Klan

Dział poświęcony filmom i innym programom telewizyjnym.
Awatar użytkownika
mailo
Posty: 5223
Rejestracja: 2005-08-30, 00:06
Lokalizacja: inąd:)
x 11

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mailo »

Ja myślę podobnie jak wy , że jak na Klan to było bardzo dobrze. Fajnie, że w zwolnionym tempie, muzyka pasowała, nie wiem w sumie z czego by się można tu śmiać, albo parodiować (tak jak niektórzy myśleli, że będzie to obśmiewane jak śmierć Hanki Mostowiak w kartonach :lol: ). Gorsza była scena końcwa jak ten lekarz mówił Grażynce że jej mąż nie żyje jakoś tak sztucznie, w ogóle nie przygotował jej na szok.
PS Ta złodziejka ze szpitala przypominała mi Halszkę.
Ostatnio zmieniony 2012-02-22, 23:20 przez mailo, łącznie zmieniany 1 raz.
DeaconFan
Moderator
Posty: 11944
Rejestracja: 2007-07-05, 21:32
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
x 13
Wiek: 31

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DeaconFan »

Mareczek pisze:A mnie ciekawi, czy będą Rysia trzymać w czołówce, aż do 3000 odcinka ::chytry::
Dobre. :lol: No zwłaszcza, że Rysiek to ikona Klanu w ostatnich latach...
No, ale naprawdę aż się prosi o obecność w czołówce także młodszych gałęzi rodu poczynając od Agnieszki, Michała, Olki a kończąc na Maćku, Bożence..

W sumie ok, przyznaję Wam rację. Scena śmierci Ryśka (jak na KLAN - to trzeba podkreślić) dobra... Ja po prostu jestem przywyczajony do lepszej realizacji takich scen no i jak wiadomo tu nie trzeba długo szukać dobrych pod tym względem polskich seriali (ja zaliczam do nich na pewno Pierwsza Miłość, Plebanię i Na dobre i na złe).[/quote]
Aktualnie oglądam: B&B (MnS), Pierwsza miłość, Na dobre i na złe, Barwy szczęścia, Stulecie Winnych, Zadzwoń do Saula. :D
Mareczek
Posty: 6634
Rejestracja: 2007-02-03, 16:21
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareczek »

mailo pisze:Ta złodziejka ze szpitala przypominała mi Halszkę
Ja nawet uważam, że to ona :roll:
Ale chyba scenarzyści liczyli, że widzowie już nie pamiętają o tej postaci ::kwasny::
mailo pisze:Gorsza była scena końcwa jak ten lekarz mówił Grażynce że jej mąż nie żyje jakoś tak sztucznie, w ogóle nie przygotował jej na szok.
W internecie już wszyscy się śmieją, że Grażynka zaczęła płakać dopiero po tym jak dowiedziała się o woli Ryśka na temat oddania organów :lol:
Damians
Posty: 9615
Rejestracja: 2006-05-31, 17:05
Lokalizacja: Polska

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Damians »

Też w pierwszym momencie skojarzyłem tę złodziejke z Halszką! :lol:
Zgadzam się, jak na Klan, to śmierć Ryśka wyszła całkiem dobrze, ważne, że pokazali nam ten moment i nie było końca odcinka (jestem w szoku!), tylko pokazali jeszcze, jak Grażynka się dowiaduje. Myślałem, że tego już nie zobaczymy :P
I właśnie fajnie, taka zmiana akcji, tu Grażynka rozmawia przez telefon, a tu już nagle w szpitalu.

I w ogóle odcinek taki na poziomie. Ela z Klanu od 10 lat nie miała takich scen złości, jak dzisiaj :lol: Może aktorka powiedziała, że albo w końcu dadzą jej jakieś normalne sceny aktorskie, albo też chce umrzeć, razem z Rysiem.

Ciekawy jestem pogrzebu i ogólnie tej klanowej rozpaczy, którą już w zapowiedziach mieliśmy. I fajnie, że w internecie za darmo są odcinki :D
Awatar użytkownika
Adex-fan Brooke
Posty: 17624
Rejestracja: 2005-08-24, 15:51
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
x 16
Wiek: 39

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adex-fan Brooke »

O dziwo dobry odcinek, dobrze pokazany, jednak śmierć Rysia taka trochę głupia, mógłby umrzeć przy Grażynce, no ale stało się życiowo. Będę oglądać co dalej i jak poradzą sobie aktorzy z odgrywaniem tego. Ta Kasia (prawdziwa córka) serialowej Grażynki jest beznadziejna i irytująca a i o urodzie przemilczę ::jezyk:: Elka wreszcie zagrała fajne sceny, jeszcze mogła zdzielić tę tłustą intrygantkę. Na pogrzebie Ryśka mogłyby pojawić się stare postacie, które się kiedyś z nim kumplowały (był Zenek czy jak mu tam i to małżeństwo sąsiadów), obecnie to Mariusz (o ile nie mylę imienia) ładnie się prezentuje u boku Grażynki :)
Polecam:DYNASTIA,Sunset Beach,B&B,Melrose Place,Desperate Housewives,Świat wg Bundych,Allo Allo,Pokolenia,Moonlighting,Baywatch,Alf,Nanny,Co ludzie powiedzą,Ally Mcbeal,QAF,Prison Break,Dexter,Dr Quinn,Too Close To Home,Y&R,Devious Maids...
Zybi
Posty: 42
Rejestracja: 2007-06-01, 20:10
Lokalizacja: Polska

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zybi »

fajnie zrobione. Ale zaliczyli wpadkę, mianowicie: Gdy Rysiek idzie do łazienki jest dzień, w następnej scenie z Elzbietą już jest noc, kolejna scena śmierci Rysia to znów dzień.
Sexi Ricky
Posty: 763
Rejestracja: 2008-08-09, 11:08
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sexi Ricky »

Ja również skusiłem się, aby obejrzeć wczorajszy odcinek. I o dziwo najbardziej podobała mi się scena lekkiego uniesienia Elżbiety podczas sprzeczki z Jerzym, a nie tak jak wszystkim sama śmierć Ryśka :roll: Mi raczej nie przypadła ona do gustu. Jak dla mnie to spowolnione tempo kiepsko wypadło, a wręcz komicznie ::kwasny:: Potem też ta sztuczna gadka lekarza jak Grażynka przyjechała do szpitala. Ten człowiek wyklepał te parę słów tak sztucznie, że aż mnie zemdliło. W dodatku wcale nie przygotował kobiety na tak tragiczną wiadomość. Praktycznie to prostu z mostu walnął wiadomość, że on nie żyje. Nadmiar tego palnął jeszcze z tymi organami :roll:

Jak dla mnie śmierć Hanki, mimo "kartonów" lepiej wypadła. A bohaterką odcinka zdecydowanie była Elżunia, a nie Ryszard :lol:
Awatar użytkownika
mailo
Posty: 5223
Rejestracja: 2005-08-30, 00:06
Lokalizacja: inąd:)
x 11

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mailo »

Adex-fan Brooke pisze: Na pogrzebie Ryśka mogłyby pojawić się stare postacie, które się kiedyś z nim kumplowały (był Zenek czy jak mu tam i to małżeństwo sąsiadów), obecnie to Mariusz (o ile nie mylę imienia) ładnie się prezentuje u boku Grażynki :)
No i chyba jego siostra Dorotka...Gdzie ona wyparowała?
Mareczek
Posty: 6634
Rejestracja: 2007-02-03, 16:21
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareczek »

Dzisiaj był naprawdę dobry odcinek Klanu! :shock:
Ścieżka dźwiekowa, sceny, gra aktorska (nawet Monika, trochę lepiej niż zwykle) na dobrym poziomie :wink:
Widać, że potrzebna była śmierć Rysia, by coś w tym serialu ruszyło i wyszło na dobre :)
Ostatnia scena dzisiejszego odcinka była naprawdę świetna jak na Klan - polecam tym, którzy nie oglądali!
Damian
Posty: 159
Rejestracja: 2009-09-04, 14:47
Lokalizacja: Kielce

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Damian »

Muszę przyznac, że odcinek ze śmiercią Ryśka był najlepszy od lat dla tego serialu :shock: Elżunia i jej gra aktorska wreszcie się ujawniły xD Cały odcinek sprawiał wrażenie takiego trochę mrocznego. Jedynie co mnie śmieszyło to ten lekarz, który rozmawiał z Grażynką, coś w stylu "Witam serdecznie pani mąż miał wypadek, śmierc na miejscu, dziękuję, aha, jeszcze weźmiemy mu narządy i będzie ok, narka" :lol:
fandantego
Posty: 547
Rejestracja: 2009-10-17, 22:45
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fandantego »

Nie oglądam Klanu, bo jego poziom jest dla mnie niestety ale żenujący. Nie wiem jak aktorzy tam grający mogą później się oglądać na ekranie. To aż trąci szmirą! Co do śmierci Ryśka: rzeczywiście duży zwrot akcji, niektóre sceny naprawdę bardzo dobrze aczkolwiek jakoś nie wzbudziły we mnie emocji. Nie odczułem tego smutku i rozżalenia, które próbowali przekazać twórcy.

Dużo ludzi tutaj narzekało na zniknięcie Plebanii i muszę przyznać, że Plebania, pomimo, iż daleka mojej sympatii wypadała o niebo lepiej pod względem scenariusza, gry aktorskiej i realizacji niż Klan. Wiem, że przy decyzji o anulowaniu Plebanii były brane wyniki oglądalności, ale sądzę, że "Ci z góry" powinni kierować się też względami estetycznymi a niekoniecznie zarobkami. Nadal uważam, że przyszła kryska na matyska i Klan powinien definitywnie zejść z anteny.
http://www.facebook.com/NajciekawszaPostac - oficjalny profil Plebiscytu Najciekawsza Postać "Mody na sukces"! Zapraszam!
Tomala
Posty: 5573
Rejestracja: 2006-07-03, 14:33
Lokalizacja: Konin

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomala »

Ja również nie oglądam "Klanu", ale obejrzałem odcinek ze śmiercią Ryśka i następny i stwierdzam, że jednak tutaj śmierć Ryśka jest lepiej przedstawiona niż śmierć Hanki w "M jak miłość". Fajne było to spotkanie całej rodziny u Grażynki, to było takie życiowe. W MJM poszli na łatwiznę i przesunęli akcję o 2 miesiące. No, ale nie zmienia to faktu, że gra aktorska w "Klanie" i niektóre dialogi są żenujące. Najbardziej mnie rozwaliło "W kredensie są pierniki" :lol:
Mareczek
Posty: 6634
Rejestracja: 2007-02-03, 16:21
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareczek »

fandantego pisze:bo jego poziom jest dla mnie niestety ale żenujący
Zgadzam się, aczkolwiek należy pamiętać, że babcie i starsze osoby lubią takie seriale. Nie dla nich są niektóre zwroty akcji jak w Pierwszej Miłości, czy innych zagranicznych serialach. One często gubią się w MNS więc potrzebny jest dla nich właśnie taki serial :P Pomimo tego, że sam narzekam i wyśmiewam się z Klanu to oglądam go. Bo podoba mi się, że każdy odcinek opisuje ten dzień jaki jest aktualnie w kalendarzu. Przez to można się czuć, jakby żyło się z nimi - ja oglądam Klan od początku i nie wyobrażam sobie, abym po godzinie 17 nie miał co oglądac :P Oczywiście, że lepiej, aby Plebania została, ale co robić - muszę się cieszyć Klanem, z którego często można się wyśmiewać :lol:

Ostatnie odcinki są jak na Klan dobre. Pokazują to co czuje człowiek po odejściu bliskiej osoby. Nie są to przesadne rozpacze i dramaty, tylko smutek i pustka. Wiem coś o tym, więc uwierzcie, że naprawdę nie jest źle, przynajmniej narazie. Zapewne po odcinkach związanych z Rysiem wszystko wróci do normy i znów będą nudy :wink:
Awatar użytkownika
mailo
Posty: 5223
Rejestracja: 2005-08-30, 00:06
Lokalizacja: inąd:)
x 11

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mailo »

Na Pudelku jest artykuł o śmierci Ryśka I Hanki. Dołączone są 2 video i jedno z nich (to z Ryśkiem) jest autorstwa modanasukces85 (nick jest w rogu). Czy to nie ktoś z naszego forum? Chyba Mareczek (?) http://www.pudelek.pl/artykul/38492/smi ... to_wygral/
Mareczek
Posty: 6634
Rejestracja: 2007-02-03, 16:21
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareczek »

mailo pisze:Czy to nie ktoś z naszego forum? Chyba Mareczek (?)
Tak to ja :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość