Eurowizja

Dział poświęcony filmom i innym programom telewizyjnym.
ODPOWIEDZ
Elmoo
Posty: 1824
Rejestracja: 2013-09-28, 22:01
Lokalizacja: Szczecin

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Elmoo »

Dla mnie w tym roku Kasia Moś jest bezkonkurencyjna. Bardzo mocna ballada w stylu Adele i z nowoczesnymi dźwiękami. Skrzypce, mocny głos i mroczna wizualizacja - to jest to!
Pochwalić muszę też Carmell czyli wspaniałą Małgosię Bernatowicz, piosenka przyjemna i lekka. :)
Dawidek
Administrator
Posty: 9932
Rejestracja: 2006-06-21, 22:17
Lokalizacja: woj. śląskie
Płeć: Mężczyzna
x 32
Wiek: 42

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawidek »

Kasia Moś była jedną z moich faworytek podczas ubiegłorocznych preselekcji, więc ona postawiła poprzeczkę dość wysoko. Z nazwisk/pseudonimów znam jeszcze tylko Rafała Brzozowskiego i Paullę. Wszystko się wyjaśni w sobotę - wtedy poznam utwory. Jestem bardzo ciekawy, jak to wszystko wypadnie. Na eurowizja.org czytałem, że koncert odbędzie się w TVP (pewnie w słynnym już hollu).

Nie znam zagranicznych utworów. Mam jednak dziwne przeczucie, że w Kijowie wygrają Włochy. :zeby:
Awatar użytkownika
BeLieF
Posty: 2958
Rejestracja: 2010-08-23, 10:15
Lokalizacja: Łódź
x 20
Wiek: 28

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BeLieF »

Najlepszą propozycję z całej stawki ma Isabell. Świetna, taneczna, przebojowa piosenka! Do tego ani nieciężkawa(jak propozycja pani Moś), ale też nie beznadziejnie miałka i przesłodzona(jak większość propozycji, na czele z Brzozowskim). Taki idealny, złoty środek. Do tego w komentarzach z zagranicy, "Voiceless" ma świetny odbiór! Poza tym fajnie byłoby wysłać coś dynamicznego, niż trzeci rok z rzędu balladę.

Potem ewentualnie niech będzie "Fight for us"(chociaż to combo "Use somebody" i "Treat you better" :roll: ) a dopiero potem "Flashlight" Moś. Reszta piosenek jest dramatycznie słaba. ::plask wczolo: Zatem mój głos w sobote pójdzie na piekną Isabell :serce:
matti05

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matti05 »

Dla mnie nadal ma szansę wygrać preselekcję Kasia Moś.Moim zdaniem najlepsza piosenka do tej pory. Nie obrażę się jak pojedzie Lannbery czy Isabell :D. W ogóle nie rozumiem utworów Brzozowskiego i Fitcha, są takie mdłe. :(
Awatar użytkownika
Adex-fan Brooke
Posty: 17624
Rejestracja: 2005-08-24, 15:51
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
x 16
Wiek: 39

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adex-fan Brooke »

Oby Paulla z polską piosenką wygrała.
Polecam:DYNASTIA,Sunset Beach,B&B,Melrose Place,Desperate Housewives,Świat wg Bundych,Allo Allo,Pokolenia,Moonlighting,Baywatch,Alf,Nanny,Co ludzie powiedzą,Ally Mcbeal,QAF,Prison Break,Dexter,Dr Quinn,Too Close To Home,Y&R,Devious Maids...
Robi
Posty: 6400
Rejestracja: 2006-06-29, 13:55
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robi »

Moim zdaniem najistotniejsze jest to, jak kto zaśpiewa na żywo podczas preselekcji. Można mieć fajną piosenkę, ale dany wokalista/wokalistka nie jest w stanie dotrzymać tempa albo nie ma jeszcze wyrobionej przepony, w związku z czym podczas finału na żywo wypadnie blado.
Dawidek
Administrator
Posty: 9932
Rejestracja: 2006-06-21, 22:17
Lokalizacja: woj. śląskie
Płeć: Mężczyzna
x 32
Wiek: 42

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawidek »

Adex-fan Brooke pisze:Oby Paulla z polską piosenką wygrała.

Zapytam tak, podoba ci się ta piosenka, czy chcesz by Paulla wygrała tylko dlatego, że śpiewa po polsku? Także chciałbym, by na konkursie zabrzmiał nasz ojczysty język, ale nieraz jest tak, ze piosenka śpiewana w innym języku jest 100 razy lepsza od tej z tekstem w rodzimym języku. Wybieram lepszy utwór.
Awatar użytkownika
Adex-fan Brooke
Posty: 17624
Rejestracja: 2005-08-24, 15:51
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
x 16
Wiek: 39

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adex-fan Brooke »

Podoba mi się ta piosenka a za dodatkowy atut uważam język polski w takim konkursie. Np. Lanberry też powinna wystąpić z fajną piosenką Piątek a nie przerobioną na angielski z innymi słowami, wtedy dla mnie traci wartość piosenki jeśli można ją zaśpiewać w innym języku w innych słowach, tak bez sensu jakoś.
Polecam:DYNASTIA,Sunset Beach,B&B,Melrose Place,Desperate Housewives,Świat wg Bundych,Allo Allo,Pokolenia,Moonlighting,Baywatch,Alf,Nanny,Co ludzie powiedzą,Ally Mcbeal,QAF,Prison Break,Dexter,Dr Quinn,Too Close To Home,Y&R,Devious Maids...
Elmoo
Posty: 1824
Rejestracja: 2013-09-28, 22:01
Lokalizacja: Szczecin

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Elmoo »

Lanberry nie może wystąpić z piosenką "Piątek", ponieważ została opublikowana przed 1 września. A poza tym nie popadajmy w paranoję. Też uważam, że każdy kraj powinien wystawiać piosenkę w ojczystym języku, ale piosenka Paulli raczej nie przeszłaby na Eurowizji. :P
Awatar użytkownika
Adex-fan Brooke
Posty: 17624
Rejestracja: 2005-08-24, 15:51
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
x 16
Wiek: 39

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adex-fan Brooke »

A te inne przejdą? Nie mają takiej głębi jak Szpaka piosenka rok temu. Ja bym tak nie skreślał od razu Paulli.
Polecam:DYNASTIA,Sunset Beach,B&B,Melrose Place,Desperate Housewives,Świat wg Bundych,Allo Allo,Pokolenia,Moonlighting,Baywatch,Alf,Nanny,Co ludzie powiedzą,Ally Mcbeal,QAF,Prison Break,Dexter,Dr Quinn,Too Close To Home,Y&R,Devious Maids...
sharkinator
Posty: 610
Rejestracja: 2010-02-26, 21:13
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sharkinator »

Ja bardzo lubię piosenki Paulli, ale ta do mnie nie przemawia w ogóle.
Awatar użytkownika
Adex-fan Brooke
Posty: 17624
Rejestracja: 2005-08-24, 15:51
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
x 16
Wiek: 39

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adex-fan Brooke »

A do mnie przemawia, powinna wygrać, niestety wybrali jakąś nieznaną Moś, która przepadnie i nie wejdzie nawet do finału. Przynajmniej ja nie mam wiary w tę piosenkę jej, nie wiem nad czym zachwyty. Po Paulli kibicowałem Rafałowi Brzozowskiemu, też ładnie by się prezentował. Wygrała mdła piosenka, która na bank wtopi się w tło na Eurowizji.
Polecam:DYNASTIA,Sunset Beach,B&B,Melrose Place,Desperate Housewives,Świat wg Bundych,Allo Allo,Pokolenia,Moonlighting,Baywatch,Alf,Nanny,Co ludzie powiedzą,Ally Mcbeal,QAF,Prison Break,Dexter,Dr Quinn,Too Close To Home,Y&R,Devious Maids...
matti05

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matti05 »

Kasia Moś została reprezentantką Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji!. Trzymałem za nią kciuki,myślę,że da radę w Kijowie ;)
Awatar użytkownika
Pottermaniack
Posty: 2887
Rejestracja: 2008-12-20, 19:21
Lokalizacja: Stąd
x 1

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pottermaniack »

Adex-fan Brooke pisze:Podoba mi się ta piosenka a za dodatkowy atut uważam język polski w takim konkursie. Np. Lanberry też powinna wystąpić z fajną piosenką Piątek a nie przerobioną na angielski z innymi słowami, wtedy dla mnie traci wartość piosenki jeśli można ją zaśpiewać w innym języku w innych słowach, tak bez sensu jakoś.
Także wpadła mi w ucho piosenka Paulli, ale nie oszukujmy się, kiedy ostatnio wygrała piosenka śpiewana w języku narodowym? Dziesięć lat temu i był to jedyny przypadek w XXI wieku. Kasia ma spore możliwości wokalne, piękny głos, ale jej piosenka nie ma tego czegoś, nie jest potencjalnym przebojem. Powinna dostać dużo punktow od jurorów, ale że to głosowanie polityczne, to nie dostanie. :lol: Szkoda, że tak jak powiedziała Sadowska do konkursu nie przystąpiła Doda. W 2015, kiedy TVP ją bojkotowała nagrała angielską wersję "Riotki":

https://www.youtube.com/watch?v=BnsZOQkTSR8

Aneta Sablik dobrze zaśpiewała i miała ciekawy pomysł na występ, świetna choreografia. :)
Elmoo
Posty: 1824
Rejestracja: 2013-09-28, 22:01
Lokalizacja: Szczecin

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Elmoo »

Wygrała najlepsza opcja jaka mogła zostać wybrana. Wielkie brawa dla Kasi Moś. Tak jak powiedziała Maria Sadowska, jej występ był kompletny. Wizualizacja, piosenka, głos - wszystko genialne. Samego utworu już od kilku dni słucham i cały czas mam ciary. :) Podobała mi się również Carmell. Zaskoczyło mnie drugie miejsce Rafała Brzozowskiego, moim zdaniem jego piosenka była najgorsza ze wszystkich. Wręcz zasnąłem prawie na niej.
Pottermaniack pisze:Także wpadła mi w ucho piosenka Paulli, ale nie oszukujmy się, kiedy ostatnio wygrała piosenka śpiewana w języku narodowym?
W 2015 roku trzecie miejsce zajęły Włochy z piosenką w ojczystym języku, a "1944" Jamali ma refren w ojczystym. Według mnie alternatywnym rozwiązaniem jest właśnie wystawianie piosenki w połowie w ojczystym i w połowie w angielskim, tak jak Celo i Donatan w 2014. :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości