Eurowizja

Dział poświęcony filmom i innym programom telewizyjnym.
Awatar użytkownika
Adex-fan Brooke
Posty: 17624
Rejestracja: 2005-08-24, 15:51
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
x 16
Wiek: 39

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adex-fan Brooke »

Szkoda, że Luna odpadła, jej piosenka jest fajna a już na pewno lepsza niż ten pokaz diabelski z pentagramem, rozumiem artystyczny wyraz, ale nie podoba mi się. Lunie natomiast zrobili kiepski występ czyli znowu zamaskowane postacie jakieś jak kiedyś u Ochmana, jej kostium też był kiepski wg mnie a wizualizacje nie były szczególnie zapadające w pamięć, więc po prostu słabo wypadło pod tym względem a Luna sympatyczna dała z siebie wszystko. Mi się chyba najbardziej w tym roku podoba występ z Ukrainy dwóch dziewczyn. Jest jeszcze kilka dobrych, ale ten mi najbardziej zapadł w pamięć i wpadł w ucho. Rok temu natomiast świetne było Cha Cha Cha, ale nie tylko...
Polecam:DYNASTIA,Sunset Beach,B&B,Melrose Place,Desperate Housewives,Świat wg Bundych,Allo Allo,Pokolenia,Moonlighting,Baywatch,Alf,Nanny,Co ludzie powiedzą,Ally Mcbeal,QAF,Prison Break,Dexter,Dr Quinn,Too Close To Home,Y&R,Devious Maids...
Dawidek
Administrator
Posty: 9932
Rejestracja: 2006-06-21, 22:17
Lokalizacja: woj. śląskie
Płeć: Mężczyzna
x 32
Wiek: 42

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawidek »

Holandia została zdyskwalifikowana i nie wystąpi w dzisiejszym finale Eurowizji: https://eurowizja.org/eurowizja-2024-dy ... -holandii/ .
Goku
Posty: 4699
Rejestracja: 2006-08-12, 16:58
Lokalizacja: Dublin
x 2

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Goku »

Mam bardzo mieszane uczucia na ten temat, biorąc pod uwagę, że nie mamy więcej informacji, a te które zostały podane przez EBU i holenderskiego nadawcę są sprzeczne.

Ale nieważne, czy dyskwalifikacja była zasłużona czy nie, mam nadzieję, że tłum na miejscu wykorzysta to, by skandować Europapa podczas występu wiadomej reprezentacji, choć pewnie i tak tego byśmy nie usłyszeli i podłożone zostałyby sztuczne oklaski, jak na półfinale.
Awatar użytkownika
PetroPython
Posty: 1704
Rejestracja: 2007-03-08, 14:49
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć: Mężczyzna
x 11
Wiek: 33

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PetroPython »

Spodobały mi się bardzo Chorwacja i Francja więc cieszy mnie że są wysoko. Chorwacja prawie mogła wygrać ale Nemo zasłużenie wygrał. Szokuje to jakieś nieporozumienie z wykluczeniem z finału Holandii.
Awatar użytkownika
Adex-fan Brooke
Posty: 17624
Rejestracja: 2005-08-24, 15:51
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
x 16
Wiek: 39

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adex-fan Brooke »

Wolałem aby Ukraina lub Francja wygrały, ale były w czołówce i tak więc trudno. Ciężko ocenić czy sprawiedliwie wyrzucono Holandię.
Polecam:DYNASTIA,Sunset Beach,B&B,Melrose Place,Desperate Housewives,Świat wg Bundych,Allo Allo,Pokolenia,Moonlighting,Baywatch,Alf,Nanny,Co ludzie powiedzą,Ally Mcbeal,QAF,Prison Break,Dexter,Dr Quinn,Too Close To Home,Y&R,Devious Maids...
Goku
Posty: 4699
Rejestracja: 2006-08-12, 16:58
Lokalizacja: Dublin
x 2

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Goku »

Bardzo mnie cieszy zwycięstwo Szwajcarii, bo był to mój absolutny numer 1. Cieszy mnie również wysokie miejsce Irlandii, chociaż liczyłem na pierwszą piątkę (w której prawdopodobnie by była, gdyby nie pewien kraj, którego nie powinno być w konkursie w ogóle). Chorwacja była w moim rankingu zaraz za moją prywatną pierwszą piątką, więc generalnie jakby wygrała to bez tragedii, ale cieszę się, że to jednak Szwajcaria.

Ostatecznie moje top 5 to były Szwajcaria, Irlandia, Włochy, Litwa i Hiszpania. Szkoda mi niskiego miejsca Litwy i bardzo niskiego Hiszpanii. Po reakcji ludzi na publiczności w TV liczyłem na to, że Hiszpania odbije się choć trochę głosami widzów, ale niestety tak się nie stało. Zszokowało mnie też ostatnie, bardzo niezasłużone miejsce dobrej Norwegii.

Najbardziej zaskoczyły mnie jednak wysokie noty Francji i Portugalii, bo oba te kraje w moim rankingu znajdowały się bardzo nisko, no ale ja generalnie nie jestem fanem ballad na Eurowizji i co roku muszę przecierpieć to, że się w niej znajdują :lol:. Balladę, którą najbardziej mogłem tolerować miały w tym roku Niemcy i miło, że w końcu udało im się odbić od dna.

Generalnie gdyby nie kontrowersje i niezrozumiałe decyzje EBU, pod względem samej muzyki uważam że tegoroczna Eurowizja stała na naprawdę wysokim poziomie i na pewno była ciekawsza od zeszłorocznej. Oby ta w przyszłym roku była spokojniejsza.
Awatar użytkownika
Mariush
Posty: 527
Rejestracja: 2013-12-02, 22:01
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
x 27
Wiek: 32

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mariush »

Moim zdaniem tak byle jakiej Eurowizji dawno nie było. Większość występów była na poziomie dożynek pod Bydgoszczą. Bardzo słabo.

Nie ujmując oczywiście dożynkom, na których potrafię się świetnie bawić.
Nie Ridge, gdy wyrzuca Cię na Brooke.

Jestem Kris. Syn, brat i ojciec mojej matki z czwartego małżeństwa mojego przybranego dziadka.
Dawidek
Administrator
Posty: 9932
Rejestracja: 2006-06-21, 22:17
Lokalizacja: woj. śląskie
Płeć: Mężczyzna
x 32
Wiek: 42

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawidek »

Nemo ma wokal, talent i warsztat. Piosenka średnio mi się podobała i Szwajcaria nie była moim faworytem. Życzę chłopakowi samych sukcesów, bo teraz otworzą mu się drzwi do dużej kariery muzycznej. Można uznać jego wygraną za zasłużoną, jego wynik wywindowali jurorzy.

W linku pełne wyniki, wraz z danymi, jak głosowano w półfinałach i jak głosowano w Polsce: https://eurowizja.org/eurowizja-2024-sz ... losowania/ .

Co do samej Eurowizji, to podejrzewam, że Szwajcaria - jako przyszłoroczny gospodarz - będzie chciała pilnować dobrego wizerunku konkursu. Bo EBU swoimi decyzjami w ostatnich dniach nieco naruszył dobry wizerunek konkursu. Decyzje, które miały odpolitycznić i być reakcją na bieżącą sytuację, tylko dolały oliwy do ognia. Wyciszanie gwizdów i buczenia w trakcie śpiewania przez Eden Golan z Izraela (wczoraj chyba tez to było) było nie fair wobec widzów, publiczności i pozostałych krajów. Sprawa wykluczenia Niderlandów tez się odbije czkawką. Dużym afrontem było podanie 12-tki dla Szwajcarii od Niderlandów nie poprzez łączenie z krajem. Wynik podał szef Eurowizji.

Wczoraj przeżyłem dwa szoki. Pierwszy to 0 punktów od widzów dla Wielkiej Brytanii. Drugi szok - to 323 punkty od widzów dla Izraela. Spodziewałem się znacznie mniejszej liczby.
Moi faworyci dość nisko. Wielka Brytania to mój numer 1, numer 2 to Litwa. :wink: W tym, że Litwa jest wyżej od UK w ostatecznej klasyfikacji.
Awatar użytkownika
BeLieF
Posty: 2958
Rejestracja: 2010-08-23, 10:15
Lokalizacja: Łódź
x 20
Wiek: 28

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BeLieF »

Jury w tym roku uratowało nas od katastrofy jaką byłaby wygrana Izraela(wygrali drugi półfinał) stawiając stanowczo na wygraną Nemo i topiąc tę "fatalną kobietę która wcale nie wspiera ludobójstwa" w głosach jury. Gdyby doszło do sytuacji, że Izrael w takich okolicznościach wygrywa konkurs, to byłby jego koniec w formie jaką znamy. Dyskwalifikacja Joosta chora i niesprawiedliwa, bo z tego co wiadomo nie wypowiedział niczego co stanowiłoby podstawę do dyskwalifikacji, natomiast z wypowiedzi innych reprezentantów np. Mariny, Bambi, Nemo czy Silvestera, jasno wynika że delegacja tego okropnego kraju jawnie robiła co chciała, obrażała innych reprezentantów, nagrywała ich bez pozwolenia z przyzwoleniem Osterdahala i EBU.

Nemo wygrało(jest osobą niebinarną stosującą zaimek they, więc stosuje taką formę) całkowicie zasłużenie, występ był dopracowany pod każdym względem. Piosenka idealnie łączyła różne style muzyczne.

Co do szoków Dawidka to 323 punkty to prawdopodobnie efekt licznej diaspory żydowskiej w Europie Zachodniej oraz na świecie(głosowanie rest of the world) i niesamowicie chamskich reklamach tej fatalnej pani na YT nagrywanej w rożnych językach(również w "Polskim" ale z ruskim akcentem) by "zachęcić" do głosowania. UK z kolei bardzo mocno flopneło wokalnie, to nie był dobry występ pod tym względem.
Awatar użytkownika
PetroPython
Posty: 1704
Rejestracja: 2007-03-08, 14:49
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć: Mężczyzna
x 11
Wiek: 33

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PetroPython »

Oczywiście diaspora żydowska jest bardzo liczna, nawet w samej Polsce ile zagłosowało na Eden Golan, Izrael zawsze będzie wysoko na Eurowizji, nie ma co do tego wątpliwości. Do mnie jakoś zazwyczaj nie przemawiają piosenki z Ukrainy, nie wiem dlaczego, jedyne co było fajne to Verka i Ruslana ale to już z dawnych lat.
Awatar użytkownika
MateuszH95
Posty: 96
Rejestracja: 2023-10-21, 16:35
Lokalizacja: Ciechocinek
Płeć: Mężczyzna
x 10
Wiek: 29

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MateuszH95 »

A tak po za tym kontrowersji związanych z Izraelem Luna w wywiadzie twierdzi, że zaczepiali w niekulturalny sposób inne delegacje. Jeśli nawet to prawda, szefostwo EBU powinno zareagować wykluczeniem artystki.
Oglądam Modę na sukces, Kuchenne Rewolucje, Odcinki youtuberki Pauli Rodak :serce:
Awatar użytkownika
BeLieF
Posty: 2958
Rejestracja: 2010-08-23, 10:15
Lokalizacja: Łódź
x 20
Wiek: 28

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BeLieF »

Dużym afrontem było podanie 12-tki dla Szwajcarii od Niderlandów nie poprzez łączenie z krajem. Wynik podał szef Eurowizji.
@Dawidek To Holandia sama zrezygnowała z łączenia ze Szwecją, a ktoś te wyniki musiał przekazać.
Awatar użytkownika
MateuszH95
Posty: 96
Rejestracja: 2023-10-21, 16:35
Lokalizacja: Ciechocinek
Płeć: Mężczyzna
x 10
Wiek: 29

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MateuszH95 »

Eurowizja ze spadkami widowni w TVP. Wiadomo, brak polskiego reprezentanta w finale.
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/f ... li-ogladac
Oglądam Modę na sukces, Kuchenne Rewolucje, Odcinki youtuberki Pauli Rodak :serce:
Dawidek
Administrator
Posty: 9932
Rejestracja: 2006-06-21, 22:17
Lokalizacja: woj. śląskie
Płeć: Mężczyzna
x 32
Wiek: 42

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawidek »

Przy obecnych rankingach oglądalności, to nie jest tragiczny wynik. Ale brak polskiego reprezentanta robi swoje.
MateuszH95 pisze:A tak po za tym kontrowersji związanych z Izraelem Luna w wywiadzie twierdzi, że zaczepiali w niekulturalny sposób inne delegacje. Jeśli nawet to prawda, szefostwo EBU powinno zareagować wykluczeniem artystki.
Sporo jest takich sygnałów i myślę, że to mogła być podstawa do wykluczenia Izraela w finale. Skoro zdyskwalifikowano Niderlandy, to i Izrael też powinien spotkać się z taką sama karą za nieetyczne praktyki.
PetroPython pisze:Oczywiście diaspora żydowska jest bardzo liczna, nawet w samej Polsce ile zagłosowało na Eden Golan, Izrael zawsze będzie wysoko na Eurowizji
Diaspora odgrywa tu rolę, ale nie aż tak dużą. Piosenka się po prostu podobała (mnie nie przekonała). Sporo widzów nawet mogło nie wiedzieć, albo nie przejmować się kontrowersjami wokół tego kraju. Nieraz bywało, że ten kraj nie trafiał nawet do finału.
Awatar użytkownika
Adex-fan Brooke
Posty: 17624
Rejestracja: 2005-08-24, 15:51
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
x 16
Wiek: 39

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adex-fan Brooke »

Ja uważam, że było sporo ciekawych utworów, może nie bardzo wybitnych, ale niektóre warte uwagi. Nudno by było gdyby wszystkie były bardzo podobne, dobrze że są i zabawne występy i jakieś bardziej doniosłe, muzyka to zabawa i powinna jednoczyć.
Polecam:DYNASTIA,Sunset Beach,B&B,Melrose Place,Desperate Housewives,Świat wg Bundych,Allo Allo,Pokolenia,Moonlighting,Baywatch,Alf,Nanny,Co ludzie powiedzą,Ally Mcbeal,QAF,Prison Break,Dexter,Dr Quinn,Too Close To Home,Y&R,Devious Maids...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 0 gości