joosta Kleina "Europapa" nie jest polityczna.

Co do wykluczenia Izraela - mam mieszane uczucia. W obliczu informacji na temat niewłaściwego zachowania delegacji, myślę, że dobrym pomysłem byłoby zawieszenie na rok tego kraju, ale bez wykluczania KAN. Ewentualnie - po udowodnieniu wszystkich nieprawidłowości - nałożenie na KAN dużej kary finansowej.
Po pierwsze, jak można nazwać polityczną piosenkę w której na samym końcu artysta oddaje hołd swoim zmarłym rodzicom?(sam koniec wystepu półfinałowego i ta nagła wstawka). ::ke:: To jest właśnie to drugie dno utworu, hołd dla ojca który przekazał Joostowi swoje wartości przed śmiercią. Nazwanie tego polityką, aż ciężko skomentować.

Po drugie, Dawidku proponujesz rozwiązania które nie są żadną kara dla kraju który uprawia ludobójstwo wobec Palestyńczyków. Jedynym rozwiązaniem jest trwałe usunięcie Izraela z Eurowizji, bo założeniem tego konkursu było jednoczenie Europy a nie wspieranie nazistowskiego stylu prowadzenia polityki poprzez obozy koncentracyjne, okupację i ludobójstwo.
Artur
Posty: 433
Rejestracja: 2017-01-24, 13:16
Lokalizacja: zdaleka
x 3

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Artur »

Dawidek pisze: 2024-05-18, 21:43 Co do wykluczenia Izraela - mam mieszane uczucia. W obliczu informacji na temat niewłaściwego zachowania delegacji, myślę, że dobrym pomysłem byłoby zawieszenie na rok tego kraju, ale bez wykluczania KAN. Ewentualnie - po udowodnieniu wszystkich nieprawidłowości - nałożenie na KAN dużej kary finansowej.
To może jeszcze przywróćmy od razu Rosję i Białoruś. ::chytry::
Awatar użytkownika
MateuszH95
Posty: 96
Rejestracja: 2023-10-21, 16:35
Lokalizacja: Ciechocinek
Płeć: Mężczyzna
x 10
Wiek: 29

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MateuszH95 »

Coraz więcej krajów złożyło skargi na telewizję KAN. Im więcej, tym lepiej. Mam nadzieję, że są już totalne naciski na wywalenie Izraela z ESC.
Również jestem za, aby przywrócono jury do półfinałów. 100% televoting jednak się nie sprawdza jak widać. Dla mnie też szokujace, że Izrael wygrało 2 półfinał oraz 2 miejsce w finale.
Oby najlepiej w niedalekiej przyszłości wywalili Martina Österdahla, inaczej z roku na rok uczestniczących państw zmaleje.
Oglądam Modę na sukces, Kuchenne Rewolucje, Odcinki youtuberki Pauli Rodak :serce:
Awatar użytkownika
PetroPython
Posty: 1704
Rejestracja: 2007-03-08, 14:49
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć: Mężczyzna
x 11
Wiek: 33

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PetroPython »

A ja jestem za likwidacja głosów jury w finale, gdyby nie te głosy Chorwacja by wygrała, i wygrałoby chociaż raz coś innego niż niebinarni, którzy zewsząd są na siłę promowani
Awatar użytkownika
MateuszH95
Posty: 96
Rejestracja: 2023-10-21, 16:35
Lokalizacja: Ciechocinek
Płeć: Mężczyzna
x 10
Wiek: 29

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MateuszH95 »

Zurych faworytem do organizowania przyszłorocznej Eurowizji prawdopodobnie w dniach od 12 do 18 maja,co oznacza, że finał Eurowizji 2025 odbyłby się w sobotę 17 maja, a półfinały 13 i 15 dnia tego miesiąca.
Tymczasem niemal pewne jest wycofanie się z Czech.
https://dziennik-eurowizyjny.pl/2024/05 ... t-powodem/
Oglądam Modę na sukces, Kuchenne Rewolucje, Odcinki youtuberki Pauli Rodak :serce:
Dawidek
Administrator
Posty: 9932
Rejestracja: 2006-06-21, 22:17
Lokalizacja: woj. śląskie
Płeć: Mężczyzna
x 32
Wiek: 42

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawidek »

BeLieF pisze:Po pierwsze, jak można nazwać polityczną piosenkę w której na samym końcu artysta oddaje hołd swoim zmarłym rodzicom? (sam koniec występu półfinałowego i ta nagła wstawka). ::ke:: To jest właśnie to drugie dno utworu, hołd dla ojca który przekazał Joostowi swoje wartości przed śmiercią.
Nie unoś się tak. :wink: Dzięki za informacje, sprawa jest wyjaśniona.

@BeLieF , @Artur , tegoroczny udział kraju był faktem i co się stało, to się nie odstanie. Teraz można jedynie wyciągać wnioski. Na podstawie licznych doniesień delegacji i dziennikarzy można wnioskować, że KAN i izraelska delegacja zachowywały się co najmniej niestosownie. I to jest już podstawa do sięgnięcia po sankcje, o których pisałem wczoraj. I ja bym zawiesił (na razie na rok) udział kraju i nałożyłbym dużą karę finansową. Izrael nie może czuć się bezkarny, jak to było w tym roku. Jeśli w przyszłym roku kraj dalej będzie działał w Strefie Gazy, jak robi teraz, to można pomyśleć o wykluczeniu - tutaj wątpię, że ten kraj pójdzie w ślady Rosji i sam wypisze się z EBU. Dzisiaj nie wyobrażam sobie powrotu Rosji i Białorusi - dopiero po przemianach w tych krajach można byłoby przywrócić. Musimy mieć nadzieję, że otrzeźwienie przyjdzie też w Izraelu.
Awatar użytkownika
MateuszH95
Posty: 96
Rejestracja: 2023-10-21, 16:35
Lokalizacja: Ciechocinek
Płeć: Mężczyzna
x 10
Wiek: 29

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MateuszH95 »

OGAE Polska wygrywa przeciwko TVP w sprawie ujawnienia wyników ubiegłorocznych preselekcji do Eurowizji!
https://eurowizja.org/ogae-polska-wygrywa-z-tvp-wyrok/
Oglądam Modę na sukces, Kuchenne Rewolucje, Odcinki youtuberki Pauli Rodak :serce:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 0 gości